Akademie pro bytové domy aktuální webináře

AkademieBD webináře

Kvalitní informace přinášíme přímo k vám domů! Zveme vás na webináře Akademie pro bytové domy. Jedná se o seminář vysílaný v reálném čase na internetu.

Akademie pro bytové domy je série seminářů, které navazují na úspěšný vzdělávací program České společnosti pro rozvoj bydlení. Tato společnost nad celým programem také převzala záštitu. Na svých seminářích Akademie řeší pečlivě vybraná témata, která jsou v bytových domech nejvíce aktuální. O jejich správném výběru svědčí fakt, že semináře navštívilo již několik tisíc lidí a z původního projektu pro obyvatele bytových domů v Praze se stala akce, která se rozšířila i do dalších měst po celé České republice.

Pořadatelem Akademie pro bytové domy je Česká společností pro rozvoj bydlení spolu s obecně prospěšnou společností Dům plný úspor a Sdružením nájemníků ČR (SON). Celý projekt běží pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj. Významným mediálním partnerem Akademie je vydavatelství Net Press Media provozující například diskusní portál Okolobytu.cz. Odborné zázemí tvoří lektorský tým složený ze špičkových odborníků z oblastí práva, úspor energií, ekonomiky, technických oborů i komunikace v čele s Mgr. Martinem Krohem. Na projektu se dále podílí celá řada partnerů, kterým chceme touto cestou poděkovat za to, že naprostou většinu seminářů mohou účastníci navštívit zdarma.

Pro webináře jsme připravili jednoduchou platformu. Nepotřebujete proto nic instalovat a vystačíte si se základními dovednostmi obsluhy PC. K připojení budete potřebovat pouze notebook nebo PC s reproduktory nebo sluchátky a připojení na internet. Instalovat nic nemusíte, webinář poběží ve vašem internetovém prohlížeči.

Vzdělání pro statutátní orgány a obyvatele bytových domů podporují

Aktuálně vyhlášené webináře

9. 4. 2024 – Registrace

Výtah v bytovém domě – praktické tipy, jak si usnadnit provoz i modernizaci

Spolehlivý výtah ušetří v bytovém domě spoustu námahy a starostí. Poradíme vám, na co se zaměřit při provozu, jak vhodnou údržbou prodloužit životnost zařízení i jak díky moderním technologiím správu výtahu zefektivnit a zjednodušit. Řekneme si také, kdy je nejvyšší čas na částečnou modernizaci nebo úplnou výměnu výtahu a jak ji co nejlépe zvládnout.

Webináře 2024, které již proběhly

25. 3. 2024 – Proběhlo

Příprava, svolání a řízení shromáždění vlastníků dle aktuálních zákonných pravidel

S příchodem jara se také blíží období domovních schůzí, které jsou svázány s přísnými zákonnými pravidly. Tato pravidla nejsou úplně jednoduchá, a správně zorganizovat vše od pozvánek, vzájemného zastupování na základě plných mocí, pořádání náhradních shromáždění, stanovení programu a jeho možných změn, až po bezchybné vedení zápisu může být výzvou.

29. 2. 2024 – Videozáznam webináře

Teplo z CZT pod kontrolou bytového domu aneb odebírejte a plaťte jen to co skutečně potřebujete

Je váš dům napojen na centrální zdroj vytápění? V tom případě pravděpodobně nemáte úplně pod kontrolou, kolik tepla od dodavatele vlastně aktuálně odebíráte. Nedokážete omezit max. výkon, průtok či teplotu zpátečky. Nemáte možnost ovlivnit dodržování sjednaných parametrů ve vaší smlouvě a nemáte dostatek informací pro to, abyste smlouvu s teplárnou vyjednali tak, aby vám lépe vyhovovala. Přihlaste se na náš webinář a zjistěte, jak na to.

13. 2. 2024 – Videozáznam webináře

Aktuálně o energetických úsporách v bytových domech

Energetické úspory nejsou jen otázkou vaší peněženky, ale jsou v centru pozornosti celé společnosti. V případě bytových domů se však setkáváme s jedinečnou výzvou: jak dosáhnout efektivního snižování spotřeby, když rozhodování vyžaduje shodu všech vlastníků a prostor pro experimentování je omezen? Připojte se k nám na nadcházejícím webináři, kde budeme společně s předním expertem z firmy specializující se na navrhování, financování a realizaci úsporných opatření v bytových domech, zkoumat nejpopulárnější a nejefektivnější strategie pro snižování energetické náročnosti. Prozkoumáme, do jakých opatření vlastníci bytových domů investují nejčastěji, jaké jsou reálné návratnosti těchto investic a jak využít aktuálních dotací určených právě pro vás.

31. 1. 2024 – Videozáznam webiáře

Otázky k rozúčtování tepla a teplé vody dle aktuálních změn od roku 2024

Na konci minulého roku proběhl webinář o novele vyhlášky č. 269/2015 Sb. a změn zákona 67/2013 Sb., které přinášejí klíčové aktualizace v oblasti rozúčtování nákladů na vytápění a přípravu teplé vody pro domy s byty a nebytové prostory. Při tomto webináři nás sledovalo přes 700 diváků a dostali jsme téměř 90 dotazů. Bohužel nebylo možné odpovědět na všechny během jednoho setkání, a proto jsme slíbili, že se k tématu vrátíme s dalším webinářem. Máme pro vás skvělou zprávu! Připravili jsme pro vás nový webinář, kde budeme reagovat na nezodpovězené dotazy z prosince a zároveň odpovídat na další otázky, které nám zašlete během webináře.

Naše webináře se vám líbí a my z toho máme upřímnou radost!

Vážení přátele, moc Vám děkuji za informace, které předáváte prostřednictvím „Webinářů…“
Jsme malé Bytové družstvo a Vaše práce nám moc pomáhá, děkujeme.
Nicméně chci Vás poprosit o zaslání e-mailem videozáznam Werbináře Okna v bytovém domě.
Děkuji a přeji pěkný den, hodně zdraví a úspěchů ve Vaši práci.

I. W.

Webinář byl super. Tato forma semináře je naprosto úžasná. Mám 2 malé děti a je pro mě těžké zajistit hlídání, ale při této formě to není problém. Spojení bylo bez problémů. Panu magistru bylo dobře rozumět, prezentace na obrazovce byla pěkně vidět. Poskytnuté informace byly velmi přínosné. Bylo výborné, že jsme mohli pokládat dotazy a nebyl webinář pouze jednosměrný. Pokud budete pořádat další webináře, určitě se zúčastním.

J. N.

Dobrý den, podařilo se mi přihlášení a se seminářem jsem byla moc spokojená. Budu sledovat další zajímavá témata. Zítra budu informovat předsedu a místopředsedu SVJ. Všichni 3 členové SVJ jsme bohužel staří, ale s počítačem jsem z nich na tom asi nejlépe, tak mám jejich důvěru.

D. P.

Byla to má premiéra, na podruhé se zadařilo a přihlášení proběhlo bez nápovědy :-P. Čas vyhovuje. Informace srozumitelné , následné zaslání podkladů výborné, bez poznámek nelze vše zachytit. Jediná prosba ,občas nebylo dobře rozumět ,hlasitější slovo bych uvítala. Příště se připravím, sluchátka už jsem doplnila ,výsledek bude určitě perfektní.

D. Z.

Dobrý den, z mé strany naprostá spokojenost, informace byly srozumitelné. Děkuji a těším se na příští akce.

P. O.

Dobrý den, byl jsem účastníkem webináře a byl jsem s touto formou vzdělávání velmi spokojen. Výhodou je, samozřejmě, domácí prostředí a pohodlí, trochu omezena je diskuse. Spojení proběhlo bez problémů, čas i délka mně osobně vyhovovala. Po odborné stránce byla přednáška na vysoké úrovni. Znám pana Kroha ze seminářů v PRE a vždy tomu tak bylo. Možná bych, z mého pohledu, uvítal, kdyby teoretický výklad byl častěji prokládán praktickými příklady a problémy, se kterými se setkáváme v našich bytových domech.

R. V.