Na co si dát pozor při výběru balkonového zábradlí a zasklení

11 června, 2021
Alumistr

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

Rekonstrukce balkonů či lodžií v bytových domech nejsou investicí na roky, ale na několik desetiletí. Aby tomu tak skutečně bylo a obyvatelé si své nově opravené balkony mohli dlouho spokojeně užívat, je třeba nepodcenit výběr materiálů.

I zdánlivé maličkosti, které nejsou na první pohled vidět, ovlivňují životnost stavebního řešení a mohou pokazit celkový výsledek. O úspěchu investice do opravy balkonů tak může rozhodnout třeba použití kvalitních šroubů a správného silikonu. Proto odborníci doporučují pečlivě vybírat dodavatele a nepodcenit fázi přípravy. Naopak zaměřit se jen na vizuální dojem a neřešit technické detaily může vést ke zbytečným zklamáním a v konečném důsledku také k finančním ztrátám.

Kvalita v každém detailu

Investor by měl od dodavatele požadovat kvalitní zboží s předpokládanou dlouhou životností. Při rekonstrukci balkonů či lodžií nejde jen o bezúdržbové hliníkové zábradlí a kvalitní zasklívací systém, ale také o vhodné trvanlivé materiály sloužící ke kotvení zábradlí a stříšek nebo k utěsnění zasklívacích systémů. Šetření při montáži může znehodnotit celou investici a zkrátit její životnost. Přesto se stává, že krásně opravený balkon v kombinaci bezúdržbového hliníku a skla zbytečně hyzdí levná řešení. Při použití špatně pozinkovaných šroubů a železných konzol navíc hrozí, že časem dojde k chemické korozi.

“Dodavatel by měl doložit, že používá kotvicí šrouby a materiály vhodné pro kontakt s hliníkem a sklem, což třeba některé silikony nejsou. Následky pak jsou buď jen estetické, kdy dojde k naleptání nebo obarvení skla, ale v horším případě hrozí i konstrukční vady,” říká Josef Šenk, výrobně – technický ředitel společnosti ALUMISTR SE, která je předním výrobcem hliníkových zábradlí a zasklívacích systémů pro balkóny a lodžie.

Požadujte ukázku realizace

Základním předpokladem spokojenosti s investicí zůstává výběr spolehlivého dodavatele. “Třeba při nákupu televize bývají lidé paradoxně opatrnější než u investice do zasklení, které jim má dobře sloužit desítky let. Prohlédnou si nabídku na obrázku, ale už se nejedou podívat k výrobci, aby na vlastní oči viděli, co jim chce namontovat, ani si neshánějí reference na montážní firmu. Na bytovém domě přitom může jít o investici v řádu milionů,” upozorňuje Josef Šenk.

V první řadě je třeba volit dodavatele, který má s daným typem zakázek dlouhé zkušenosti. Společnost ALUMISTR SE navíc zákazníkům nabízí prohlídku vzorků v reálné podobě a podrobnou prezentaci nabídky přímo na místě, třeba na schůzi bytového družstva. Stejnou nebo podobnou realizaci, na jakou se dům chystá, si zájemci mohou prohlédnout také na referenčních stavbách v blízkosti jejich bydliště. “Navíc můžeme zprostředkovat setkání s investorem referenční stavby, aby předal své zkušenosti. A pro ověření správného výběru nabízíme realizaci jednoho vzorového balkonu bez výplně, který je možné ještě demontovat nebo upravit,” dodává technický ředitel společnosti ALUMISTR SE.

Další podobné články

Úspora energie díky zasklívacím systémům

Úspora energie díky zasklívacím systémům

Balkonové zaklení může ušetřit energii potřebnou na vytápění. Kvalitní systémové řešení podle odborného posudku sníží tepelnou ztrátu přiléhající místnosti o 19 až 29 procent. Podmínkou je ovšem volba balkonového zábradlí odpovídající konstrukce a vhodného navazujícího zasklení, které spolu budou tvořit systémový celek.

Alfa a omega moderní lodžie? Bezpečné zábradlí a kvalitní zasklení

Alfa a omega moderní lodžie? Bezpečné zábradlí a kvalitní zasklení

Čeká vás rekonstrukce nebo modernizace lodžií či balkónů ve vašem bytovém domě? Jestli uvažujete o prodloužení lodžie, kterým byste získali několik drahocenných metrů prostoru navíc, pak zpozorněte – chystáme pro vás webinář právě na toto téma. Dozvíte se, na co se připravit a jak probíhá samotná realizace. Také vám pomůžeme zorientovat se v požadavcích legislativy na bezpečnost konstrukce zábradlí a zasklení.

Grilování na balkoně – bezpečně a bez sousedských konfliktů

Grilování na balkoně – bezpečně a bez sousedských konfliktů

Letní dny nás lákají ven, a to i na náš balkon. Proč ho nevyužít na 100 %? Slunění, pěstování bylinek či zeleniny a také grilování se stávají pravidelnými aktivitami v bytových domech. Avšak především grilování je často problémem mezi sousedy. Jaký gril vybrat a jakými pravidly se řídit, abyste nikoho neomezili ani neohrozili?