Potřebujete pauzu? Napusťte si vanu

Potřebujete pauzu? Napusťte si vanu

13 května, 2019
Pražská teplárenská

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

Pobyt v teplé lázni podle odborníků uvolňuje stres i napětí. Stačí, když si do vany plné příjemně nahřáté vody přidáte vhodně zvolenou směs bylin, a do pohody se dostanete během chvíle. Koupele mají samozřejmě své kouzlo i na jaře, zvlášť během chladnějších dnů.

Jestliže během týdne máte čas jenom na rychlou sprchou a navíc si o víkendu chcete pořádně odpočinout, je pro vás vana naplněná po okraj tou pravou volbou. Vedle správné teploty vody nezapomeňte na to, vypnout mobilní telefon i počítač a pustit z hlavy starosti, které se nahromadily v práci. Naopak „zapněte“ aromatické svíce, příjemnou muziku a užívejte si chvil jen sami se sebou. Pokud se vám podaří dopřát si koupel před spaním, po odchodu z koupelny se už nevrhejte na žádné domácí práce, ale relaxujte na pohovce a pak se plynule přesuňte do postele a snažte se usnout. Uvolnění a regenerace těla i duše budou znatelné téměř ihned.

Pravidla léčivé koupele

Správný relaxační efekt vám zaručí několik jednoduchých rad. Během koupele nepoužívejte chemickou kosmetiku, vsaďte na byliny a přírodní přípravky. Srdce mějte zásadně nad hladinou, předejdete tak nevolnostem. Jakmile koupel ukončíte, nesprchujte se chladnou vodou, pouze se utřete, zabalte do županu a dopřejte si oblíbený drink – raději bez alkoholu. Ideální jsou ovocné či bylinné čaje. A věděli jste, že díky koupelím, tedy pokud je provozujete správně, můžete i hubnout? Stačí, když dodržíte pravidlo, které velí nejíst dvě hodiny před koupelí ani dvě hodiny po ní. Během dne, který budete chtít tomuhle rituálu zasvětit, byste pak měli volit spíš lehčí jídelníček.

ZDROJ: www.ptas.cz

 

Další podobné články