Družstevní marketingové sdružení Česká republika zase trochu povyrostlo

Družstevní marketingové sdružení Česká republika zase trochu povyrostlo

17 ledna, 2020
Mgr. Martin Kroh

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

Valná hromada Družstevního marketingového sdružení Česká republika (DMS ČR) schválila na svém lednovém jednání přijetí patnáctého člena sdružení, kterým je nově Bytové družstvo Družba z Ústí nad Labem. Celkový počet bytů ve správě členských družstev sdružení stoupl na 140 tisíc. DMS ČR sdružuje velká bytová družstva, která poskytují komplexní služby správy společných částí bytových domů a řadu dalších služeb nejen svým členům, ale i dalším bytovým korporacím (společenstvím vlastníků jednotek a bytovým družstvům).

Mezi hlavní cíle sdružení patří snaha o prosazení služby „hlídacího psa“ pro sledování pohybů v katastru nemovitostí ve prospěch společenství vlastníků jednotek, vyjasnění pravidel GDPR v oblasti správy bytových domů, promítnutí požadavků evropské unie na sledování spotřeb tepla, případně dalších energií či médií, a jejich lepší monitoring v zájmu úspory nákladů pro uživatele bytů nebo sjednocení metodiky uplatnění DPH v oblasti správy bytových domů.

DMS ČR podporuje snížení daňového zatížení při pořízení nemovitosti, především možnost odečtení podílu na úrocích zaplacených družstvem za úvěr na pořízení bytového domu členem bytového družstva, snížení DPH u novostaveb nebo zrušení daně z nabytí nemovitosti jako druhého zdanění již jednou zdaněných peněz daňového poplatníka a zájemce o vlastní bydlení.

Další podobné články

Záznam webináře I Profesionální předseda SVJ

Záznam webináře I Profesionální předseda SVJ

Čím dál častěji mají SVJ problém najít členy ochotné pracovat ve statutárních orgánech společnosti. Práce ve výboru je nevděčná, špatně ohodnocená, zato plná osobní zodpovědnosti. Nelze se tedy divit, že si mnoho domů najímá externisty, kteří tuto práci za úplatu převezmou.

Nenechte si ukrást vaše SVJ nebo družstvo. Ochrání vás Alarm SVJ

Nenechte si ukrást vaše SVJ nebo družstvo. Ochrání vás Alarm SVJ

Nečekané, avšak překvapivě reálné. Tak právníci a správci bytových domů hodnotí současný atak na rejstříkové soudy ve snaze o podvodné zapsání změn statutárních zástupců do veřejného rejstříku. Jen v Praze se případy již blíží stovce. Celý podvod je poměrně jednoduchý – podvodníci zfalšují zápis ze shromáždění, nechají se na něm zvolit předsedou a podají návrh na zápis do rejstříku s cílem následně „vyluxovat“ účet SVJ. Jak ochránit výbor i celé SVJ nebo bytové družstvo?

Koronavirus paralyzoval správy bytových domů – řeší teď hygienu a dostatečné připojení k internetu

Pandemie onemocnění Covid-19 se dotýká společného bydlení v družstevních i soukromých domech. Správci domů řeší především problematiku hygieny a internetového připojení, které je nedostatečné. Čeká je také dodržení nové směrnice EU o měření tepla a řešení problematiky dobíjení elektromobilů v domech. Témata bydlení, družstevní výstavby a správy se stane hlavním tématem předsedů a ředitelů největších bytových družstev v České republice, kteří se začátkem listopadu propojí online, aby společně našli řešení aktuálních otázek. Ve dnech 3. a 4. listopadu 2020 totiž pořádá Česká společnost pro bydlení konferenci eFÓRUM BD 2020. Družstva pokrývají třetinu bytového fondu České republiky a vlastní nebo spravují milion bytů u nás.