Dotace IROP – žádost o finanční podporu pro mimopražské bytové domy lze ještě stihnout

20 května, 2020
Veronika Pavlisová

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

Jarní měsíce jsou ideálním obdobím pro realizaci rekonstrukce. O to více to platí nyní v době krize, kdy se velkému množství lidí změnily plány, a mají čas i chuť pustit se do nových projektů, které dlouho odkládali. Letošní stavební sezóna je však jiná i z toho důvodu, že naposledy budete moci žádat o finanční podporu z dotačního programu IROP, kterou můžete využít na revitalizaci bytového domu mimo území Prahy. Jak vše stihnout a na co si dávat pozor?

Čas máte pouze do listopadu

Příjem žádostí pro dotační podporu v rámci 78. výzvy je v plném proudu a čas na podání žádostí máte do 29. listopadu 2020. Nenechte se však zmýlit, pokud se chcete o dotaci ucházet, musíte s jejím vyřizováním začít hned, neboť získání finanční podpory z evropských peněz je časově i administrativně velmi náročné.

Jak žádost o dotaci zvládnout?

Přestože již příliš času na podání žádosti nezbývá, dá se celý proces zvládnout. Vše je však potřeba pečlivě připravit. Nechte si například poradit od specializované firmy. Ta vás provede celým procesem žádosti – veškerým papírováním a administrativou. Využít můžete také služeb našich poradenských center Dům plný úspor – DPU revit (Praha a Středočeský kraj), Enerevit (východní Čechy) a Alumbrado (Morava). Tyto společnosti dokonce posoudí, jestli se vám vyplatí o dotaci na revitalizaci bytového domu žádat.

Další podobné články

Mimopražské dotace se blíží. Buďte o krok napřed a připravte včas projekt na revitalizaci domu!

Mimopražské dotace se blíží. Buďte o krok napřed a připravte včas projekt na revitalizaci domu!

Majitelé bytových domů mimo hlavní město jsou zatím bez dotací. Přestože by chtěli budovy rekonstruovat a zateplit s dotací, žádná v tuto chvíli není k dispozici. Bylo by ale chybou usnout na vavřínech! Pro mimopražské bytové domy se stejně jako v Praze připravuje dotace Nová zelená úsporám. Odborníci radí:“Využijte čas, revitalizaci naplánujte, připravte projekt a jakmile stát vypíše dotaci, sáhněte po ní! Všechno stihnete včas a k penězům se skutečně dostanete.“ Výsledkem bude opravený dům a spokojení obyvatelé.