Dotace na revitalizaci bytových domů byla navýšena. S jejím čerpáním si však pospěšte

4 min. čtení · Dotace · Revitalizace domu ·

Dotace IROP byla v průběhu května vyčerpána. Nestihli jste o peníze na revitalizaci bytových domů mimo území Prahy zažádat? Nezoufejte! Výzva „Energetické úspory v bytových domech“ byla o 1 mld. Kč navýšena.

Během května byl zájem o dotační program IROP na revitalizaci bytových domů tak velký, že žádosti převyšovaly alokované finanční prostředky o přibližně 600 mil. Kč. Příjem žádostí se však nezastavil. Ministerstvo pro místní rozvoj se rozhodlo, že díky tomuto enormnímu zájmu dotaci o 1 mld. Kč navýší. Nyní je tedy k dispozici jako podpora pro revitalizace dalších 400 mil. Kč.

Co se však nezměnilo a stále platí, je termín ukončení příjmu žádostí. O finanční pomoc můžete požádat do 29. listopadu 2020. Hrozí však, že i navýšená alokace bude vyčerpána dříve než v listopadu. Pokud máte ještě revitalizaci před sebou a váš dům nestojí v Praze, pusťte se do toho co nejdříve.

S žádostí o dotaci ale souvisí i velké množství papírování, a i proto je nejvyšší čas začít. Musíte například doložit: podklady pro hodnocení, doklad o prokázání právních vztahů k majetku, který je předmětem projektu, či projektovou dokumentaci pro vydání stavebního povolení nebo pro ohlášení stavby.

Bojíte se do toho pustit sami? Pomůžeme vám. Zanechejte nám kontakt na stránce www.revitalizace.radceonline.cz a my vám doporučíme poradce přímo z vašeho regionu, který posoudí vhodnost vašeho projektu z hlediska podmínek dotace a pomůže připravit potřebné dokumenty včetně dotační žádosti.

 

klíčová slova:
·

Další podobné články

Výzva na zateplování hlásí velký zájem. Byla proto navýšena…

Ministerstvo pro místní rozvoj, které spravuje Integrovaný regionální operační program (IROP), navyšuje finance určené na výzvu „Energetické úspory v bytových domech“ o 1 mld. Kč na 4,5 mld. Kč. MMR tak reaguje na enormní zájem žadatelů. Datum a čas ukončení…

Dotace IROP – žádost o finanční podporu pro mimopražské…

Jarní měsíce jsou ideálním obdobím pro realizaci rekonstrukce. O to více to platí nyní v době krize, kdy se velkému množství lidí změnily plány, a mají čas i chuť pustit se do nových projektů, které dlouho odkládali. Letošní stavební sezóna…

Revitalizace bytových domů nyní s ještě větší podporou

Čeká vás revitalizace bytového domu? Využijte poslední šanci a zvládněte to s dotací a nově i bezúročným úvěrem ze Státního fondu rozvoje bydlení. Ukončení přijímání žádostí o dotaci je za necelý rok a abyste stihli vše připravit, je potřeba začít…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter