Velká bytová družstva se setkají v Praze

16 října, 2019
Martin Kroh, předseda České společnosti pro rozvoj bydlení

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

Ve dnech 19. a 20. listopadu se v Praze uskuteční FórumBD 2019, první ročník setkání předsedů a ředitelů velkých bytových družstev napříč jednotlivými zájmovými svazy, která v České republice dohromady vlastní či spravují okolo jednoho milionů bytů. Konferenci zahájí Ing. Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj a poslankyně Parlamentu České republiky. Nad akcí převzala záštitu JUDr. Hana Marvanová, radní Hlavního města Prahy. Akce je cílena i na aktuální témata současnosti – právní úpravu bytových družstev a družstevní bytovou výstavby s podporou obcí.

Na programu prvního dne společný seminář zaměřený na strategické firemní plánování, nebo moderovaná diskuze k výzvám a příležitostem pro zvýšení konkurenceschopnosti služeb bytových družstev pro své členy a klienty. Součástí prvního dne je i společenský večer se zástupci partnerů bytových družstev.

Středeční dopoledne bude věnováno družstevní bytové výstavbě s podporou obcí, kde vystoupí řada významných hostů a zástupců řady subjektů se zkušenostmi z realizovaných družstevních projektů i s plány na jejich přípravu. Mezi vystupujícími nebudou chybět zástupci bank, developmentu či obce a jejich svazu.

Odpolední program se odehraje formou moderované diskuze k právní úpravě bytových družstev de lege ferenda na půdě Parlamentu České republiky. Do diskuze byli pozváni zástupci ministerstva spravedlnosti, významní odborníci na právo bydlení či zástupci praxe bytových družstev. Pozváni na akci budou všichni poslanci a senátoři Parlamentu České republiky, kteří budou projednávat předložené novely zákona o obchodních korporacích. Na závěr setkání bude podepisováno společné prohlášení přítomných zástupců bytových družstev k výzvám, které mohou přispět k lepšímu fungování bytového družstevnictví ke spokojenosti většiny jejich členů a klientů.

Další podobné články

Alfa a omega moderní lodžie? Bezpečné zábradlí a kvalitní zasklení

Alfa a omega moderní lodžie? Bezpečné zábradlí a kvalitní zasklení

Čeká vás rekonstrukce nebo modernizace lodžií či balkónů ve vašem bytovém domě? Jestli uvažujete o prodloužení lodžie, kterým byste získali několik drahocenných metrů prostoru navíc, pak zpozorněte – chystáme pro vás webinář právě na toto téma. Dozvíte se, na co se připravit a jak probíhá samotná realizace. Také vám pomůžeme zorientovat se v požadavcích legislativy na bezpečnost konstrukce zábradlí a zasklení.

Nová témata webinářů Akademie pro bytové domy

Nová témata webinářů Akademie pro bytové domy

Vážíme si vašeho času a přinášíme proto kvalitní informace až k vám domů. Zveme vás na on-line formu přednášek Akademie pro bytové domy. Jedná se o seminář vysílaný v reálném čase po internetu takzvaný webinář. Aktuálně se můžete hlásit hned na dvě témata, která budeme vysílat příští týden.