Moderní kuchyně nabízí řadu variabilních úložných prostorů

31 května, 2021
Redakce DPU

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

Šuplíky a skříňky? V dnešních kuchyních máte větší výběr. Skleničky zavěste, hrnce dejte do ledviny a pokličky na kolotoč. O čem mluvíme? O úložném prostoru v moderních kuchyňských linkách.

Nejdůležitější je, aby úložný prostor byl dobře přístupný. Klasické police jsou nejčastějším prvkem, který se jako úložný prostor v kuchyních objevuje. Často se ale stává, že uložené věci jsou hůře přístupné, nedosáhnete na ně a často ani nevidíte. To se dá snadno změnit vychytávkami v podobě výtočných nebo výsuvných úložných prostorů, které police a skříňky doplňují.

Vsaďte na zásuvky

Do spodní části kuchyně zvolte plnovýsuvné zásuvky. Ty vám nabídnou pohodlný přístup i k nádobí, které jste uložili úplně do zadní části zásuvky. Pro menší kuchyňské náčiní, jako jsou třeba příbory, zvolte skryté zásuvky. Umisťují se do vyšších zásuvek, kde jsou ukryty právě další skryté. Tento prvek oceníte, jestliže nechcete kuchyň příliš členitou.

Prázdný roh je pasé

Velmi oblíbené jsou stále kuchyňské linky vystavěné do „L“ či do „U“. Nesou však jedno velkou nevýhodu, a to jsou rohové skříňky, které jsou považovány za méně nepřístupné. To však možnosti úložných prostorů, které jsou na trhu nabízeny, již snad vyřeší. Výrobci sem nejčastěji instalují otočné koše, díky kterým lze věci umístit až dozadu a snadno je i vytáhnout ven. Řešením jsou také tzv. ledviny, tedy policové výsuvné koše.

Pověste to

Na první pohled vypadají všechny závěsné systémy velmi podobně. Jednoduše řečeno jde o tyč, na níž visí háčky či poličky. Před nákupem si však ujasněte, na co je chcete používat. Zavěsit můžete držáky na kuchyňské utěrky, alobal či potravinářskou fólii. Speciální závěsný systém mají i pokličky a pánve. Ani skleničky, a to především na víno, nemusíte umisťovat do poličky – i na ně se nabízí možnost závěsného systému.

Ohled berte na to, jak těžké předměty bude na zeď zavěšovat. Pamatujte, že mezi litinovou pánví a silikonovou vařečkou je razantní váhový rozdíl. Pokud však nosnou tyč umístíte na hmoždinky do zděné stěny, můžete počítat s nosností až 5 kg.

Další podobné články

Vyznejte se ve vysavačích. Víme, který je pro vás ten pravý

Vyznejte se ve vysavačích. Víme, který je pro vás ten pravý

Druhů vysavačů na trhu přibývá a vyznat se v nich není snadné. Zvolíte sáčkový, nebo bezsáčkový? Je pro vás vhodnější klasický podlahový vysavač, nebo je lepší tyčový? A co takhle robotický vysavač? Máme pro vás přehled funkcí, výhod i nevýhod.

Lednice – poskládejte v ní potraviny správně

Lednice – poskládejte v ní potraviny správně

Rajčata a paprika do šuplíků, šunku do dvířek – vyjmenovali jsme právě sestavu z vaší kuchyně? Tak zpozorněte, protože ukládáte potraviny do lednice špatně. Uchovávání potravin má svá pravidla, která mají vliv na jejich čerstvost a kvalitu.