Velká bytová družstva se setkají v Praze

3 min. čtení · akademie pro bytové domy ·

Ve dnech 19. a 20. listopadu se v Praze uskuteční FórumBD 2019, první ročník setkání předsedů a ředitelů velkých bytových družstev napříč jednotlivými zájmovými svazy, která v České republice dohromady vlastní či spravují okolo jednoho milionů bytů. Konferenci zahájí Ing. Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj a poslankyně Parlamentu České republiky. Nad akcí převzala záštitu JUDr. Hana Marvanová, radní Hlavního města Prahy. Akce je cílena i na aktuální témata současnosti – právní úpravu bytových družstev a družstevní bytovou výstavby s podporou obcí.

Na programu prvního dne společný seminář zaměřený na strategické firemní plánování, nebo moderovaná diskuze k výzvám a příležitostem pro zvýšení konkurenceschopnosti služeb bytových družstev pro své členy a klienty. Součástí prvního dne je i společenský večer se zástupci partnerů bytových družstev.

Středeční dopoledne bude věnováno družstevní bytové výstavbě s podporou obcí, kde vystoupí řada významných hostů a zástupců řady subjektů se zkušenostmi z realizovaných družstevních projektů i s plány na jejich přípravu. Mezi vystupujícími nebudou chybět zástupci bank, developmentu či obce a jejich svazu.

Odpolední program se odehraje formou moderované diskuze k právní úpravě bytových družstev de lege ferenda na půdě Parlamentu České republiky. Do diskuze byli pozváni zástupci ministerstva spravedlnosti, významní odborníci na právo bydlení či zástupci praxe bytových družstev. Pozváni na akci budou všichni poslanci a senátoři Parlamentu České republiky, kteří budou projednávat předložené novely zákona o obchodních korporacích. Na závěr setkání bude podepisováno společné prohlášení přítomných zástupců bytových družstev k výzvám, které mohou přispět k lepšímu fungování bytového družstevnictví ke spokojenosti většiny jejich členů a klientů.

klíčová slova:

Další podobné články

Aktuální režim Akademie pro bytové domy

Mrzí nás to, ale všechny jarní semináře Akademie pro bytové domy jsou v tuto chvíli ohroženy. Květnový a červnový semináře zatím nerušíme a budeme vás informovat podle aktuální situace. Co však je již nyní pro vás k dispozici? Prohlídněte si…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter