Dotace na revitalizaci bytových domů byla navýšena. S jejím čerpáním si však pospěšte

17 června, 2020
Veronika Pavlisová

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

Dotace IROP byla v průběhu května vyčerpána. Nestihli jste o peníze na revitalizaci bytových domů mimo území Prahy zažádat? Nezoufejte! Výzva „Energetické úspory v bytových domech“ byla o 1 mld. Kč navýšena.

Během května byl zájem o dotační program IROP na revitalizaci bytových domů tak velký, že žádosti převyšovaly alokované finanční prostředky o přibližně 600 mil. Kč. Příjem žádostí se však nezastavil. Ministerstvo pro místní rozvoj se rozhodlo, že díky tomuto enormnímu zájmu dotaci o 1 mld. Kč navýší. Nyní je tedy k dispozici jako podpora pro revitalizace dalších 400 mil. Kč.

Co se však nezměnilo a stále platí, je termín ukončení příjmu žádostí. O finanční pomoc můžete požádat do 29. listopadu 2020. Hrozí však, že i navýšená alokace bude vyčerpána dříve než v listopadu. Pokud máte ještě revitalizaci před sebou a váš dům nestojí v Praze, pusťte se do toho co nejdříve.

S žádostí o dotaci ale souvisí i velké množství papírování, a i proto je nejvyšší čas začít. Musíte například doložit: podklady pro hodnocení, doklad o prokázání právních vztahů k majetku, který je předmětem projektu, či projektovou dokumentaci pro vydání stavebního povolení nebo pro ohlášení stavby.

Bojíte se do toho pustit sami? Pomůžeme vám. Zanechejte nám kontakt na stránce www.revitalizace.radceonline.cz a my vám doporučíme poradce přímo z vašeho regionu, který posoudí vhodnost vašeho projektu z hlediska podmínek dotace a pomůže připravit potřebné dokumenty včetně dotační žádosti.

 

Další podobné články

Obnova fasády nabízí příležitosti k úspoře

Obnova fasády nabízí příležitosti k úspoře

Stav fasády domu je často tím prvním kritériem, podle kterého posuzujeme kvalitu celého domu. Vlastně se jedná o takovou výkladní skříň. I proto bychom právě fasádě měli věnovat pozornost v podobě pravidelné obnovy. Různá řešení nám pro tento případ nabízí společnost Baumit.

Baumit Open – Přes 20 let efektivního systému zateplení

Baumit Open – Přes 20 let efektivního systému zateplení

S tématem zateplení stavebních objektů u novostaveb nebo rekonstrukcí starších domů bylo dlouhou dobu spojováno zejména zimní období. Léty prověřený zateplovací systém Baumit open však prokazuje investorům své služby spojené s významnými úsporami doslova po celý rok. Co stojí za tímto úspěchem?