Hledáte nejúspornější výrobky na trhu?

10 června, 2016
SEVEn

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

Víte, že u domácích spotřebičů, respektive tzv. bílé techniky, jsou nejméně úsporné výrobky dostupné na trhu označovány energetickou třídou A+ a třídy A a nižší se nesmí uvádět do prodeje? Naopak ale u vysavačů, televizorů nebo zdrojů světla jsou modely v energetické třídě A a A+ ty nejúspornější na trhu.

Navíc některé třídy zobrazené na energetickém štítku se ani nesmí uvádět do prodeje. Nově se rovněž zavádějí energetické štítky pro digestoře, profesionální chladničky a mrazničky a řadu dalších typů výrobků.

Evropská komise sice připravila a prezentovala návrh nových energetických štítků, který škálu energetických tříd sjednotí do rozmezí A až G, tyto štítky ale v letošním roce ještě nebudou v prodejnách k dispozici. Proto na internetovém portálu úsporné spotřebiče vždy aktuálně představujeme, již od roku 2003, kritéria pro výběr skutečně energeticky úsporných modelů, jakož i příklady modelů dostupných na našem trhu, které tyto kritéria splňují.

Novinkou letošního roku je kategorie digestoří, pro které je nově v platnosti legislativa o energetickém štítkování, a lze je tedy seřadit i podle energetické náročnosti jejich provozu, ale například i podle účinnosti filtrace tuků, účinnosti proudění vzduchu a účinnosti osvětlení.

 

 

Další podobné články

Úspora energie díky zasklívacím systémům

Úspora energie díky zasklívacím systémům

Balkonové zaklení může ušetřit energii potřebnou na vytápění. Kvalitní systémové řešení podle odborného posudku sníží tepelnou ztrátu přiléhající místnosti o 19 až 29 procent. Podmínkou je ovšem volba balkonového zábradlí odpovídající konstrukce a vhodného navazujícího zasklení, které spolu budou tvořit systémový celek.

Fotovoltaika na střeše přinese pro SVJ a družstva nové možnosti

Fotovoltaika na střeše přinese pro SVJ a družstva nové možnosti

Kromě solárních kolektorů pro ohřev teplé vody se na střechách některých bytových domů objevují fotovoltaické panely pro výrobu elektřiny. Primárně ji lze využívat pro společné prostory domu, připravovaná řešení ale budou umožňovat ekonomicky podstatně zajímavější možnost zásobovat vlastní elektřinou také jednotlivé domácnosti.