Tři trendy tipy,
které by ve Vaší koupelně neměly chybět?

4 min. · Nezařazené ·

Základní podmínky by bez diskusí měla splňovat každá koupelna. Vy se ale nechte rozmazlit! Pobyt v koupelně si můžeme vysloveně užít. Důležité je jen nechat všechny starosti před dveřmi, o ostatní se už naše tři trendy tipy postarají samy.

Moderní koupelna by měla být dostatečně prosvětlená a vzdušná. Jestliže se na vaší koupelně dispozičně šetřilo, prostor lze opticky zvětšit velkým formátem obkladů. Moderní je kámen či beton, které můžete doplnit dlažbou s dokonalou imitací ocelových nebo zkorodovaných desek v bronzové i platinové barvě. Koupelna tak získá industriální nádech. Ten vynikne v doplnění výraznými designovými prvky.

Jednoduchost, přírodní materiály a velkorysost

Pokud si přejete útulnou koupelnu, skvěle poslouží různé imitace dřeva. Místnost totiž pocitově zateplí. Čisté linie jdou ruku v ruce se snadnou údržbou. Nábytek, sanitární technika i různé doplňky podléhají nejen vlhku a teplu ale i každodennímu opotřebovávaní.

Z materiálů se v posledních letech těší značné oblibě zejména dekor dřeva nebo imitace kamene, betonu a cementu. Nadále vedou neutrální barvy – zemité tóny a přírodní odstíny v hnědém, šedém, bílém a černém provedení jsou nejen trendy, ale zároveň nadčasové.

Pro milovníky koupele: Když vana, tak v prostoru

Nejnovějším trendem je umístnění vany do prostoru koupelny. Je dokonalým řešením pro milovníky relaxu a designu, i když se pohybuje v kategorii nadstandardu. Vyžaduje totiž větší prostor než klasická vestavěná vana.

Volně stojící vany se liší svým tvarem, současné koupelně dominují především měkké a oblé linie. Oblý tvar vzbuzuje pocit bezpečí a podporuje uvolnění. „Volně stojící vany mohou být smaltované či akrylátové. Kvalitní akrylát je lehčí na manipulaci, vana je pocitově teplejší a pomaleji vychladne. Představuje tak komfortní zázemí pro dlouhou relaxační koupel,“ vysvětluje Marcela Bínová, odbornice na koupelny a sanitu.

U volně stojících van lze volit ze tří možností instalace baterie –integrovanou na okraj vany, stojící vedle vany, nebo instalovanou do zdi, se kterou vana sousedí.

Walk-in sprchové kouty – užijte si volnost a téměř nulovou údržbu

V jednoduchosti je krása – tato ústřední myšlenka se prolíná i do praktických řešení sprchových koutů. Milovníci luxusního relaxu v koupelně ocení hydromasážní boxy nebo parní hydromasážní boxy. Vzrůstá popularita takzvaných walk-in sprchových koutů. Jedná se o prostor bez dveří, případně s minimalistickými a jednoduchými sprchovacími zástěnami. Vyžadují však více místa a dostatečně velkou, nejlépe plochou sprchovací vaničku. Trendem je použiti podlahových nebo stěnových odtokových žlabů. Tyto minimalistická řešení vnáší jednoduchost i do údržby – nedochází k usazování nečistot v těžko čistitelných zákoutích a minimalistická skla bez rámů vypadají velmi elegantně.

klíčová slova:

Další podobné články

Existují dekorace a doplňky, se kterými ušetříte za vytápění.…

Dodržujete zásady ekonomického vytápění, větráte přesně tak, jak je to správně. Jste přesvědčeni, že nic už nejde zlepšit? Stále ještě máte šanci, jak výdaje za vytápění ještě trochu přiškrtit. Naše tipy navíc budou interiéru vysloveně slušet – jejich pomoc s…




Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter