Tři trendy tipy,
které by ve Vaší koupelně neměly chybět?

4 min. · Nezařazené ·

Základní podmínky by bez diskusí měla splňovat každá koupelna. Vy se ale nechte rozmazlit! Pobyt v koupelně si můžeme vysloveně užít. Důležité je jen nechat všechny starosti před dveřmi, o ostatní se už naše tři trendy tipy postarají samy.

Moderní koupelna by měla být dostatečně prosvětlená a vzdušná. Jestliže se na vaší koupelně dispozičně šetřilo, prostor lze opticky zvětšit velkým formátem obkladů. Moderní je kámen či beton, které můžete doplnit dlažbou s dokonalou imitací ocelových nebo zkorodovaných desek v bronzové i platinové barvě. Koupelna tak získá industriální nádech. Ten vynikne v doplnění výraznými designovými prvky.

Jednoduchost, přírodní materiály a velkorysost

Pokud si přejete útulnou koupelnu, skvěle poslouží různé imitace dřeva. Místnost totiž pocitově zateplí. Čisté linie jdou ruku v ruce se snadnou údržbou. Nábytek, sanitární technika i různé doplňky podléhají nejen vlhku a teplu ale i každodennímu opotřebovávaní.

Z materiálů se v posledních letech těší značné oblibě zejména dekor dřeva nebo imitace kamene, betonu a cementu. Nadále vedou neutrální barvy – zemité tóny a přírodní odstíny v hnědém, šedém, bílém a černém provedení jsou nejen trendy, ale zároveň nadčasové.

Pro milovníky koupele: Když vana, tak v prostoru

Nejnovějším trendem je umístnění vany do prostoru koupelny. Je dokonalým řešením pro milovníky relaxu a designu, i když se pohybuje v kategorii nadstandardu. Vyžaduje totiž větší prostor než klasická vestavěná vana.

Volně stojící vany se liší svým tvarem, současné koupelně dominují především měkké a oblé linie. Oblý tvar vzbuzuje pocit bezpečí a podporuje uvolnění. „Volně stojící vany mohou být smaltované či akrylátové. Kvalitní akrylát je lehčí na manipulaci, vana je pocitově teplejší a pomaleji vychladne. Představuje tak komfortní zázemí pro dlouhou relaxační koupel,“ vysvětluje Marcela Bínová, odbornice na koupelny a sanitu.

U volně stojících van lze volit ze tří možností instalace baterie –integrovanou na okraj vany, stojící vedle vany, nebo instalovanou do zdi, se kterou vana sousedí.

Walk-in sprchové kouty – užijte si volnost a téměř nulovou údržbu

V jednoduchosti je krása – tato ústřední myšlenka se prolíná i do praktických řešení sprchových koutů. Milovníci luxusního relaxu v koupelně ocení hydromasážní boxy nebo parní hydromasážní boxy. Vzrůstá popularita takzvaných walk-in sprchových koutů. Jedná se o prostor bez dveří, případně s minimalistickými a jednoduchými sprchovacími zástěnami. Vyžadují však více místa a dostatečně velkou, nejlépe plochou sprchovací vaničku. Trendem je použiti podlahových nebo stěnových odtokových žlabů. Tyto minimalistická řešení vnáší jednoduchost i do údržby – nedochází k usazování nečistot v těžko čistitelných zákoutích a minimalistická skla bez rámů vypadají velmi elegantně.

klíčová slova:

Další podobné články
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter