BAUMIT NABÍZÍ VIRTUÁLNÍ REALITU V PROCESU VÝBĚRU MATERIÁLU

Baumit nabízí virtuální realitu v procesu výběru materiálu

20 prosince, 2021

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

Společnost Baumit umožňuje – jako vůbec první výrobce stavebních materiálů – výběr barev a kreativních fasádních technik pomocí nové aplikace Baumit Quido Virtuální realita (VR). Zájemcům o virtuální výběr nabízí nyní tuto možnost ve svých dvou Baumit VR studiích, a to v Brandýse nad Labem a v Modřicích.

Historie VR technologie sahá až do 60. let minulého století, ale výrazného využití se jí dostalo až v 80. letech, tehdy zejména ve vojenském průmyslu v podobě leteckých simulátorů. Později vstoupila VR technologie i do dalších oborů, např. lékařství, inženýrských konstrukcí, ale samozřejmě největší rozmach zažila s aplikací v herním průmyslu. Postupně se virtuální realita stala součástí našeho života v mnoha oblastech.

Nyní přináší VR technologii do oboru stavebních materiálů vůbec poprvé společnost Baumit, která tak opět naplňuje svoji dlouholetou roli inovátora na stavebním trhu. V oblasti fasádních barev nabízí Baumit až neuvěřitelných 888 barevných odstínů, které prezentuje ve svém vzorníku Baumit Life. Velmi širokou nabídkou disponuje také v rámci kreativních fasádních struktur. Obojí poté interaktivně využívá v nové aplikaci Baumit Quido Virtuální realita s pomocí speciálních 3D brýlí a dvou ručních ovladačů.

„Naše zkušenosti ze současného trhu ukazují na fakt, že zákazník si v některých případech obtížně představí výslednou kombinaci zvoleného barevného odstínu nebo kreativní techniky na fasádě, byť má samozřejmě od nás k dispozici příslušné vzorníky. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli tento proces výběru našich materiálů přenést nově také do světa 3D virtuální reality,“ říká Vladimír Franc, business development manager ze společnosti Baumit, a dodává: „Naše nová aplikace využívající virtuální realitu tak přesouvá zákazníky nevšedně silným zážitkem do světa téměř neomezených možností v kombinaci odstínů barev a kreativních fasádních povrchů s cílem vytvoření finálního ztvárnění například rodinného domu ještě před jeho renovací nebo stavbou.“

Baumit Quido Virtuální realita se tak přidává k rodině ostatních aplikací s označením Quido, do níž patří například Baumit Quido Shop, Baumit Quido Creative, Baumit Quido Kalkulátor a další.

Zcela nová aplikace umožňuje v atraktivním modelovém prostředí objektu definovat jeho jednotlivé fasádní plochy včetně doplňkových ploch a soklů. Na tyto plochy lze virtuálně aplikovat vybrané barevné odstíny ze vzorníku Baumit Life, mozaikové omítky nebo jednotlivé kreativní techniky z nabídky společnosti Baumit. Právě tímto způsobem je možné vidět v ucelených plochách široké možnosti použití např. imitace dřeva, kamene nebo obkladových pásků. V tomto virtuálním prostředí lze však simulovat i další parametry, jako např. osu i vzdálenost pohledu na detail a celek objektu, světelné podmínky, a dokonce celkovou simulaci počasí. Ve výsledku nabízí tato aplikace zcela reálnou představu o finální podobě stavebního objektu.

V současné době Baumit umožňuje využití aplikace s VR technologií ve svých dvou centrech, a to v Brandýse nad Labem a v Modřicích nedaleko moravské metropole Brna. „Aby se mohli kolegové plně věnovat zákazníkům při využití virtuální reality v procesu výběru materiálů, je nezbytné objednání návštěvy v Baumit centru předem. Domů si zákazník odnese návrh v digitální i tištěné podobě. Svůj výlet virtuální realitou může navíc spojit s prohlídkou reálných vzorků odstínů omítek a barev. Pevně věříme, že netradiční forma virtuálního posuzování a výběru materiálů Baumit, kterou budeme nadále systémově vyvíjet, znamená další cestu ke zkvalitnění našich služeb,“ dodal Vladimír Franc.

Více informací na: https://baumit.cz/servis-a-dokumenty/baumit-quido-virtualni-realita

Baumit Quido VR studia:

Brandýs nad Labem
Průmyslová 1841
PO–ČT 7:00–16:00 hodin
PÁ 7:00–13:30 hodin

Kontaktní osoba: Eva Uldrichová, +420 601 392 715, e.uldrichova@baumit.cz

Modřice
Brněnská 679
PO–ČT 7:00–16:00 hodin
PÁ 7:00–13:30 hodin

Kontaktní osoba: Tomáš Diblík, +420 702 283 499, t.diblik@baumit.cz

Baumit
Společnost Baumit je již od roku 1993 českým výrobcem stavebních materiálů vysoké kvality, což potvrzuje
i titul Nejlepší výrobce stavebnin, který v roce 2016 obhájila již posedmé. Jako jeden z lídrů na trhu dodává Baumit spolehlivá systémová řešení pro oblast fasád, omítek, potěrů, lepidel a betonů.
www.baumit.cz

Další podobné články

Obnova fasády nabízí příležitosti k úspoře

Obnova fasády nabízí příležitosti k úspoře

Stav fasády domu je často tím prvním kritériem, podle kterého posuzujeme kvalitu celého domu. Vlastně se jedná o takovou výkladní skříň. I proto bychom právě fasádě měli věnovat pozornost v podobě pravidelné obnovy. Různá řešení nám pro tento případ nabízí společnost Baumit.

Baumit Open – Přes 20 let efektivního systému zateplení

Baumit Open – Přes 20 let efektivního systému zateplení

S tématem zateplení stavebních objektů u novostaveb nebo rekonstrukcí starších domů bylo dlouhou dobu spojováno zejména zimní období. Léty prověřený zateplovací systém Baumit open však prokazuje investorům své služby spojené s významnými úsporami doslova po celý rok. Co stojí za tímto úspěchem?