Příroda v atmosféře domova

16 září, 2020
Ing. Tomáš Korecký, Ph.D., Baumit

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

Také patříte k těm, kdo milují procházky v přírodě a doslova prožívají osobitou bohatost vzduchu po bouřce nebo v blízkosti vodopádů? Dobrou zprávou je, že nyní lze přesně takovou atmosféru vytvořit v útulném prostředí domova či kanceláře. Stačí vsadit na zcela nový produkt řady Baumit Ionit.

Ptáte-li se, jak je taková věc vůbec možná, pak můžeme prozradit, že za osvěžujícím vnímáním čerstvého a zdravého vzduchu s jeho prokazatelně pozitivním působením na lidský organismus stojí v něm obsažené množství záporných iontů. Na této rovnici stojí také princip funkce barvy nové generace pro interiéry Baumit IonitColor, kterou tento renomovaný výrobce stavebních materiálů představil na jaře letošního roku. Na úplný začátek je dobré připomenout, proč právě kvalita vzduchu v interiéru je pro lidský organismus tolik prospěšná. Odpověď je v tomto případě velmi jednoduchá: protože téměř 90 % svého času trávíme v uzavřených prostorách a kvalita vzduchu v interiéru značně ovlivňuje naše fyzické i psychické zdraví. Dáme-li do vzájemného protikladu pobyt ve vydýchané místnosti za zvukového doprovodu ventilátoru osobního počítače či klimatizační jednotky a dýchání čerstvého vzduchu doprovázené šuměním vody přírodního vodopádu, bude asi volba v setrvání na zvoleném místě zcela jasná.

Až dosud však bylo jedinou otázkou, jak zvýšit počet prospěšných záporných částic ve vzduchu uvnitř místnosti. Složení interiérové barvy Baumit IonitColor nyní nabízí odpověď. Povrch stěn opatřený až třemi vrstvami této barvy začne díky obsaženým minerálům přitahovat molekuly vodní páry. Ty se následně vlivem působení silového pole separují a vracejí se v podobě vzdušných iontů zpět do prostoru. Tento proces tvorby vzdušných iontů je neustálý a lze ho jednoduše přirovnat například k funkci magnetu. Výsledkem tohoto fyzikálního jevu je poté výrazné zvýšení koncentrace zdraví prospěšných záporných iontů s pozitivním vlivem na regeneraci buněk v lidském organismu, stabilizaci srdeční a dýchací činnosti a celkové zklidnění nervového systému člověka.

Obohacování vzduchu o záporné ionty však není jedinou předností nové barvy Baumit IonitColor. Její aplikací můžeme dosáhnout i dalšího pozitivního efektu. Ionizované částice vzduchu na sebe totiž vážou prach a pyl. Zvyšuje se tak jejich hmotnost, tudíž poměrně rychle padají k zemi, což zamezuje jejich případnému vdechnutí. Mezi přednosti této minerální barvy pro interiéry patří i fakt, že je umožněna její jednoduchá aplikace v podstatě na jakýkoliv povrch. U sádrové omítky sice platí jistá omezení, ale i tomto případě nabízí Baumit systémové řešení při dodržení doporučeného postupu. Chceme-li však ještě výrazněji zvýšit účinek této speciální barvy, nabízí Baumit její kombinaci se stěrkou pod názvem Baumit IonitSpachtel, která je vhodná pro minerální omítky, beton a také sádrokarton. Jedná se o vysoce paropropustnou stěrku nabízející často žádané dokonale hladké povrchy.

Předností výrobků s označením Ionit je také velmi jednoduchá měřitelnost jejich reálných účinků, protože množství vzdušných iontů je fyzikální veličina. Děje se tak pomocí speciálního přístroje, tzv. ionometru, a právě díky nedávnému měření v bytě na okraji Prahy byla zjištěna až třikrát vyšší koncentrace záporných iontů (930 iontů/cm3) v dětském pokoji opatřeném barvou Baumit IonitColor v porovnání s pokojem s běžnou interiérovou barvou. Z logiky věci poté vyplývá, že aplikace výrobků Baumit Ionit je vhodná nejen v domácím prostředí, ale velmi pomáhá také ve zdravotnických zařízeních, zejména tam, kde se pohybují lidé s respiračními problémy. I proto byla jedním z pilotních projektů společnosti Baumit spolupráce s Lázněmi Bechyně, kde se ve vybraných prostorech aplikovala s výraznými pozitivními dopady právě nová minerální barva Baumit IonitColor. Více informací na: https://baumit.cz/reseni/zdrave-bydleni/ionit-21-kg-cerstveho-vzdu

Pro zájemce, kteří se chtějí mimo jiné dozvědět více o výhodách nové produktové řady Ionit, je určena výstavní expozice společnosti Baumit v rámci 31. ročníku veletrhu FOR ARCH. Ten se koná ve dnech 22.–26. září 2020 ve veletržním areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Expozice Baumit bude umístěna v hale 1 ve stánku č. 1H045. Buďte hosty společnosti Baumit a získejte vstupenku zdarma.

 

Další podobné články

Obnova fasády nabízí příležitosti k úspoře

Obnova fasády nabízí příležitosti k úspoře

Stav fasády domu je často tím prvním kritériem, podle kterého posuzujeme kvalitu celého domu. Vlastně se jedná o takovou výkladní skříň. I proto bychom právě fasádě měli věnovat pozornost v podobě pravidelné obnovy. Různá řešení nám pro tento případ nabízí společnost Baumit.

Baumit Open – Přes 20 let efektivního systému zateplení

Baumit Open – Přes 20 let efektivního systému zateplení

S tématem zateplení stavebních objektů u novostaveb nebo rekonstrukcí starších domů bylo dlouhou dobu spojováno zejména zimní období. Léty prověřený zateplovací systém Baumit open však prokazuje investorům své služby spojené s významnými úsporami doslova po celý rok. Co stojí za tímto úspěchem?