Hlavní ochrana před zloději? Kvalitní zámek

Hlavní ochrana před zloději? Kvalitní zámek

14 června, 2021
Redakce DPU

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

Je až neuvěřitelné, kolik z nás nepoužívá u vchodových dveří zámek. Řada lidí při odchodu pouze zabouchne a dveře nezamkne. Avšak takové dveře nejsou pro případného zloděje žádnou překážkou. Obzvlášť nyní v době dovolených buďte obezřetnější a svůj majetek zamykejte, a to na kvalitní zámek.

Zámek pro vchodové dveře

Nejběžnější zámek u vchodových dveří bývá cylindrická vložka. Při jejím výběru je podstatné, jak velkou je překážkou pro zloděje. Výše překážky se odvíjí od času, který trvá zloději v překonání zámku. Zde platí pravidlo pěti minut, jestliže se do té doby nepovede zloději zámek prolomit, je vysoce pravděpodobné, že pokus o vloupání vzdá.

Zámky jsou řazeny do 4 bezpečnostních tříd (tedy 1–4), přičemž 4 znamená nejvyšší míru zabezpečení. Při koupi zámku sledujte certifikáty, neboť zabezpečovací třídy mají pouze certifikované zámky. První stupeň značí základní ochranu, druhý dostatečnou, třetí vysokou a čtvrtý velmi vysokou ochranu. Kvalitní jsou výrobky třetího a čtvrtého stupně a právě tyto volte pro své vchodové dveře. Navíc zámky čtvrté tří jsou odolné vůči odvrtání, vytržení i jinému násilnému vniknutí.

Před zloději ochrání i dveře

Ochránit váš majetek pomohou i kvalitní dveře. Vybírejte nejlépe takové, které mají ocelovou konstrukci s ocelovým rámem. Při výběru se odborníků ptejte na počet aktivních a pasivních jisticích bodů. Kvalitu dveří nezapomínejte kontrolovat pomocí certifikátů.

Jeden zámek může být málo

Co může být bezpečnější než kvalitní zámek? Přeci zámky dva! Pokud chcete zvýšit úroveň zabezpečení ještě o level výše, tak doplňte hlavní zámek zámkem přídavným. Na trhu je celá škála variant, např. s řetízkem nebo táhle. I zde však nezapomínejte na bezpečnostní třídy a volte zámky minimálně v té třetí.

Další podobné články

Kdy musíte strpět vstup do svého bytu

Vlastníkovi bytové jednotky může v různých situacích vzniknout povinnost vpustit do své bytové jednotky cizí osobu. I když má ze zákona vlastník k bytové jednotce výlučné dispoziční právo, je toto v zákonem vyjmenovaných případech omezeno.

Vyznejte se ve vysavačích. Víme, který je pro vás ten pravý

Vyznejte se ve vysavačích. Víme, který je pro vás ten pravý

Druhů vysavačů na trhu přibývá a vyznat se v nich není snadné. Zvolíte sáčkový, nebo bezsáčkový? Je pro vás vhodnější klasický podlahový vysavač, nebo je lepší tyčový? A co takhle robotický vysavač? Máme pro vás přehled funkcí, výhod i nevýhod.

Lednice – poskládejte v ní potraviny správně

Rajčata a paprika do šuplíků, šunku do dvířek – vyjmenovali jsme právě sestavu z vaší kuchyně? Tak zpozorněte, protože ukládáte potraviny do lednice špatně. Uchovávání potravin má svá pravidla, která mají vliv na jejich čerstvost a kvalitu.