Alfa a omega moderní lodžie?
Bezpečné zábradlí a kvalitní zasklení

08 října, 2021
Petra Biache

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

Čeká vás rekonstrukce nebo modernizace lodžií či balkónů ve vašem bytovém domě? Jestli uvažujete o prodloužení lodžie, kterým byste získali několik drahocenných metrů prostoru navíc, pak zpozorněte – chystáme pro vás webinář právě na toto téma. Dozvíte se, na co se připravit a jak probíhá samotná realizace. Také vám pomůžeme zorientovat se v požadavcích legislativy na bezpečnost konstrukce zábradlí a zasklení.

Rekonstrukci lodžií a balkónů se při revitalizaci nevyhne téměř žádný bytový dům. Se zateplením fasády však nutně přijde výrazné zúžení lodžie. Dobrá zpráva je, že lodžie se dá i později rozšířit. Zvětšíte si obytný prostor, který vám může sloužit třeba jako zimní zahrada nebo prodloužený obývák. Nadčasový vzhled kombinace hliníku a skla, materiálů s dlouhou životností, snadné ovládání a bezúdržbový provoz jsou další pozitiva, která vám nová lodžie či balkon přinesou.

Pro úspěšnou realizaci je ovšem potřeba udělat správná rozhodnutí na začátku. Rozdíly v cenách mohou být výrazné dle použitých materiálů a technologie výroby. Pečlivě zvažujte, zda zvolíte levnější variantu skleněné výplně, unifikované nebo přesně zaměřené zábradlí a laciný nebo kvalitně ošetřený spojovací materiál. Také v tomto odvětví totiž platí, že ďábel se skrývá v detailu. Na webináři, který proběhne 19. 10. v 17 hodin vám ukážeme všechny aspekty, ke kterým byste měli obrátit pozornost.

Pokud se chystáte lodžie nebo balkóny rekonstruovat či modernizovat, myslete také na možnost jejich využití v budoucnu – zvolte takové zábradlí, na které se dá později snadno namontovat zasklení a systémové příslušenství. Držáky na satelity, květinové truhlíky nebo věšáky na prádlo jsou sice drobnosti, ale pro snadnou montáž je však dobré myslet na ně s předstihem.

Než se pustíte do rekonstrukce nebo rozšíření balkónů a lodžií, podívejte se na náš webinář. Během živého vysílání můžete navíc pokládat otázky odborníkům ze společnosti Alumistr, kteří mají v oboru dlouholetou praxi. Pomohou vám zorientovat se v problematice a dobře vám poradí.

 

Další podobné články

Úspora energie díky zasklívacím systémům

Úspora energie díky zasklívacím systémům

Balkonové zaklení může ušetřit energii potřebnou na vytápění. Kvalitní systémové řešení podle odborného posudku sníží tepelnou ztrátu přiléhající místnosti o 19 až 29 procent. Podmínkou je ovšem volba balkonového zábradlí odpovídající konstrukce a vhodného navazujícího zasklení, které spolu budou tvořit systémový celek.

Grilování na balkoně – bezpečně a bez sousedských konfliktů

Grilování na balkoně – bezpečně a bez sousedských konfliktů

Letní dny nás lákají ven, a to i na náš balkon. Proč ho nevyužít na 100 %? Slunění, pěstování bylinek či zeleniny a také grilování se stávají pravidelnými aktivitami v bytových domech. Avšak především grilování je často problémem mezi sousedy. Jaký gril vybrat a jakými pravidly se řídit, abyste nikoho neomezili ani neohrozili?