Zasklívací systémy zvyšují komfort bydlení

6 min. čtení · Nezařazené ·

Zasklení balkónu či lodžie se stalo nedílnou součástí revitalizace panelových sídlišť a stále častěji je poptáváno také klienty z bytových či rodinných domů. Moderní zasklívací systémy v kombinaci hliníku a skla představují velmi elegantní způsob, jak rozšířit užitnou plochu bytu a umožnit celoroční využití jeho venkovní části. Zároveň chrání proti hluku, prachu, exhalacím a extrémním teplotám, snižují náklady na vytápění a zvyšují bezpečnost. Jedničkou mezi českými výrobci zasklívacích systémů je společnost ALUMISTR, kterou před 16 lety založil v Hrušovanech u Brna švédský majitel.

Skandinávie má s ochranou otevřených obytných prostor proti nepřízni počasí dlouhodobé zkušenosti, které se podařilo přenést na český trh a dále rozvinout. Společnost ALUMISTR začínala jako výrobce rámového systému, ale vsadila na inovace a vývoj nových produktů s cílem zvýšit uživatelský komfort a zajistit maximální variabilitu konstrukčních řešení. Postupně vyvinula již sedm vlastních zasklívacích systémů, zároveň vyrábí také hliníková zábradlí, zimní zahrady a interiérové příčky. Součástí nabídky jsou různé doplňky k zasklívacím systémům: elegantní hliníkové dveře, stínící technika, sušáky na prádlo, truhlíky na květiny, držák na satelit aj. Klienti tak mají zaručen výběr z nejširšího sortimentu na českém trhu a mohou si zvolit řešení přímo na míru jejich potřebám.

Pro balkóny a lodžie je dnes nejoblíbenější bezrámové zasklení tvořené skleněnými tabulemi s transparentním meziskelním těsněním, což opticky vytváří dojem celoskleněné plochy. Obyvatelé bytů v panelových domech na tomto řešení oceňují především elegantní design a vysokou funkčnost. K výhodám  moderních zasklívacích systémů patří snadné ovládání, dlouhá životnost a bezúdržbový provoz, lze je také uzamykat a jsou vybaveny inteligentním řešením odtoku vody drenážními otvory. ALUMISTR používá nejkvalitnější nerezové spojovací materiály, vlastní oplechování a silikony, díky čemuž poskytuje až desetiletou záruku na provedené dílo.

Zasklívací sytémy lze instalovat i na původní železná zábradlí, ale nejvíce jejich přednosti vyniknou v kombinaci se zábradlím z hliníku. Řešení společnosti ALUMISTR vynáší zábradlí na hliníkových konzolách před stávající podestu, čímž rozšiřuje plochu balkónu či lodžie. Obyvatelům bytů se tak vrací užitná plocha, o kterou je při revitalizaci připravuje zateplení. Navíc jde o velmi estetické řešení. Hliníkové zábradlí lze doplnit skleněným průhledítkem, které umožňuje výhled i při sezení a současně zachovává soukromí. Na výběr jsou výplně hliníkových rámů v různých dekorech a barvách včetně bezpečnostního skla. Konstrukční systémy si poradí také s balkóny atypických tvarů a zábradlí mohou doplnit rovněž boční stěny chránící proti větru a poskytující větší soukromí.

Velká pozornost je vždy věnována kvalitě montáže. Hliníkové systémy společnosti ALUMISTR jsou distribuovány prostřednictvím sítě tří desítek proškolených obchodních partnerů a koncovým zákazníkům mohou být dodány pouze včetně montáže, což zaručuje výslednou kvalitu díla a plnou funkčnost konstrukce. Každý balkón i lodžie má originální rozměry, proto  musí být individuálně zaměřen a díly se vyrábějí přesně na míru. ALUMISTR zajišťuje montáž v rámci Jihomoravského kraje a nově nabízí také samostatnou stavbu balkónů z hliníkových profilů.

S osvědčenými konstrukčními řešeními společnosti ALUMISTR se dnes setkáte již ve všech krajích České republiky, výjimkou nejsou ani celá sídliště revitalizovaná s pomocí hliníkových systémů této značky. Vedle českého trhu má ALUMISTR obchodní zastoupení také na Slovensku, v Polsku, Švédsku a Norsku. S kompletní nabídkou se můžete seznámit na stránkách www.alumistr.cz.

Další podobné články
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter