Zajímavé přednášky Akademie pro bytové domy
nyní i v tištěné publikaci!

min. čtení · Revitalizace domu · semináře · Správa nemovitostí ·

Pokud žijete v bytovém domě, asi si umíte představit následující scénář. Odpoledne se na chodbě domu setkáte s neoblíbeným sousedem a vyslechnete si další kolo jeho stížností, pak následuje pravidelná schůze výboru, kde se neshodněte téměř na ničem a mezi tím se na kontrolu účetnictví ohlásil finanční úřad. To všechno v době kdy máte řešit hned několik důležitých rozhodnutí, například zahájení plánované rekonstrukce nebo neplatící spoluvlastníky! S různými obměnami právě taková odpoledne zažívá nejeden člen statutárního orgánu bytového družstva nebo SVJ. Žádná ze situací není neřešitelná, podmínkou ovšem je vědět, jak na to.

Účastníci Akademie pro bytové domy to mají o něco snadnější. V průběhu loňského podzimu díky seminářům Akademie získali nejen potřebné informace o správných postupech, ale mohli s lektory přímo na místě probrat své konkrétní dotazy. O účast na seminářích byl značný zájem, který v řadě případů i několikrát převyšoval kapacitu sálu. Zůstalo proto nemálo těch, kteří si informace  vyslechnout nemohli.

Pořadatel Akademie pro bytové domy, obecně prospěšná společnost Dům plný úspor, se proto dohodl se svými partnery a spolu s vydavatelstvím Net Press Media připravil tištěnou publikaci Magazín Akademie.  V publikaci jsou všechny přednášky podzimního cyklu seminářů redakčně zpracovány a doplněny o některé další důležité informace. Tuto publikaci si můžete zdarma vyzvednout na místech uvedených dole v tomto článku. Vzhledem k tomu, že lektoři akademie patří mezi špičky ve svých oborech, určitě stojí za to si publikaci přečíst.

Jaké přednášky v publikaci najdete?

  1. Právní odpovědnost orgánů SVJ
  2. Stanovy SVJ
  3. Problematičtí vlastníci a vymáhání pohledávek
  4. Správu bytového domu – kolik zaplatíme a jaký by měl být standard služeb?
  5. SVJ z hlediska daně z příjmů právnických osob
  6. Každý dům má svého potížistu – jak na něj?
  7. Revitalizace bytového domu krok za krokem
  8. Jak bezpečný je váš dům?
  9. Nepodceňujete i vy riziko požáru?
  10. Pravidla pojištění bytového domu

Kde si můžete publikaci zdarma vyzvednout?

Sdružení nájemníků ČR, Nám. W. Churchilla 2, Praha 3, 11300

Stavební bytové družstvo Praha 8, Horňátecká 1772/19, 182 00, Praha 8

 Správní bytové družstvo Nový domov, Maroldova 1449/8, Praha 4 – Nusle 140 00

SBD Praha Střelničná 1861/8a, 182 00 Praha 8 – Kobylisy

SBD SEVERNÍ MĚSTO, Lodžská 568/14, Praha 8 – Bohnice, 181 00

Stavební bytové družstvo SEVER, Lipová 596/7, 460 31 Liberec 4

SBD Strakonice , Heydukova 116 , 386 11 Strakonice

Vzhledem k úspěšnosti podzimního cyklu seminářů, pokračuje Akademie pro bytové domy i letos na jaře. Registrujte si poslední volná místa v tomto unikátním vzdělávacím projektu. Také v rámci letošního jarního cyklu seminářů je připravena řada nových témat která řeší statutární orgány SVJ a BD každý den. Termíny a registraci naleznete na www.akademiebd.cz.

Sponzor článku logo sponzora

Další podobné články

Profipředseda – co to obnáší a na co si…

Původnímu výboru skončilo funkční období a nikdo další z vlastníků o činnost statutárního orgánu společenství vlastníků nemá zájem. Funkce předsedy je často velmi nevděčná a nese s sebou značnou odpovědnost. Logicky tedy společenství najímají do statutárních orgánů profesionály, kteří mají…

Společenství vlastníků v době koronoviru

Omezení kvůli potenciální nákaze koronavirem se dotkla nás všech. Problémy způsobila také v rámci SVJ a BD. Jak řídit bytový dům v souladu se všemi opatřeními? A přinesla opatření pro bytové domy také něco pozitivního?
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter