Akademie pro bytové domy aktuální webináře

AkademieBD webináře

Kvalitní informace přinášíme přímo k vám domů! Zveme vás na webináře Akademie pro bytové domy. Jedná se o seminář vysílaný v reálném čase na internetu.

Akademie pro bytové domy je série seminářů, které navazují na úspěšný vzdělávací program České společnosti pro rozvoj bydlení. Tato společnost nad celým programem také převzala záštitu. Na svých seminářích Akademie řeší pečlivě vybraná témata, která jsou v bytových domech nejvíce aktuální. O jejich správném výběru svědčí fakt, že semináře navštívilo již několik tisíc lidí a z původního projektu pro obyvatele bytových domů v Praze se stala akce, která se rozšířila i do dalších měst po celé České republice.

Pořadatelem Akademie pro bytové domy je Česká společností pro rozvoj bydlení spolu s obecně prospěšnou společností Dům plný úspor a Sdružením nájemníků ČR (SON). Celý projekt běží pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj. Významným mediálním partnerem Akademie je vydavatelství Net Press Media provozující například diskusní portál Okolobytu.cz. Odborné zázemí tvoří lektorský tým složený ze špičkových odborníků z oblastí práva, úspor energií, ekonomiky, technických oborů i komunikace v čele s Mgr. Martinem Krohem. Na projektu se dále podílí celá řada partnerů, kterým chceme touto cestou poděkovat za to, že naprostou většinu seminářů mohou účastníci navštívit zdarma.

Pro webináře jsme připravili jednoduchou platformu. Nepotřebujete proto nic instalovat a vystačíte si se základními dovednostmi obsluhy PC. K připojení budete potřebovat pouze notebook nebo PC s reproduktory nebo sluchátky a připojení na internet. Instalovat nic nemusíte, webinář poběží ve vašem internetovém prohlížeči.

Aktuálně vyhlášené webináře

13. 9. 2022 – Proběhlo
Tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny v bytových domech

Úspory energií a energetická bezpečnost je téma, které hýbe domácnostmi nejen u nás, ale v celé západní Evropě. Díky tomu se vyrojila celá řada názorů, trendů, úvah a zaručených receptů o tom, jaký zdroj vytápění a přípravy teplé vody je vzhledem k současné situaci nejvýhodnější. Na našem dalším webináři vám sice žádný zaručený recept nenabídneme, ale zajímavé povídání to rozhodně bude.

12. 10. 2022 – proběhlo 
Podnikání v bytovém domě

Můžete podnikání v domě zakázat? A jak to je, pokud zatěžuje dům nad míru obvyklou? Slouží sousední byt jako ubytovna a vám to vadí? Často však podnikají i samotná SVJ. Jak je to pak se ziskem z pronájmu nebytových prostor, střech pro antény a podobně? Můžete si ho rozdělit nebo zůstává majetkem SVJ?

25. 10. 2022 -Proběhlo
Povinnosti dálkových odečtů, novinky a trendy v měření a rozúčtování tepla

Povinnost dálkového odečtu energií a nyní velmi aktuální téma měsíční informovanost o spotřebě pro uživatele bytů jsou součástí transpozice směrnice EED do české legislativy. Jak dalece je směrnice transponována, které termíny jsou již závazné a jaký je nejefektivnější způsob naplnění legislativy pro správce i předsedy SVJ? 

8. 11. 2022 – Proběhlo
S Pražskou teplárenskou o teple nejen v době krize

aneb jak číst obchodní podmínky dodavatele tepla a co znamenají položky na faktuře – stručný průvodce nejen pro zákazníky Pražské teplárenské a.s. Webinář společnosti Pražská Teplárenská a. s. o obchodních podmínkách, obsahu faktur, změnách jednotek a aktuálních otázkách dodávek tepla.

22. 11. 2022 – Registrace

Vstupní portály a okna ve společných prostorách bytových domů

Správně zvolený vstupní portál a okna ve společných prostorách přinesou svým uživatelům zajímavé benefity. Především šetří energii na vytápění a to i v jednotlivých bytech, zvyšují bezpečnost v bytovém domě a příjemně vás překvapí bezproblémovým fungováním a dlouhou životností. O vstupních portálech, ale i nových technologiích oken pro bytové domy bude náš další webinář AkademieBD.

6. 12. 2022 – Registrace

Stanovy a domovní řád v SVJ

Stanovy a domovní řád jsou důležité dokumenty, které popisují vztahy a pravidla soužití vlastníků v bytovém domě. Co všechno je jejich obsahem, kvůli čemu vznikají nejčastěji spory, na co si dát při tvorbě stanov a domovního řádu pozor nebo jaká je vymahatelnost pravidel stanovených domovním řádem? O tom budeme hovořit na našem dalším webináři s JUDr. Markem Novotným, který je kapacitou v oblasti práva bydlení.

Vzdělání pro statutátní orgány a obyvatele bytových domů podporují

Baumit

Baumit

Projekt je podpořený

ze státního rozpočtu

Projekt je podpořený

ze státního rozpočtu

Naše webináře se vám líbí a my z toho máme upřímnou radost!

Vážení přátele, moc Vám děkuji za informace, které předáváte prostřednictvím „Webinářů…“
Jsme malé Bytové družstvo a Vaše práce nám moc pomáhá, děkujeme.
Nicméně chci Vás poprosit o zaslání e-mailem videozáznam Werbináře Okna v bytovém domě.
Děkuji a přeji pěkný den, hodně zdraví a úspěchů ve Vaši práci.

I. W.

Webinář byl super. Tato forma semináře je naprosto úžasná. Mám 2 malé děti a je pro mě těžké zajistit hlídání, ale při této formě to není problém. Spojení bylo bez problémů. Panu magistru bylo dobře rozumět, prezentace na obrazovce byla pěkně vidět. Poskytnuté informace byly velmi přínosné. Bylo výborné, že jsme mohli pokládat dotazy a nebyl webinář pouze jednosměrný. Pokud budete pořádat další webináře, určitě se zúčastním.

J. N.

Dobrý den, podařilo se mi přihlášení a se seminářem jsem byla moc spokojená. Budu sledovat další zajímavá témata. Zítra budu informovat předsedu a místopředsedu SVJ. Všichni 3 členové SVJ jsme bohužel staří, ale s počítačem jsem z nich na tom asi nejlépe, tak mám jejich důvěru.

D. P.

Byla to má premiéra, na podruhé se zadařilo a přihlášení proběhlo bez nápovědy :-P. Čas vyhovuje. Informace srozumitelné , následné zaslání podkladů výborné, bez poznámek nelze vše zachytit. Jediná prosba ,občas nebylo dobře rozumět ,hlasitější slovo bych uvítala. Příště se připravím, sluchátka už jsem doplnila ,výsledek bude určitě perfektní.

D. Z.

Dobrý den, z mé strany naprostá spokojenost, informace byly srozumitelné. Děkuji a těším se na příští akce.

P. O.

Dobrý den, byl jsem účastníkem webináře a byl jsem s touto formou vzdělávání velmi spokojen. Výhodou je, samozřejmě, domácí prostředí a pohodlí, trochu omezena je diskuse. Spojení proběhlo bez problémů, čas i délka mně osobně vyhovovala. Po odborné stránce byla přednáška na vysoké úrovni. Znám pana Kroha ze seminářů v PRE a vždy tomu tak bylo. Možná bych, z mého pohledu, uvítal, kdyby teoretický výklad byl častěji prokládán praktickými příklady a problémy, se kterými se setkáváme v našich bytových domech.

R. V.