Se srovnáním různých řešení pro úspory energií
pomůže energetická studie

min. čtení · energie · Ohřev teplé vody · Výtahy ·

Stále častěji se setkáváme s nepřeberným množstvím zařízení, řešení a názorů na to jak uspořit energii při vytápění a ohřevu teplé vody v bytových domech. Zateplit obvodový plášť a vyměnit okna už zdaleka nestačí. Je nutné se podívat i na výrobu tepla a jeho regulaci. Pokud nejste odborníci na toto téma a pokud nemáte reálnou zkušenost napříč různými technologiemi, pravděpodobně si kladete otázky jako: je vůbec možné nějak ovlivnit množství odebraného tepla s centrálního zdroje? Je pro výrobu tepla a ohřev teplé vody lepší plynový kondenzační kotel, tepelné čerpadlo, solární panely, a nebo snad kotel na tuhá paliva? Výrobci těchto zařízení nás navíc bombardují parametry, které jsou rozdílné, takže je nedokážeme porovnat mezi sebou.

Vidíte a každá z těchto otázek může mít správnou ale i špatnou odpověď. Záleží totiž na mnoha okolnostech, které jsou přímo spojeny s vaším domem a s tím jak ho užíváte. Můžete se samozřejmě pustit na vlastní dobrodružnou cestu a naučit se principy, záludnosti a fígle všech těchto technologických zařízení. Můžeme vám ale nabídnout i jinou možnost.

Naši odborní partneři tuto dobrodružnou cestu už prošli za vás. Mnoho z těchto zařízení již osobně namontovali, ví z reálné praxe, jak fungují, kde je jejich použití vhodné a efektivní. Každá taková investice začíná posouzením konkrétního bytového domu, takzvanou energetickou studií. My jsme se s našimi partnery dohodli, že tuto studii pro omezený počet bytových domů nabídneme zdarma. Využijte této jedinečné nabídky a získejte několik variant řešení pro váš dům s ohledem na úsporu energie, technickou vhodnost, výši investice a ekonomickou návratnost. Studie vám pomůže najít místa, kudy energie zbytečně uniká z vašeho domu a připravuje vás zbytečně o vaše peníze.

Chtěli byste zdarma energetickou studii vašeho domu získat? Požádejte si o ni na www.energetickastudie.cz

Další podobné články

Zvažujete tepelné čerpadlo? Nespalte se

Podepsat zdánlivě výhodnou smlouvu, koupit tepelné čerpadlo a změnit dodavatele energií. Přesně to po vás mohou chtít nechvalně proslulí „šmejdi“. Po mobilních tarifech, dekách a hrncích si totiž našli nové téma. Úspory za teplo.

Pěšky, nebo výtahem? Jak poznáme, zda je bezpečný?

To, jak bezpečně na nás výtah zapůsobí, poznáme z pohledu možné reakce trochu pozdě – už se vezeme. Konkrétně – stoupáme, či klesáme ke svému cíli. Bát se, že s výtahem spadneme, je asi opravdu zbytečné. Takzvaných provozních rizik ale…

Potřebujete pauzu? Napusťte si vanu

Pobyt v teplé lázni podle odborníků uvolňuje stres i napětí. Stačí, když si do vany plné příjemně nahřáté vody přidáte vhodně zvolenou směs bylin, a do pohody se dostanete během chvíle. Koupele mají samozřejmě své kouzlo i na jaře, zvlášť během…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter