Zdravá kuchyně a zdravý domov

Zdravá kuchyně a zdravý domov

12 července, 2023
Redakce

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

Kuchyně se stává stále oblíbenějším místem pobytu. V posledních letech se mění z pracovního prostoru na obytný, a to i díky tomu, že moderním trendem je propojení místností obytného prostoru a kuchyně v jeden funkční celek. Díky dobře promyšlenému plánu udržujte svou kuchyni bez znečišťujících látek a plísní. Díky tomu bude jídlo, život a vaření všestranným zdravým potěšením.

  • Zdravá kuchyně bez škodlivin a plísní
  • Tepelné mosty a vestavěné skříně
  • Ergonomické plánování kuchyně

Zdravá kuchyně bez škodlivin a plísní

V kuchyni potřebujete dostatek místa pro nádobí, příslušenství a suroviny. Proto jsou v nejmenších prostorech často velké nábytkové sestavy, navíc jsou široce používány dřevotřískové materiály. Tyto emitují do naše vnitřního prostředí znečišťující látky jako například formaldehyd a další. Již ve fázi plánování by proto měly být vybrány materiály s nízkými emisemi škodlivých látek. S hladkými, bez porézními a vodotěsnými pracovními deskami můžete zajistit kuchyň bez plísní, zjistěte více o „kuchyňském nábytku s nízkými emisemi a kuchyni bez plísní“.

Tepelné mosty a vestavěné skříně

Moderní vestavěné skříně nabízejí dostatek prostoru.

I Tip IZB : Při plánování je třeba vzít v úvahu, zda by měly být umístěny na vnějších stěnách budovy.

Poté je třeba zabránit tepelným mostům, promyšlené konstrukce zajišťují dostatečné větrání za skříní, pokud také obecně zajistíte dostatečné větrání, nebude se ve vaší kuchyni tvořit plíseň. Propracovaný ventilační systém váže pachy a vlhkost i v otevřených kuchyních. Přečtěte si více o tématu „Tepelné mosty, plísně a správné větrání ve vaší kuchyni“.

Ergonomické plánování kuchyně

V kuchyni skutečně procvičíte tělo v mnoha podobách: omývání zeleniny, krájení a řezání, vaření, ohýbání a mnoho dalších cviků, kvůli kterým někteří z nás navštěvují fitness studia. Ergonomie přichází vhod, stejně jako znalost výrobců kuchyní a zkušenosti z realizací.

Dobré plánování vaší zdravé kuchyně vyžaduje navíc osobní vkus a preference. Zvažte výškově nastavitelnou pracovní desku, která přizpůsobuje výšce různých uživatelů. Můžete také použít ergonomicky navržené kuchyňské skříňky a udělat více pro vaše zdraví. Zjistěte, jak můžete zlepšit „ergonomii v kuchyni“.

Při plánování a přípravě kuchyně je třeba se řídit radou profesionála.

Další podobné články

Několik řešení pro tvorbu hladké fasády 

Několik řešení pro tvorbu hladké fasády 

Každá doba podléhá – nejen ve stavebnictví – jiným trendům. A zatímco 80. a 90. léta minulého století byla zejména u bytových domů ve znamení fasád s rýhovanými hrubými omítkami o zrnitosti až 4 mm, současnost si žádá, skrze přání architektů i investorů, velmi moderní hladké povrchy fasád. Společnost Baumit se právě hladkými fasádami zabývá již od roku 2012.

BOHUŽEL PRO NÁS! OKNA ČESKÉ NORMY SPLŇUJÍ!

BOHUŽEL PRO NÁS! OKNA ČESKÉ NORMY SPLŇUJÍ!

„Před nákupem oken na internetu, coby sériového výrobku rozhodně varuji. Webové formuláře, aniž by se kdokoli dotazoval na detaily, neřešily například umístění kliky, ani stranu otevírání okna, stejně jako mikroventilaci. V jednom případě dokonce došlo k záměně výšky a šířky okna…

Získejte více prostoru: 5 moderních nápadů na úložné prostory v malých bytech.

Získejte více prostoru: 5 moderních nápadů na úložné prostory v malých bytech.

V současné době je stále běžnější, že lidé bydlí v malých bytech, kde úložný prostor je omezený. To může být frustrující, protože se často potýkají s tím, že nemají dostatek místa na uskladnění věcí. Nicméně, existuje několik trendů v oblasti designu interiéru, které mohou pomoci vylepšit využití úložného prostoru v malých bytech.