Vinyl, koberec nebo dlažba? Který typ podlahy zvolíte do svého bytu vy?

5 min. čtení · z praxe ·

Chystáte se na rekonstrukci podlahy v bytě? A který materiál jste pro nový typ podlahy vybrali? Zaměřte se na místnost. Která a kam bude nejvhodnější?

Obývací pokoj a jídelna

Obývací pokoj či jídelna patří mezi nejvíce frekventované místnosti. U podlahy v těchto místnostech bychom se měli zaměřit na vysokou odolnost proti poškození. Zvolit můžete vinyl, PVC, laminát nebo plošné koberce. Výběr je opravdu široký a jedinou opravdu důležitou podmínkou je výběr kvalitního materiálu.

Jakou podlahu do kuchyně?

Vysoké nároky byste měli mít na podlahu v kuchyni. Podlaha by neměla být náchylná na mechanické poškození a z bezpečnostního hlediska by měla být protiskluzová – to platí především, jestliže se rozhodnete pro dlažbu. Právě dlažba je jedna z nejoblíbenějších podlah v kuchyni. Nenahrává ji však jeden důležitý faktor, který je v kuchyni nepostradatelný, tím je snadná údržba. Kvůli většímu množství spár se často vytírání stává složitější.

V moderních bytech často bývá kuchyň propojena s jídelnou či obývákem, a právě podlaha je sjednocujícím prvkem. V tomto případě nevolte dlažbu, ale naopak podlahu, kterou jste zvolili pro obytnou místnost. Kromě koberce jsou vhodné všechny typy podlahových krytin, ale dbejte, aby dřevo a laminát měly zvýšenou ochranou proti vodě.

Ložnice a dětský pokoj

Pro dětský pokoj i ložnici můžete zvolit stejný typ podlahy. Dětský pokoj můžete doplnit kusovým kobercem s hracím motivem. Až dítě vyroste, nebude potřeba podlahu měnit, jen dáte koberce pryč. Kusový koberec můžete dát i do ložnice – místnost jim tak zútulníte.

Račte vstoupit

Jakou podlahu zvolit do chodby? Ještě před pár lety uvažoval jen málokdo, že by si na podlahu v chodbě, zádveří, ve vstupní hale nebo jiných prostorách s vyšším provozem položil něco jiného než dlaždičky. Dnes jsme však již jinde a na výběr máme více možností. Ohlížet se však musíme na funkčnost. Podlaha na chodbě může být také z odolného lamina, dřeva, litého betonu, korku i vinylu. Důležitým prvkem je také rohožka, která nám zabrání vnášení nečistot do bytu.

 

 

Další podobné články

Vybíráme varnou deskou. Z jakých typů máte na výběr?

Jedna z nejdůležitějších věcí v kuchyni? Jednoznačně je to varná deska. Při jejím výběru máte na výběr z více typů. Mezi spotřebiteli převládá především snaha o minimální spotřebu energie. Který je pro vás ten nejvhodnější?
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter