Připravujete rekonstrukci bytového domu?
Pomoc najdete v našich poradenských centrech

12 dubna, 2021
redakce

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

Stovky majitelů bytových domů stojí denně před otázkou, jak dům revitalizovat, aby to bylo dlouhodobě efektivní a zároveň to nezruinovalo jejich rozpočet. Požadavky na změny v ekologii, technických parametrech, nařízeních či komfortu bydlení se doslova valí ze všech stran, co je ale správné a jak postupovat?

Kontaktujte profesionály v našich poradenských centrech, vědí, jak na to a mají kontakty na úředníky i specialisty. Na začátku vám navíc zdarma vytvoří Studii revitalizace bytového domu, která vám odpoví na celou řadu otázek spojených s revitalizací.

Revitalizace domu nemusí být běh na dlouhou trať, ani se vám při ní nemusí zvýšit krevní tlak. Stačí jen najít správné partnery, kteří vědí, jak postupovat a poradí ve správnou chvíli. Navíc je máte dobře dostupné a konzultace je zdarma.
Pomohou například:

 • s přípravou a správným nadefinováním investičního záměru
  Odborníci si prohlédnou váš dům od sklepa až po půdu a přesně určí, co je potřeba udělat, aby případná revitalizace byla efektivní. Vyslechnou vás, připraví návrh řešení, přijdou na shromáždění družstevníků či vlastníků a představí cestu, jak zajistit šetrné a úsporné bydlení podle všech daných pravidel.
 • s přípravou žádostí aktuálně vyhlášených dotací
  Lidé, kteří se v oblasti rekonstrukcí bytových domů pohybují mají nejlepší přehled o tom, jaké dotace jsou na co vypsané a jak o ně správně požádat. Vysvětlí vše potřebné a pomohou připravit kvalitní žádost.
 • s přípravou revitalizace bytového domu včetně potřebného „papírování“
  Profesionálové v oboru dokážou za vás na klíč vyřešit projektovou dokumentaci, vyřídit stavební povolení, účastnit se vaším jménem výběrového řízení na dodavatele i vyřídit financování přímo vám na míru.
 • s posouzením a návrhem energeticky úsporných opatření v oblasti vytápění a přípravy teplé vody
  Uspořit nemusíte jen na zateplení! Moderní doba nabízí ekologicky šetrnější a úspornější řešení pro vaši peněženku také v oblasti vytápění a přípravy teplé vody. Odborníci poradí, zda se nejnovější systémy hodí právě do vašeho domu a jak se k nim dostat, aby obyvatelům sloužily co nejlépe.
 • s návrhem optimální technologie pro zateplení budovy
  Technologie jdou velmi rychle dopředu. Zatímco u sousedního domu vidíte jeho zateplení, které před rokem dokončili, vy budete opět díky profesionálům o krok dál. Vyřeší za vás totiž nejmodernější zateplení fasády, výměnu ideálních oken a najdou nejvhodnější zateplení střechy. Znají nové technologie a pomohou vám vybrat takové, které se hodí právě pro váš dům. Zároveň předloží finanční návrhy, abyste sami rozhodli, zda je pro vás daná revitalizace vhodná.
 • se zhodnocením domu
  Cílem revitalizace domu nemusí být jen nutné úpravy podle legislativy, snížení nákladů či alarmující stav některých částí objektu. Profesionálové vám také poradí, jak váš dům zhodnotit a zvýšit ceny bytů, nebo je o něco zvětšit. Řešením může být modernější výtah, nebo stále oblíbenější rozšíření lodžií a balkonů, které zvýší komfort obyvatel domu.

Specialisté v našich poradenských centrech vědí, jak realizovat vaše představy, aby byl váš dům ekologický a šetřil vaše peníze. Poradenská centra jsou dostupná všem – najdete je v Praze, ve východních Čechách a na Moravě.
Telefonické i osobní konzultace jsou zdarma, ale můžete si objednat i kompletní servis za předem dohodnutých podmínek. Konzultace ani služby v oblasti práva naše poradenská centra neposkytují. Ty nám ale můžete posílat do naší bezplatné právní poradny Kontakty najdete na našich stránkách

Další podobné články

Fotovoltaika na střeše bytového domu snižuje náklady domácností na elektřinu

Fotovoltaika na střeše bytového domu snižuje náklady domácností na elektřinu

Fotovoltaika již není výsadou rodinných domů. Vzhledem k současné situaci také společenství a bytové družstva intenzivně hledají řešení, jak snížit výdaje za energie. Zájem dokumentuje rostoucí zájem o instalaci fotvoltaiky na střechy bytových domů. Využívání vlastní elektřiny snižuje výdaje domácnosti a přispívá alespoň k částečné nezávislosti na pohybu cen a dostupnosti zdroje.

Jaký je princip současného družstevního bydlení a jak získat byt?

Jaký je princip současného družstevního bydlení a jak získat byt?

K družstevnímu bydlení se dnes upíná mnoho zájemců o získání bytu. Důvodem jsou především ceny bytů ve standardních developerských projektech a obtížná dostupnost hypoték. V obou případech je družstevní bydlení výhodnější řešení. Co to ale družstevní bydlení vlastně je a jaká je cesta k družstevnímu bytu?