Baumit Quido Shop – unikátní průvodce pro on-line nákup

Baumit Quido Shop – unikátní průvodce pro on-line nákup

02 května, 2021

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

V terminologii společnosti Baumit však pojem Quido nabírá na intenzitě již od roku 2015, kdy byla představena aplikace s názvem Baumit Quido Kalkulátor umožňující zájemcům mimo jiné stanovit řešení, skladbu i potřebu jednotlivých materiálů. S cílem rozšířit podporu a pomoc stavebníkům či investorům vznikly později také další aplikace – Quido Vizualizace, Quido Vzorky a Quido Creative. Tyto původně samostatné aplikace se však nyní stávají integrovanou součástí uceleného interaktivního systému Baumit Quido Shop pro on-line nákup stavebních materiálů Baumit. Unikátní systém s velmi přívětivým uživatelským rozhraním nabízí jako úplně první na stavebním trhu možnost výběru materiálu včetně požadovaného řešení, jeho virtuální vizualizaci, určení správného množství a konečně nákup s přehledně kalkulovanou cenou a dopravou podle požadavků zákazníka. To vše efektivně a na jednom místě, ať už z pohodlí domova, nebo kanceláře.

Interaktivní propojení s realitou

Nový webový portál Baumit Quido Shop s kompletní nabídkou všech materiálů z aktuálního ceníku Baumit zastřešuje nejen již zmíněné aplikace, ale také zákazníky hojně navštěvované webové stránky tohoto výrobce. Díky své pokročilé funkcionalitě však propojuje také on-line prostředí s reálnými prodejně-prezentačními místy. Jako příklad poslouží přibližně čtyři desítky Baumit Life center po celé ČR, kde si zákazník může fyzicky vybírat ze vzorků fasád z pohledu materiálu, barevného odstínu či kreativního zpracování povrchu. Přes unikátní QR kód vybraného materiálu se poté propojí do systému Baumit Quido Shop a kompletně dokončí svůj případný nákup s předem stanovenou finální cenou. Kalkulace se propočítává on-line podle jednotkové ceny požadovaného produktu, jeho množství (kdy systém dokáže spočítat spotřebu materiálu podle zadaných parametrů) a nákladů na dopravu. V každém okamžiku tak zákazník vidí finální cenu své objednávky bez dodatečných poplatků.

Komplexní nákup včetně dopravy

Unikátnost celého systému Baumit Quido Shop spočívá rovněž v aktivním zapojení smluvních obchodních partnerů do celého prodejního procesu. To se týká zejména poslední fáze on-line nákupu a tou je doprava zboží k zákazníkovi podle volitelných parametrů. Jednou z možností je osobní odběr objednaného a předem zaplaceného zboží ve vybrané prodejně stavebnin, dále dodání na uvedenou adresu a v nabídce je rovněž expresní doručení domů, a to do 2 pracovních dnů. Platba předem je na portálu Baumit Quido Shop akceptována formou bankovního převodu nebo on-line platby platební kartou přes bránu GoPay.

„Celý poměrně složitý systém webového portálu Baumit Quido Shop jsme realizovali s cílem představit finální produkt, který bude plně automatizovaný, s využitím nejmodernější technologie v oboru IT. Věděli jsme, že vzájemnou interakci a datové propojení s našimi interními systémy ve výsledku nejvíce ocení právě zákazník společnosti Baumit. Jako příklad mohu uvést plně automatické notifikační procesy systému, které zákazníka prostřednictvím e-mailu neustále informují o stavu jeho zakázky a zároveň usnadňují administrativní proces dodání objednaného zboží,“ vysvětluje přednosti nového webového portálu Vladimír Franc, business development manager společnosti Baumit, a dodává: „Celý systém vnímáme také jako skvělý nástroj pro komunikaci s koncovými zákazníky. Webový portál Baumit Quido Shop je z pohledu funkcionality, přívětivého uživatelského rozhraní, vzájemné interakce, množství obsahu a přenosu sdílených dat naplněním vysokých očekávání a potřeb současných uživatelů. Tato moderní forma komunikačně-prodejního kanálu ukazuje také jednoznačný trend na současném trhu se stavebními materiály. Je tedy logické, že již dnes připravujeme v Baumitu další možnosti jeho využití.“

Nový webový portál Baumit Quido Shop je dostupný na https://baumitquidoshop.cz/.

 

Další podobné články

Několik řešení pro tvorbu hladké fasády 

Několik řešení pro tvorbu hladké fasády 

Každá doba podléhá – nejen ve stavebnictví – jiným trendům. A zatímco 80. a 90. léta minulého století byla zejména u bytových domů ve znamení fasád s rýhovanými hrubými omítkami o zrnitosti až 4 mm, současnost si žádá, skrze přání architektů i investorů, velmi moderní hladké povrchy fasád. Společnost Baumit se právě hladkými fasádami zabývá již od roku 2012.

BOHUŽEL PRO NÁS! OKNA ČESKÉ NORMY SPLŇUJÍ!

BOHUŽEL PRO NÁS! OKNA ČESKÉ NORMY SPLŇUJÍ!

„Před nákupem oken na internetu, coby sériového výrobku rozhodně varuji. Webové formuláře, aniž by se kdokoli dotazoval na detaily, neřešily například umístění kliky, ani stranu otevírání okna, stejně jako mikroventilaci. V jednom případě dokonce došlo k záměně výšky a šířky okna…

Získejte více prostoru: 5 moderních nápadů na úložné prostory v malých bytech.

Získejte více prostoru: 5 moderních nápadů na úložné prostory v malých bytech.

V současné době je stále běžnější, že lidé bydlí v malých bytech, kde úložný prostor je omezený. To může být frustrující, protože se často potýkají s tím, že nemají dostatek místa na uskladnění věcí. Nicméně, existuje několik trendů v oblasti designu interiéru, které mohou pomoci vylepšit využití úložného prostoru v malých bytech.