Wellnes u vás doma. Užijte si masáž i vířivku

Wellnes u vás doma. Užijte si masáž i vířivku

30 června, 2021
Redakce DPU

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

Relax, odpočinek – jedním slovem wellnes. V dnešní době již není nutné vyhledávat wellnes centra a odjíždět za odpočinkem mimo náš domov. Zrelaxovat se můžete v pohodlí svého domova. Vířivku či saunu si může dopřát doma každý, a to i obyvatel bytového domu.

Užijte si relax ve vířivce

Jestliže netrváte na party vaně s protiproudy pro osm lidí, můžete si pořídit malou nafukovací vířivku do koupelny nebo na balkon. Vířivka již dávno není výsadou honosných vil, naopak může mít takové rozměry, že se vejde na balkon v bytovém domě. Vířivky disponují kruhovým, oválným i čtverhranným tvarem a při délce 2 metry na 1,5 metr poskytne dostatečný komfort pro 2 až 3 osoby. Vířivkám nevadí povětrnostní podmínky a navíc zvládnou i celoroční provoz.

Pokud budete na vířivou vanu myslet při zařizování bytu nebo při rekonstrukci, můžete ji zakomponovat do koupelny. Nepotřebujete ani stálý přívod vody a vystačíte si s napájením z 220V zásuvky.

Sauna i v bytě

Doma si můžete dopřát také saunu. Při výběru zvolte raději infrasaunu, která je určena především do temperovaného interiéru. Můžete ji mít v ložnici, v koupelně nebo třeba v zimní zahradě. Infrasauna nevyžaduje žádné speciální odvětrávání, netvoří páru ani vysoké teploty. Provoz infrasauny není finančně náročný, bude vás stát kolem 5 Kč za jedno saunování. Po saunování můžete využít ochlazení ve sprše. Ty nejmenší modely, které se na trhu nacházejí, mají rozměry 110 x 110 centimetrů. Služby některých saunových center nabízejí i atypické sauny na míru například určené do podkrovních místností.

Masáž díky sprše či vaně

V moderních koupelnách často narazíte na masážní vanu. V současné době také již nejde o žádný přepych – hydromasážní vany jsou dostupné každému. Ty nejlevnější lze pořídit za cenu okolo deseti tisíc. Trysky pro vodní masáž bývají umístěny ve stěnách vany. Můžete si je směrovat a někdy i regulovat sílu vodního proudu.

Proměnit na hydromasážní lze také jakýkoli sprchový kout – stačí si přikoupit panel s tryskami. Masážní panely disponují vodními střiky, které vycházejí z vertikálních trysek umístěných po stěnách boxu. Dopřát si můžete masáž v oblasti krční páteře a zad. Opět se nejdná o velký luxus, jelikož základní hydromasážní panely přijdou na deset tisíc korun.

 

Další podobné články

Kdy musíte strpět vstup do svého bytu

Vlastníkovi bytové jednotky může v různých situacích vzniknout povinnost vpustit do své bytové jednotky cizí osobu. I když má ze zákona vlastník k bytové jednotce výlučné dispoziční právo, je toto v zákonem vyjmenovaných případech omezeno.

Vyznejte se ve vysavačích. Víme, který je pro vás ten pravý

Vyznejte se ve vysavačích. Víme, který je pro vás ten pravý

Druhů vysavačů na trhu přibývá a vyznat se v nich není snadné. Zvolíte sáčkový, nebo bezsáčkový? Je pro vás vhodnější klasický podlahový vysavač, nebo je lepší tyčový? A co takhle robotický vysavač? Máme pro vás přehled funkcí, výhod i nevýhod.

Lednice – poskládejte v ní potraviny správně

Rajčata a paprika do šuplíků, šunku do dvířek – vyjmenovali jsme právě sestavu z vaší kuchyně? Tak zpozorněte, protože ukládáte potraviny do lednice špatně. Uchovávání potravin má svá pravidla, která mají vliv na jejich čerstvost a kvalitu.