Jste aktivní na sociálních sítích? Vaše sdílnost může ohrozit bezpečí domova

24 června, 2019

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

Sociální sítě jsou bezesporu fenomén dnešní doby. Rádi sdílíme fotky z víkendového výletu i z dovolené a neopomeneme připojit nějaký ten komentář. Přitom nějak neřešíme, že tyto osobní informace pouštíme do veřejného prostoru. Po návratu domů na nás může čekat velmi nepříjemné překvapení.

Rádi se podělíte?

„Konečně dovolená“. „Hurá dovolená, 14 dní daleko od domova a vše házím za hlavu“. Těchto informací jsou naše sociální sítě plné. O své dovolené a způsobu trávení volna informujeme na Facebooku, Twitteru, Instagramu a dalších sociálních sítích stále častěji. Tím poskytujeme zloději dostatek informací pro to, aby náš domov mohl s minimálním rizikem vykrást.

„Informace o dovolené je snadno dohledatelná díky růstu popularity nejen Facebooku, ale i zcela otevřených sociálních sítí jako je Twitter a Instagram i tzv. hashtagů. Ty totiž umožní potenciálnímu zloději jednoduše získat informaci o vaší dovolené, aniž by vás znal. Prostě a jednoduše si vyjede podle hashtagu informaci, kdo je zrovna na dovolené,“ prozrazuje bezpečnostní expert Ivan Pavlíček. Když pak jednoduchým vyhledáním na internetu zjistí adresu, jde najisto.

Vstupní dveře do bytu, zámek, okna. Je váš majetek doma v bezpečí?

Oblíbeným obdobím bytařů je tradičně čas dovolených. A lidé jim situaci usnadňují, protože jim sami dávají tipy. Pokud chcete zabránit řádění zlodějů ve svém obýváku, omezte tyto informace na sociálních sítích na minimum. „Samozřejmě základem zabezpečení domácnosti, nejen během letních dovolených, jsou bezpečnostní vchodové dveře minimálně třetí bezpečnostní třídy, a když jste delší čas pryč, zajistěte, aby vám někdo ze sousedů vybíral schránku. Nebude pak zcela patrné, že byt je prázdný,“ radí bezpečnostní expert.

Pokud se rozhodnete zvýšit bezpečnost bytu, třeba i nezávisle na období dovolených, smysluplné je začít právě u dveří. Jsou hlavním vstupním místem většiny zlodějů. I pokud lupič vnikne oknem, zabráníte mu vynášet lup pohodlně a nenápadně dveřmi.

Okna nenechávejte pootevřená, ale ani je zcela nezatemňujte. U pootevřeného okna stačí nadzvednout okenní křídlo, odemknout šroubovákem obvodové kování a zloděj je uvnitř. Pozor si dejte na zatažené závěsy, žaluzie a rolety, zbytečně tak přitahujete pozornost. Pro zloděje je to jasný signál toho, že nejste doma a může nerušeně loupit.

Další podobné články

Spokojení zákazníci se na nás obracejí s žádostí o pomoc

Spokojení zákazníci se na nás obracejí s žádostí o pomoc

Během více než dvacetiletého působení na českém trhu jsme již odstraňovali škody po požárech, vodovodních haváriích či po povodni v nemovitostech ze všech koutů Česka. Máme za sebou sanace bytů, rodinných domů i firemních objektů, ale také škol, úřadů a dalších nemovitostí. Zasahovali jsme už i na mnoha zajímavých místech, jako je elektrárna nebo třeba panelový dům se čtyřiceti poškozenými byty.

Dovolené jsou v plném proudu. Nezapomeňte zabezpečit svůj byt

Dovolené jsou v plném proudu. Nezapomeňte zabezpečit svůj byt

Letní dovolené bývají rizikovým obdobím z hlediska vloupání do domácnosti. Jestliže nechcete vystřídat zážitky z dovolené zkušeností z vykradeného bytu či domu, postarejte se před odjezdem o zabezpečení vašeho obydlí. Současně si dejte pozor na omyly, kvůli kterým byste mohli přilákat pozornost zlodějů nebo jim usnadnit práci.