Wellnes u vás doma. Užijte si masáž i vířivku

7 min. čtení · z praxe ·

Relax, odpočinek – jedním slovem wellnes. V dnešní době již není nutné vyhledávat wellnes centra a odjíždět za odpočinkem mimo náš domov. Zrelaxovat se můžete v pohodlí svého domova. Vířivku či saunu si může dopřát doma každý, a to i obyvatel bytového domu.

Užijte si relax ve vířivce

Jestliže netrváte na party vaně s protiproudy pro osm lidí, můžete si pořídit malou nafukovací vířivku do koupelny nebo na balkon. Vířivka již dávno není výsadou honosných vil, naopak může mít takové rozměry, že se vejde na balkon v bytovém domě. Vířivky disponují kruhovým, oválným i čtverhranným tvarem a při délce 2 metry na 1,5 metr poskytne dostatečný komfort pro 2 až 3 osoby. Vířivkám nevadí povětrnostní podmínky a navíc zvládnou i celoroční provoz.

Pokud budete na vířivou vanu myslet při zařizování bytu nebo při rekonstrukci, můžete ji zakomponovat do koupelny. Nepotřebujete ani stálý přívod vody a vystačíte si s napájením z 220V zásuvky.

Sauna i v bytě

Doma si můžete dopřát také saunu. Při výběru zvolte raději infrasaunu, která je určena především do temperovaného interiéru. Můžete ji mít v ložnici, v koupelně nebo třeba v zimní zahradě. Infrasauna nevyžaduje žádné speciální odvětrávání, netvoří páru ani vysoké teploty. Provoz infrasauny není finančně náročný, bude vás stát kolem 5 Kč za jedno saunování. Po saunování můžete využít ochlazení ve sprše. Ty nejmenší modely, které se na trhu nacházejí, mají rozměry 110 x 110 centimetrů. Služby některých saunových center nabízejí i atypické sauny na míru například určené do podkrovních místností.

Masáž díky sprše či vaně

V  moderních koupelnách často narazíte na masážní vanu. V současné době také již nejde o žádný přepych – hydromasážní vany jsou dostupné každému. Ty nejlevnější lze pořídit za cenu okolo deseti tisíc. Trysky pro vodní masáž bývají umístěny ve stěnách vany. Můžete si je směrovat a někdy i regulovat sílu vodního proudu.

Proměnit na hydromasážní lze také jakýkoli sprchový kout – stačí si přikoupit panel s tryskami. Masážní panely disponují vodními střiky, které vycházejí z vertikálních trysek umístěných po stěnách boxu. Dopřát si můžete masáž v oblasti krční páteře a zad. Opět se nejdná o velký luxus, jelikož základní hydromasážní panely přijdou na deset tisíc korun.

 

Další podobné články

Lednice – poskládejte v ní potraviny správně

Rajčata a paprika do šuplíků, šunku do dvířek – vyjmenovali jsme právě sestavu z vaší kuchyně? Tak zpozorněte, protože ukládáte potraviny do lednice špatně. Uchovávání potravin má svá pravidla, která mají vliv na jejich čerstvost a kvalitu.

Hlavní ochrana před zloději? Kvalitní zámek

Je až neuvěřitelné, kolik z nás nepoužívá u vchodových dveří zámek. Řada lidí při odchodu pouze zabouchne a dveře nezamkne. Avšak takové dveře nejsou pro případného zloděje žádnou překážkou. Obzvlášť nyní v době dovolených buďte obezřetnější a svůj majetek zamykejte,…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter