Semináře pro statutární zástupce SVJ a BD opět v Liberci

5 min. čtení · akademie pro bytové domy · semináře ·

Zveme Vás na semináře Akademie pro bytové domy, určené pro statutární zástupce i členy bytových družstev a SVJ. Po úspěšných seminářích v roce 2015 přijíždíme opět do Liberce. Semináře jsou jedinečné tím, že přestože na nich přednáší vysoce kvalifikovaní odborníci z oblasti práva a bydlení, jsou pro všechny registrované účastníky zdarma. Přijďte zjistit jak řešit problémy, se kterými se ve vašem bytovém domě setkáváte téměř denně. 

21. 3. 2017, od 17:30h. | Rozúčtování a úspory energií v BD

Seminář bude věnovaný nové vyhlášce č. 269/2015 Sb., která zavádí zásadní změny ve způsobu rozúčtování spotřeby tepla. Co přináší nový způsob rozúčtování a jak zasahuje tato vyhláška do prvního rozúčtování od svého vyhlášení? Právě to bude obsahem jedné z částí semináře. Dále účastníci semináře získají informace o nových technologiích pro vytápění a ohřev teplé vody v bytových domech a o nových trendech, které nás v oblasti technologií bytových domů v budoucnu čekají. V závěru budou přednášející k dispozici pro konkrétní dotazy účastníků semináře.

12. 4. 2017, od 17:00h. | Jak správně připravit a řídit členskou schůzi v BD

Členská schůze je často noční můrou výborů SVJ i Bytových družstev. Je možné se na členskou schůzi či shromáždění delegátů dobře připravit a vyhnout se tak zbytečnému dohadování? Naši přednášející mají zkušenosti a jsou přesvědčení, že ano. Účastníky semináře seznámíme s tím, jak správně a efektivně připravit schůzi nebo shromáždění, s otázkami okolo zastupování a plných mocí a jak zvládnout samotné řízení schůze i jak připravit zápis. Přednášet bude předseda představenstva SBD Praha Mgr. Martin Kroh.

15. 5. 2017, od 17:00h. | Peníze v bytovém domě

Majitelé bytů v osobním vlastnictví či družstevníci v bytových domech často doplácejí za své sousedy, kteří se topí v dluzích a neplatí společně poplatky v domě. Problémy s neplatiči, pohledávky SVJ, ale také hospodaření s fondem oprav, tvoření dostatečných rezerv, hospodaření a financování oprav v BD – tak právě těmto tématům se bude seminář věnovat. Seminář bude probíhat formou moderované diskuse. Diskutovat nad konkrétními problémy při správě financí v bytovém domě budou přední odborníci na účetnictví, financování a legislativu bydlení.

Všechny semináře proběhnou v multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje, U Jezu 642/2a, Liberec 2, a díky partnerům projektu jsou pro všechny registrované účastníky zcela zdarma.

Registrovat se můžete na www.akademiebd.cz. Informace o seminářích můžete získat také e-mailem na akademie@dumplnyuspor.cz nebo telefonicky na bezplatné lince 800 821 831.

Pořadatelem Akademie pro bytové domy je obecně prospěšná společnost Dům plný úspor, Sdružení nájemníků Česká republika (SON) a Česká společnost pro rozvoj bydlení. Mediálním partnerem je portál Okolobytu.cz. Odborné zázemí tvoří lektorský tým složený ze špičkových odborníků z oblastí práva, úspor energií, ekonomiky, technických oborů i komunikace v čele s Mgr. Martinem Krohem.

klíčová slova:

Další podobné články

Velká bytová družstva se setkají v Praze

Ve dnech 19. a 20. listopadu se v Praze uskuteční FórumBD 2019, první ročník setkání předsedů a ředitelů velkých bytových družstev napříč jednotlivými zájmovými svazy, která v České republice dohromady vlastní či spravují okolo jednoho milionů bytů. Konferenci zahájí Ing. Klára Dostálová,…

Co vás čeká na podzim v Akademii pro bytové…

Podzimní cyklus seminářů i webinářů Akademie pro bytové domy, určených pro statutární zástupce i pro členy družstev a SVJ, má již vypsaná témata i termíny akcí. U jarního cyklu počet zájemců často převyšoval kapacity. Nezmeškejte tedy včasnou registraci, aby vám…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter