Dnes dle politiků již neodcházíme od uhlí, ale pro změnu zase budeme odcházet od zemního plynu k tepelným čerpadlům. Pomineme-li fakt, že tepelné čerpadlo se do bytového domu absolutně nehodí, tak problém je ve vyvolané potřebě elektrické energie v zimním období.
Hydraulické vyvážení otopné soustavy. S nízkými náklady k vysokým úsporám tepla i k vyřešení řady problémů
V posledním roce ovládla vlastníky bytových domů hlavně starost o ceny energií. Většina opatření jako instalace tepelného čerpadla, odpojení od CZT a podobně ovšem vyžaduje poměrně velkou investici, často s nejasnou návratností. Existuje přitom jedno opatření, kde s nízkými náklady můžete získat opravdu hodně. Tím opatřením je hydraulické vyvážení otopné soustavy. Nejen že ušetří přes 20 % energie, ale zároveň pomůže vyřešit celou řadu problémů s otopnou soustavou.
Nabídky na změnu vytápění si vždy spočítejte dvakrát
Vytápění bytových domů tepelnými čerpadly není levné, a ještě se o ně budete muset starat.
O povinnosti dálkových odečtů s Mgr. Martinem Krohem
Máme kvůli směrnici o EED povinnost zavést dálkový odečet energií? Je to jen loby firem nebo výmysl Evropské unie? Poslechněte si odpovědi na vaše nejčastější dotazy o dálkovém měření.
Klimatizace nejen pro letní dny. Jaký typ zvolit a podle čeho vybírat?
Letní dny i v českých bytech jsou stále více horká a to letošní nebude pravděpodobně výjimkou. Stále více domácností sahá po koupi klimatizace. Je pro vás lepší mobilní, nebo nástěnná jednotka? Při výběru musíte brát v potaz dispozice bytu, výkonnost a také hlučnost
Většina bytových domů má skrytý potenciál ušetřit za energie. Jak je na tom ten váš?
Zateplili jste bytový dům a nyní si kladete si otázku, jestli můžete energie využívat ještě lépe? Máme pro vás dobrou zprávu: zcela určitě to možné je. K tomu je však třeba vyhodnocení energetického potenciálu budovy. Dostanete v něm jednoznačnou odpověď, jaký má váš dům kapacitu uspořit energie a jaké technologie bude vhodné zvolit.