Výměna výtahu očima místopředsedy bytového družstva

5 min. čtení · Výtahy ·

Zpravidla každý bytový dům, který disponuje více než čtyřmi podlažími, má k dispozici pro své obyvatele i výtah. Pokud je Váš výtah už staršího data výroby, investice do jeho provozu jsou vyšší a vyšší – nejen na nezbytných opravách, ale i za spotřebované energie, je ten správný čas pro investici do výtahu samotného. Zda se vyplatí modernizace nebo je výhodnější kompletní výměna, vám kvalifikovaně poradí odborník výtahové společnosti. Pro rychlý test přikládáme tabulku.

V případě Bytového družstva Voskovcova Peškova padla z důvodu celkového stáří a nevyhovujícího technického stavu volba na kompletní výměnu. O tom, jaké jsou bezprostřední dojmy obyvatel bytových domů a co stálo za procesem rozhodování při koupi tří kusů výtahů, jsme si povídali s panem Petrem Kafkou, místopředsedou Bytového družstva Voskovcova Peškova.

Vzpomenete si ještě, kdy padlo rozhodnutí o výměně tří výtahů ve vašem bytovém družstvu? Proč jste se rozhodli pro výměnu, kolik společností jste v rámci výběrového řízení oslovili?

Finální rozhodnutí o výměně výtahu bylo učiněno na jaře 2015, přičemž samotná příprava a diskuze uvnitř družstva probíhala již od léta roku 2014. Důvodem výměny byl jednoznačně technický stav stávajících výtahů nejen pro jejich stáří 24 let, ale i jejich značně zanedbaný technický stav zaviněný především nedostatečným servisem. Na začátku výběru bylo osloveno cca 25 společností, z nichž do užšího kola postoupilo jen 6 společností, se kterými jsme ladili naše požadavky a jejich možnosti.

Co bylo tím pověstným jazýčkem na miskách vah?

Ochota jednat o našich požadavcích zejména v technické oblasti, tj. o velikosti kabiny (jednalo se o atypické kabiny prakticky na míru), o materiálu kabiny, typu dveří a jejich povrchové úpravě či způsobu otevírání, o typu pohonu a v neposlední řadě designu kabin, který měl zásadní vliv na naše konečné rozhodnutí.

Dnes, kdy jsou kabiny již v provozu, jak hodnotíte svůj výběr?

Zde si určitě dovolím hovořit i za ostatní členy družstva a jsem přesvědčen, že naše volba vybrat firmu Otis byla ta nejlepší. Výtahy jsou jak po technické tak i vizuální stránce naprosto skvělé. Jejich barevné schéma, zvolený skleněný povrch jsou vskutku nadstandartní a při svém provozu jsou tak tiché, že o nich ani v podstatě nevíme a přesto je vnímáme jako nedílnou součást domu.

Doporučil byste společnost Otis i dalším bytovým družstvům, kteří se rozhodují o výměně nebo modernizaci výtahu?

Jednoznačně doporučil a to především pro profesionální přístup obchodního zástupce a profesionální práci techniků, kteří zvládli montáž v téměř rekordním čase.

Děkuji za rozhovor a přeji nám i vám mnoho bezpečných jízd s designovými kabinami Otis.

Sponzor článku logo sponzora

Další podobné články

Při výběru výtahu nepodceňujte zdánlivé drobnosti

Pořízení nového výtahu nebo kompletní výměna zařízení, které již dosluhuje, je investicí, která přispívá k většímu pohodlí obyvatel domu, a navíc zvyšuje hodnotu nemovitosti. Pokud vyberete správně, můžete navíc ušetřit: čas i výdaje spojené s provozem zařízení. Vybrali jsme pro…

Dejte pozor na šest častých nešvarů českých výtahů

Za stav výtahu odpovídá podle platných norem jeho provozovatel, tedy zpravidla majitel budovy. Pro všechny obyvatele domu i jejich návštěvy je ale důležité cítit se ve výtahu bezpečně a využívat ho co nejdéle. Co bychom si vlastně měli u výtahu…

Zastavte růst nákladů na energie

Zpravidla každý bytový dům, který disponuje více než čtyřmi podlažími, má k dispozici pro své obyvatele i výtah. Pokud je Váš výtah už staršího data výroby, investice do jeho provozu jsou vyšší a vyšší – nejen na nezbytných opravách, ale…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter