Škody kvůli vodovodní havárii? Předejděte správným postupem nepříjemným následkům

19 srpna, 2019
Mibag

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

Když v domě dojde k vytopení obytných prostor, pro jeho majitele je to vždy nepříjemná událost. Obvykle to pro obyvatele nemovitosti znamená, že jsou nuceni přestat minimálně část domu po nějakou dobu užívat. Čeho se při odstraňování škod vyvarovat? A jak rychle byste se měli pustit do vysoušení zdiva, aby vlhkost nenapáchala v domě další zbytečné škody?

Rizika neodborného vysoušení

V případě, že vás postihla vodovodní havárie, první, co vám po zhodnocení všech vzniklých škod a odeznění prvotního šoku půjde hlavou, je nejspíše otázka, jak zajistit, aby voda nepoškodila nábytek a další vybavení vaší nemovitosti. Vytopená domácnost s sebou ale nese i další, na první pohled méně patrná rizika.

V případě neodborného či dlouho odkládaného zásahu může totiž dojít k dalšímu zbytečnému znehodnocení prostor a majetku, ke vzniku nepříjemného zápachu a plísní. Jak se tedy v případě, že vás postihla přírodní katastrofa nebo vodovodní havárie, zachovat, aby byly napáchané škody pokud možno co nejmenší?

Při vodovodní havárii reagujte rychle

Ať už se vaší domácností prohnala velká voda při povodních, zapomněli jste včas zastavit vodovodní baterii při napouštění vany, či praskla vaše přívodní hadička k WC, pokud chcete, aby byly škody na vašem majetku co nejmenší, neměli byste s jejich odstraňováním příliš otálet. Začnete-li vysoušet mokré podlahy, stropy a zdivo včas, předejdete tak vzniku plísní.

To ale není zdaleka vše. Problém totiž nastává také v případě, že mokré zdivo nevysušíte dostatečně důkladně. Nedokonalá sanace se obvykle projeví až po čase. Snadno se vám tak může stát, že dáte svou nemovitost pracně do pořádku, položíte nové podlahy, zdivo opatříte novými omítkami a malbou, ale po nějaké době začnete mít problémy s plísní a odlupováním omítek. Jak lze zklamání v podobě nutnosti opětovných oprav zabránit?

Přenechejte starost o vysoušení odborníkům

Pokud chcete mít jistotu, že své podlahy, stropy a zdivo budete mít vysušeny skutečně kvalitně, svěřte svou nemovitost do péče odborníkům. Naši specialisté na vysoušení nemovitostí po vodovodních haváriích použijí k vysušení objektu profesionální vybavení. Poradí si dokonce i s odborným vysušením podlah, v nichž je umístěno podlahové vytápění. Pro kontrolu vlhkosti navíc používají speciální měřicí přístroje. O všechny práce se tak postarají za vás, a navíc získáte jistotu, že ve zdivu ani v podlahách nezůstala žádná lidskému oku skrytá nežádoucí vlhkost, která by na vašem majetku v budoucnu napáchala další škody.

Příklad z praxe

V letošním roce technici společnosti MIBAG sanace řešili již celou řadu případů, kdy došlo v rodinném domě k vodovodní havárii, při níž byla na vině prasklá přívodní hadička k WC. K jedné z nich došlo například ve dvoupodlažním rodinném domě ve středočeské Jesenici. Voda zde poškodila značnou část domu a kromě zdiva a stropů zatekla také do souvrství podlahové konstrukce, v níž je umístěno podlahové vytápění.

Technici naší společnosti se bezodkladně pustili do vysoušecích prací. Pro odbornou sanaci podlah použili středotlaké turbíny, jimiž vháněli vzduch do předem navrtaných míst. Aby při navrtávání nedošlo k poškození podlahového vytápění, využili speciální termokameru, s jejíž pomocí dokázali určit, kterými místy rozvody procházejí. Díky včasnému a odbornému zásahu nedošlo v rodinném domě k dalším zbytečným škodám a majitelé mohli nemovitost opět začít užívat v nejkratším možném čase.

Řešte vodovodní havárii chytře

Postihla i vaši nemovitost nepříjemná událost v podobě vodovodní havárie? Neváhejte a kontaktujte odborníky, kteří mají s profesionálním vysoušením nemovitostí mnohaleté zkušenosti. V řadě případů lze navíc veškeré sanační práce hradit z vaší uzavřené pojistky. Nejenže tak ušetříte své síly a čas, ale získáte také plnou jistotu, že je o vaši nemovitost dobře postaráno a sanační práce vás nemusí stát ani korunu navíc.

Další podobné články

Vyznejte se ve vysavačích. Víme, který je pro vás ten pravý

Vyznejte se ve vysavačích. Víme, který je pro vás ten pravý

Druhů vysavačů na trhu přibývá a vyznat se v nich není snadné. Zvolíte sáčkový, nebo bezsáčkový? Je pro vás vhodnější klasický podlahový vysavač, nebo je lepší tyčový? A co takhle robotický vysavač? Máme pro vás přehled funkcí, výhod i nevýhod.

Lednice – poskládejte v ní potraviny správně

Lednice – poskládejte v ní potraviny správně

Rajčata a paprika do šuplíků, šunku do dvířek – vyjmenovali jsme právě sestavu z vaší kuchyně? Tak zpozorněte, protože ukládáte potraviny do lednice špatně. Uchovávání potravin má svá pravidla, která mají vliv na jejich čerstvost a kvalitu.