Semináře pro obyvatele bytových domů
přitahují pozornost

7 min. čtení · Dotace · legislativa · Revitalizace domu · semináře · Vytápění · z praxe · Zateplení obálky budovy ·

Jste předseda nebo člen výboru společenství vlastníků? Přemýšlíte jakou máte vlastně zodpovědnost? Máte v domě vlastníka, který všechno blokuje a nevíte jak s ním komunikovat? Přemýšlíte jak vybrat kvalitního správce pro váš bytový dům? Nevíte jak dosáhnout co nejnižších provozních nákladů vašeho domu? Pak je tento článek možná právě pro vás.

 

Péče o běžný provoz bytového domu přináší mnoho otázek a řadu standardních i nestandardních situací. Správně svolat schůzi vlastníků, zvládnout hlasování o důležitých rozhodnutích, ale třeba také jednat s typickými potížisty. Členové výborů SV si často ani neuvědomují, že z hlediska práva jsou vlastně podnikatelé, kteří „řídí firmu“ za kterou mají veškerou zákonnou odpovědnost. Jak mít chod domu pod kontrolou a která řešení jsou správná, ověřená a nejvíce účinná? Odpovědi bude přinášet nová Česká akademie bydlení, která je připravena už na podzim v Praze.

 

Česká akademie bydlení je série seminářů, která navazuje na úspěšný vzdělávací program České společnosti pro rozvoj bydlení. Tato společnost také převzala nad celým projektem svou záštitu. Nová koncepce vzdělání je cílena na vlastnické bydlení a bude přinášet odpovědi na zcela konkrétní a aktuální témata, se kterými se statutární zástupci SV, ale i malých bytových družstev, při řízení svých domů denně setkávají. Pořadatelem seminářů je Družstevní marketingové sdružení Česká republika  jejichž členové se starají o správu více než 100tis. bytů a společnost Dům plný úspor, o.p.s ., která pomáhala při revitalizaci již více než tři sta bytových domů. Oba pořadatelé akademie dobře rozumí každodenním problémům soužití v bytových domech, komunikaci na domovních schůzích i vztahům mezi správcem a vlastníky. Svou účast přislíbili odborníci z oblasti práva, krizové komunikace, správy majetku, úspor energií a mnoha dalších oborů.

„Zájem o kvalitní a praxí ověřené informace stoupá. Podle aktuální situace jednotlivých domů, navíc v souvislosti s dotačními programy, narůstá zájem například o řešení rekonstrukcí domů. Velmi žádané jsou také informace z oblasti legislativy a práva,“ potvrzuje správné načasování zahájení České akademie bydlení Mgr. Martin Kroh, předseda správní rady Družstevního marketingového sdružení Česká republika.

 

Jaká témata jsou pro Českou akademii připravena?

Témata jsou doslova šitá na míru nejčastěji řešeným problémům, se kterými se SV i malá bytová družstva často setkávají. Podrobnosti k jednotlivým tématům najdete na www.ceskaakademiebydleni.cz

 

17.9.2015

Právní zodpovědnost výboru společenství vlastníků

Legislativa v oblasti společenství vlastníků

 

8.10. 2015 v 16.00hod

Kvalita správy bytových domů

Hospodaření a ekonomika v bytovém domě

 

29.10.2015

Potížista v bytovém domě

Dlužníci v bytovém domě

 

12.11.2015

Revitalizace bytového domu

Úspory energií v bytovém domě

 

26.11.2015

Bezpečnost v bytovém domě

 

Pro koho je Česká akademie bydlení určená?

Semináře jsou určeny výborům SV a malým bytovým družstvům. Na své si ale přijdou všichni, kdo bydlí v bytových domech nebo se chystají byt v bytovém domě pořídit.

 

Kolik semináře stojí a kde se mohou zájemci o přihlásit?

Na jednotlivé semináře České akademie bydlení se můžete přihlásit na www.ceskaakademiebydleni.cz . Více informací lze získat na info@dmscr.cz nebo na tel: 777 131 398.

 

Další podobné články

Pět nejdůležitějších informací před modernizaci bytového domu

Připravujete modernizaci bytového domu? Začněte s tím, že si zajistíte dostatek informací. Ty vám usnadní rozhodování, ukážou vám, jak modernizace ekonomicky ovlivní budoucnost bytového domu i jeho obyvatel, a v neposlední řadě vám pomohou s procesem schvalování na shromáždění vlastníků.

Nové trendy ve fasádních probarvených omítkách

Svět stavebních materiálů zažívá za posledních deset let poměrně výrazný kvalitativní posun vpřed. Pokud vezmeme například oblast tenkovrstvých probarvených fasádních omítek, tak jejich dnešní charakteristika už se nedá posuzovat výhradně podle použitého druhu pojiva, a to od minerálního, přes silikátové…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter