O povinnosti dálkových odečtů s předsedou představenstva SBD Praha Mgr. Martinem KrohemAlfa a omega moderní lodžie?
Bezpečné zábradlí a kvalitní zasklení

08 října, 2021
Petra Biache

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

Čeká vás rekonstrukce nebo modernizace lodžií či balkónů ve vašem bytovém domě? Jestli uvažujete o prodloužení lodžie, kterým byste získali několik drahocenných metrů prostoru navíc, pak zpozorněte – chystáme pro vás webinář právě na toto téma. Dozvíte se, na co se připravit a jak probíhá samotná realizace. Také vám pomůžeme zorientovat se v požadavcích legislativy na bezpečnost konstrukce zábradlí a zasklení.

Rekonstrukci lodžií a balkónů se při revitalizaci nevyhne téměř žádný bytový dům. Se zateplením fasády však nutně přijde výrazné zúžení lodžie. Dobrá zpráva je, že lodžie se dá i později rozšířit. Zvětšíte si obytný prostor, který vám může sloužit třeba jako zimní zahrada nebo prodloužený obývák. Nadčasový vzhled kombinace hliníku a skla, materiálů s dlouhou životností, snadné ovládání a bezúdržbový provoz jsou další pozitiva, která vám nová lodžie či balkon přinesou.

Pro úspěšnou realizaci je ovšem potřeba udělat správná rozhodnutí na začátku. Rozdíly v cenách mohou být výrazné dle použitých materiálů a technologie výroby. Pečlivě zvažujte, zda zvolíte levnější variantu skleněné výplně, unifikované nebo přesně zaměřené zábradlí a laciný nebo kvalitně ošetřený spojovací materiál. Také v tomto odvětví totiž platí, že ďábel se skrývá v detailu. Na webináři, který proběhne 19. 10. v 17 hodin vám ukážeme všechny aspekty, ke kterým byste měli obrátit pozornost.

Pokud se chystáte lodžie nebo balkóny rekonstruovat či modernizovat, myslete také na možnost jejich využití v budoucnu – zvolte takové zábradlí, na které se dá později snadno namontovat zasklení a systémové příslušenství. Držáky na satelity, květinové truhlíky nebo věšáky na prádlo jsou sice drobnosti, ale pro snadnou montáž je však dobré myslet na ně s předstihem.

Než se pustíte do rekonstrukce nebo rozšíření balkónů a lodžií, podívejte se na náš webinář. Během živého vysílání můžete navíc pokládat otázky odborníkům ze společnosti Alumistr, kteří mají v oboru dlouholetou praxi. Pomohou vám zorientovat se v problematice a dobře vám poradí.

 

Máme kvůli směrnici o EED povinnost zavést dálkový odečet energií? Je to jen loby firem nebo výmysl Evropské unie? Poslechněte si odpovědi na vaše nejčastější dotazy o dálkovém měření.

Další podobné články

Grilování na balkoně – bezpečně a bez sousedských konfliktů

Grilování na balkoně – bezpečně a bez sousedských konfliktů

Letní dny nás lákají ven, a to i na náš balkon. Proč ho nevyužít na 100 %? Slunění, pěstování bylinek či zeleniny a také grilování se stávají pravidelnými aktivitami v bytových domech. Avšak především grilování je často problémem mezi sousedy. Jaký gril vybrat a jakými pravidly se řídit, abyste nikoho neomezili ani neohrozili?