Připravujete rekonstrukci bytového domu?
Pomoc najdete v našich poradenských centrech

Opravujete nebo připravujete rekonstrukci bytového domu? Pomoc najdete v našich poradenských centrech

12 dubna, 2021
redakce

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

Stovky majitelů bytových domů stojí denně před otázkou, jak dům revitalizovat, aby to bylo dlouhodobě efektivní a zároveň to nezruinovalo jejich rozpočet. Požadavky na změny v ekologii, technických parametrech, nařízeních či komfortu bydlení se doslova valí ze všech stran, co je ale správné a jak postupovat?

Kontaktujte profesionály v našich poradenských centrech, vědí, jak na to a mají kontakty na úředníky i specialisty. Na začátku vám navíc zdarma vytvoří Studii revitalizace bytového domu, která vám odpoví na celou řadu otázek spojených s revitalizací.

Revitalizace domu nemusí být běh na dlouhou trať, ani se vám při ní nemusí zvýšit krevní tlak. Stačí jen najít správné partnery, kteří vědí, jak postupovat a poradí ve správnou chvíli. Navíc je máte dobře dostupné a konzultace je zdarma.
Pomohou například:

 • s přípravou a správným nadefinováním investičního záměru
  Odborníci si prohlédnou váš dům od sklepa až po půdu a přesně určí, co je potřeba udělat, aby případná revitalizace byla efektivní. Vyslechnou vás, připraví návrh řešení, přijdou na shromáždění družstevníků či vlastníků a představí cestu, jak zajistit šetrné a úsporné bydlení podle všech daných pravidel.
 • s přípravou žádostí aktuálně vyhlášených dotací
  Lidé, kteří se v oblasti rekonstrukcí bytových domů pohybují mají nejlepší přehled o tom, jaké dotace jsou na co vypsané a jak o ně správně požádat. Vysvětlí vše potřebné a pomohou připravit kvalitní žádost.
 • s přípravou revitalizace bytového domu včetně potřebného „papírování“
  Profesionálové v oboru dokážou za vás na klíč vyřešit projektovou dokumentaci, vyřídit stavební povolení, účastnit se vaším jménem výběrového řízení na dodavatele i vyřídit financování přímo vám na míru.
 • s posouzením a návrhem energeticky úsporných opatření v oblasti vytápění a přípravy teplé vody
  Uspořit nemusíte jen na zateplení! Moderní doba nabízí ekologicky šetrnější a úspornější řešení pro vaši peněženku také v oblasti vytápění a přípravy teplé vody. Odborníci poradí, zda se nejnovější systémy hodí právě do vašeho domu a jak se k nim dostat, aby obyvatelům sloužily co nejlépe.
 • s návrhem optimální technologie pro zateplení budovy
  Technologie jdou velmi rychle dopředu. Zatímco u sousedního domu vidíte jeho zateplení, které před rokem dokončili, vy budete opět díky profesionálům o krok dál. Vyřeší za vás totiž nejmodernější zateplení fasády, výměnu ideálních oken a najdou nejvhodnější zateplení střechy. Znají nové technologie a pomohou vám vybrat takové, které se hodí právě pro váš dům. Zároveň předloží finanční návrhy, abyste sami rozhodli, zda je pro vás daná revitalizace vhodná.
 • se zhodnocením domu
  Cílem revitalizace domu nemusí být jen nutné úpravy podle legislativy, snížení nákladů či alarmující stav některých částí objektu. Profesionálové vám také poradí, jak váš dům zhodnotit a zvýšit ceny bytů, nebo je o něco zvětšit. Řešením může být modernější výtah, nebo stále oblíbenější rozšíření lodžií a balkonů, které zvýší komfort obyvatel domu.

Specialisté v našich poradenských centrech vědí, jak realizovat vaše představy, aby byl váš dům ekologický a šetřil vaše peníze. Poradenská centra jsou dostupná všem – najdete je v Praze, ve východních Čechách a na Moravě.
Telefonické i osobní konzultace jsou zdarma, ale můžete si objednat i kompletní servis za předem dohodnutých podmínek. Konzultace ani služby v oblasti práva naše poradenská centra neposkytují. Ty nám ale můžete posílat do naší bezplatné právní poradny Kontakty najdete na našich stránkách

Další podobné články

Fotovoltaické elektrárny na plochých střechách z hlediska podkladní konstrukce.

Fotovoltaické elektrárny na plochých střechách z hlediska podkladní konstrukce.

Fotovoltaika je bezesporu fenoménem dnešní doby a instalace fotovoltaických elektráren na plochých střechách jsou velmi žádaným řešením. Jejich současná legislativa je ale bohužel nedostatečná a bude nutné, aby došlo k úpravám. Jak poznatky z realizací potvrzují, lze předpokládat, že jedním z nových požadavků bude …

Několik řešení pro tvorbu hladké fasády 

Několik řešení pro tvorbu hladké fasády 

Každá doba podléhá – nejen ve stavebnictví – jiným trendům. A zatímco 80. a 90. léta minulého století byla zejména u bytových domů ve znamení fasád s rýhovanými hrubými omítkami o zrnitosti až 4 mm, současnost si žádá, skrze přání architektů i investorů, velmi moderní hladké povrchy fasád. Společnost Baumit se právě hladkými fasádami zabývá již od roku 2012.