V malém bytě vsaďte na multifunkčnost

27 prosince, 2019
Převzato z Okolobytu.cz

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

Velikost bytů se zmenšuje, naše potřeby ale zůstávají stále stejné. Naštěstí dnes existuje nekonečně mnoho variací nábytku, který je pro malé byty jako stvořený a pomůže díky chytrým vychytávkám ušetřit spoustu místa.

Jeden předmět pro více funkcí

Možností, jak využít kus nábytku pro víc účelů, je celá řada. Jeden příklad za všechny: multifunkční konferenční stolek na kolečkách s úložnými prostory nabízí možnost část stolku vysunout a použít pro práci na počítači, spoustu úložného prostoru a dokonce i otvory pro odložení nápoje. Podobných příkladů najdete mnoho a s každým ušetříte kus místa.

Myslete vertikálně

V zemích, kde je vysoká hustota obyvatel, staví města do výšky, aby ušetřili drahocenný prostor. Vezměte si tento nápad za své i při zařizování vašeho interiéru, kde také chcete šetřit místo. „S šikovně řešenými interiérovými prvky můžete proměnit zdánlivě nevyužitelný kus stěny v designově zajímavý prostor, který přitom bude i funkční,“ radí specialisté z e-shopu s nábytkem a bytovými doplňky Bonami.

Představte si skládací křeslo pro návštěvy, které pak jednoduše složíte a zavěsíte na stěnu. Do koupelny pořiďte koupelnový držák s bambusovými košíky, který je geniálně praktický a skladný. Pomocí háčků na něj můžete zavěsit libovolně ručníky a další koupelnové nezbytnosti. Pořiďte botník, který prostě jen opřete o stěnu tam, kde je potřeba. Nic víc pro něj udělat nemusíte. Kromě toho nezabírá mnoho místa.

Dopřejte designovým kouskům vyniknout

Nadčasový design, zejména světlé barvy a přírodní materiály, pomůžou zachovat lehkost a vzdušnost i v malém prostoru a místnost opticky zvětší. Vyvarujte se mohutných kusů nábytku, daleko lepší službu vám udělají modulové kusy. Pamatujte, že designovému kousku bude slušet volný prostor kolem sebe. Daleko více vynikne a do celého interiéru vám jich bude stačit pořídit jen pár. Tak si rozhodně nezruinujete ani peněženku a váš malý byt nebude mít ani jednu chybu.

Další podobné články

Vyznejte se ve vysavačích. Víme, který je pro vás ten pravý

Vyznejte se ve vysavačích. Víme, který je pro vás ten pravý

Druhů vysavačů na trhu přibývá a vyznat se v nich není snadné. Zvolíte sáčkový, nebo bezsáčkový? Je pro vás vhodnější klasický podlahový vysavač, nebo je lepší tyčový? A co takhle robotický vysavač? Máme pro vás přehled funkcí, výhod i nevýhod.

Lednice – poskládejte v ní potraviny správně

Lednice – poskládejte v ní potraviny správně

Rajčata a paprika do šuplíků, šunku do dvířek – vyjmenovali jsme právě sestavu z vaší kuchyně? Tak zpozorněte, protože ukládáte potraviny do lednice špatně. Uchovávání potravin má svá pravidla, která mají vliv na jejich čerstvost a kvalitu.