Součástí společnosti Sto s.r.o. jsou od srpna 2018 i aktivity značky STOMIX

3 min. čtení · Zateplení obálky budovy ·

Koncern Sto, světový lídr ve vývoji a výrobě zateplovacích systémů, dokončil k 1. srpnu 2018 fúzi, která započala v roce 2011 kapitálovým propojením společností Sto a STOMIX. Od srpna 2018 jsou obchodní aktivity značky STOMIX nedílnou součástí aktivit společnosti Sto s.r.o.

Jistota, že dostanete při zateplení fasády to nejlepší

Od roku 2011 už patřila firma STOMIX, spol. s r. o. koncernu Sto, obchodní filosofie i značka STOMIX však zůstaly zachovány. Od 1. srpna 2018 se situace změnila a obě značky působí v ČR i na Slovensku pod společnou střechou společnosti Sto s.r.o.. Podle Ing. Václava Kostky, jednatele Sto s.r.o., otevřelo tehdejší kapitálové propojení nové perspektivy a současně poskytlo kapitálovou stabilitu firmě STOMIX. „Ověřili jsme si, že vzájemná synergie je výhodná pro naše společnosti i pro obchodní partnery. Nyní nastává nová fáze, ve které vystupujeme společně v tradiční žluté barvě značky Sto.“ dodal ing. Václav Kostka k již zmíněné fúzi.

Ale co znamená značka Sto s jejím nezaměnitelným žlutým kyblíkem pro majitele bytového domu a tedy potenciálního investora zateplovacího systému? Jistotu, že dostane při zateplení fasády to nejlepší, co současný trh fasádní zateplovacích systémů nabízí. Značka Sto nabízí sortiment kontaktních zateplovacích systémů StoTherm (ETICS), předsazených provětrávaných systémů StoVentec a systémů vnitřního zateplení StoTherm In, který vyhoví všem individuálním požadavkům a podmínkám při zachování nejvyšší technické spolehlivosti. Předností všech systémů zateplení značky Sto jsou vlastnosti jednotlivých výrobků, systémový přístup, maximálně spolehlivé řešení a nepřeberné varianty povrchových úprav.

Dilema vyřeší zkušení pracovníci

Podle ing. Kostky jsou však klíčem k úspěchu firmy Sto její lidé a jejich zkušenosti ze stovek až tisíců projektů v oblasti zateplení: „Již ve fázi úvah o provedení zateplení doporučuji oslovit naše pracovníky, protože důležitý je už samotný začátek. Často se v této fázi řeší dilema, zda zateplit nebo ne, zda je to pro investora výhodné, přitom často mají družstva či sdružení vlastníků nabídky pouze od jedné či dvou firem a přitom nemají přehled, co v té nabídce skutečně je, zda porovnávají porovnatelné. Známe například akce, kde se udělalo zateplení bez energetického posouzení, jen odhadem… Častou otázku: „Co to bude stát?“ seriózně nelze ihned odpovědět – nejdříve musí být odborně určena skladba systému, detaily a jejich řešení, typ a tloušťka izolantu, a až potom lze připravit nabídku, která bude obsahovat veškeré náklady na realizaci. My kromě technického řešení a cenové kalkulace pomůžeme navrhnout i řešení způsobu financování (například z fondu oprav/ dotacemi/ z úspor v nákladech na provoz,…). Naši lidé už při prvním jednání provedou prvotní posouzení stavu nemovitosti, konzultaci postupu, doporučení na projekci a na energetickou agenturu, která pomůže s přípravou projektu, posouzením smysluplnosti žádosti o dotace a získáním dotace. Když investor využije naše doporučení, tak bude mít díky profesionálnímu vedení úspěšnou revitalizaci, tj. bude mít na domě správný (certifikovaný) systém, materiály, které jsou systémem určeny, budou také na stěně, systém bude správně namontovaný (certifikovaně) a investor bude mít vyřešeno i financování. Zvýší tak hodnotu své nemovitosti, prodlouží její životnost a samozřejmě sníží energetickou náročnost.“ vysvětluje jednatel Sto s.r.o. ing. Václav Kostka.

Zaujala vás nabídka firmy Sto? Kontakty a další informace najdete na www.sto.cz.

klíčová slova:
Sponzor článku logo sponzora

Další podobné články

Jak na revitalizaci bytového domu s dotací v sedmi…

Chystáte se revitalizovat váš bytový dům? Je to zdlouhavý a náročný proces jehož zvládnutí rozhoduje o tom, jak efektivně investujete vaše peníze a jak dlouho se budete radovat z opraveného domu. Jak revitalizace probíhá a na co si dávat pozor?

Zateplení? Chtějte jen to nejlepší!

Každý, kdo plánuje zateplení svého domu, si pokládá otázku: Použiji fasádní polystyren nebo minerální vatu? Vnější omítka bude silikonová nebo silikátová? Jaké mám použít hmoždinky, aby se mi na hotové fasádě následně neprokreslovali?
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter