Znáte službu profipředsedy?

3 min. čtení · Správa nemovitostí ·

Profipředseda je nová služba, kterou zajišťuje množství společností zabývající se správou nemovitostí a souvisejících činností. Jedná se o výkon funkce statutárního orgánu SVJ externím odborníkem, který nemá v bytovém domě majetkový podíl. Jako člověk zvenčí dokáže efektivně a objektivně řešit problémy, jenž mohou v průběhu let mezi jednotlivými vlastníky nastat.

Pozor na úpravu stanov

Společnosti do funkcí předsedů dosazují zpravidla právně či technicky vzdělané jednotlivce a výkon funkce je prakticky totožný s výkonem funkce vlastníka, pouze je nutné upravit tuto možnost ve stanovách společenství. Cena za tuto službu se pohybuje od pěti tisíc za bytový dům měsíčně a vysoká variabilita činností, kterou si SVJ může k funkci navolit, pružně reaguje na problémy a požadavky bytových domů.

Kam se obrátit?

Pokud byste měli další dotazy k činnosti externího předsedy, obraťte se na nás na adrese info@svjpravnik.cz, kde Vám rádi poradíme a zajistíme případně cenovou nabídku. Není nutné se činností ve výboru trápit, profipředseda díky svým zkušenostem Vaší práci převezme a výkon bude probíhat ke spokojenosti všech vlastníků v domě.

Další podobné články

Profipředseda – co to obnáší a na co si…

Původnímu výboru skončilo funkční období a nikdo další z vlastníků o činnost statutárního orgánu společenství vlastníků nemá zájem. Funkce předsedy je často velmi nevděčná a nese s sebou značnou odpovědnost. Logicky tedy společenství najímají do statutárních orgánů profesionály, kteří mají…

Společenství vlastníků v době koronoviru

Omezení kvůli potenciální nákaze koronavirem se dotkla nás všech. Problémy způsobila také v rámci SVJ a BD. Jak řídit bytový dům v souladu se všemi opatřeními? A přinesla opatření pro bytové domy také něco pozitivního?

Družstevní marketingové sdružení Česká republika zase trochu povyrostlo

Valná hromada Družstevního marketingového sdružení Česká republika (DMS ČR) schválila na svém lednovém jednání přijetí patnáctého člena sdružení, kterým je nově Bytové družstvo Družba z Ústí nad Labem. Celkový počet bytů ve správě členských družstev sdružení stoupl na 140 tisíc.…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter