Povinnosti a rizika související s bezpečným pohybem lidí v bytovém domě

13 června, 2023
AkademieBD

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

Jedním z nejsledovanějších webinářů v minulém roce byl ten, který se věnoval povinnosti SVJ zajistit bezpečný pohyb cizích osob v bytovém domě. Po roce se k tématu vracíme s dalšími užitečnými informacemi, protože zjišťujeme, že společenství vlastníků ani netuší, jakou odpovědnost za bezpečnost v bytovém domě mají. 

S bezpečnostním specialistou Vladimírem Rážkem ze společnosti TOP Green CZ jsme probrali:  

  • Jaké povinnosti má SVJ v souvislosti se zajištěním bezpečnosti v bytovém domě vůči obyvatelům a jaké vůči návštěvníkům a například lidem z dodavatelských firem. 
  • Jaká jsou nejčastější rizika identifikovaná při bezpečnostních kontrolách.  
  • Co to je Analýza bezpečnostních rizik a kdo je odpovědný za její zpracování. 
  • Jak se zbavit odpovědnosti za případný úraz pracovníků, například úklidové nebo jiné dodavatelské firmy v bytovém domě. 
  • Jak zajistit bezpečný pohyb na střeše bytového domu. 

Podívejte se na videozáznam našeho webináře.

Další články

Vztahy v bytovém domě – videozáznam webináře

Vztahy v bytovém domě – videozáznam webináře

Soužití v bytovém domě je poměrně komplikovaná disciplína. Ve většině bytových domů se najde něco nebo někdo, kdo nás „obtěžuje“, nebo nám alespoň znepříjemňuje život. Kde je ovšem hranice mezi obtěžováním a svobodou projevu? Lze právně postihnout …

Hydraulické vyvážení otopné soustavy

Hydraulické vyvážení otopné soustavy

Kdyby se vás někdo zeptal, jestli byste investovali s návratností 2-3 roky a následně každé 2-3 roky vydělávali 100% investice, nerozmýšleli byste se ani minutu. Přitom pro velkou část bytových domů taková investice existuje a nevyužívají ji.

Provoz výtahu v bytovém domě – 3 aspekty, které byste neměli podcenit

Provoz výtahu v bytovém domě – 3 aspekty, které byste neměli podcenit

Co v praxi znamená nařízení vlády 193/2022 Sb. pro provozovatele výtahů v bytových domech, na jaké další legislativní náležitosti si dát pozor a které povinnosti za vás může splnit servisní firma?

Co zanést do servisní smlouvy, aby zohledňovala vaše potřeby a plánované využití výtahu? Jak ověřit rozsah a kvalitu služeb, které si v ní objednáváte?

Může digitalizace opravdu pomoct předcházet odstávkám a šetřit peníze, nebo jde jen o další doplněk, který se budete muset učit ovládat?