Sdružení SVJ Čech, Moravy a Slezska pořádá sérii seminářů

6 min. čtení · semináře ·

V průběhu podzimu 2019 bude Sdružení SVJ Čech, Moravy a Slezska pořádat ve svém sídle, tedy na Novotného lávce 200/5 v Praze sérii seminářů se zaměřením na problematiku SVJ a BD. Semináře jsou otevřeny pro členy i nečleny Sdružení. Na seminář se můžete přihlásit prostřednictvím stránek sdružení na cmssvj.cz/seminare/

Rozumím svému SVJ – mám na to systém

16. 10. 2019 od 16.00 hodin

Máte pocit, že nemáte svoje SVJ pod kontrolou? Valí se na vás GDPR, vyúčtování, účetní závěrka, stanovy, revize, povinnosti, sankce… všichni vás děsí, ale jednoduchý a jasný přehled vám nikdo nedává?

Nemusíte být účetní, právník ani expert na správu nemovitostí. Stačí vědět, co máte mít hotovo a kdy. A nastavit si jednoduchý systém. A přesně to vás na semináři „Rozumím svému SVJ – mám na to systém!“ naučíme.

Projdeme spolu celý kalendářní rok v SVJ a srozumitelně a na konkrétních příkladech z praxe vám ukážeme:

  • jaké máte povinnosti ze zákona (a jaké vám hrozí sankce, pokud je neplníte),
  • jak si nastavit systém organizace a kontroly,
  • na co se připravit a na co si dát pozor, když se blíží konec roku a vyúčtování.

Rezervujte si včas své místo na prvním semináři, kde se dozvíte opravdu konkrétní a jednoduše proveditelné postupy, díky kterým vás už nikdo nebude vodit za nos.

O své zkušenosti z osmnáctileté praxe v účetnictví a administrativní správy SVJ se s vámi podělí Ing. Věra Bugárová – soudní znalec se specializací na účetnictví a vyúčtování SVJ.

Z oblasti práva zaměřeného na problematiku SVJ je zárukou Mgr. Jan Eisenreich.

Jak řádně vést SVJ, nejčastější chyby výboru při vedení SVJ a jak se jich vyvarovat – půldenní seminář

6. 11. 2019 od 9.00 hod nebo 13. 11. 2019 od 15:30 hod

Jak řádně vést SVJ, nejčastější chyby výboru při vedení SVJ a jak se jich vyvarovat – půldenní seminář

Seminář zaměřený na základní právní povinnosti při vedení SVJ. Na praktických příkladech si ukážeme, co v SVJ dělat a co nedělat při komunikaci s vlastníky, svolávání shromáždění, vypracovávání dokumentů SVJ, vymáhání dluhů, změnám prohlášení vlastníka, péče řádného hospodáře, uzavírání smluv s dodavateli, vyhlašování výběrových řízení atd. Seminář je veden prakticky a jednotlivé okruhy jsou formulovány na základě nejčastěji vznášených dotazů z řad statutárů SVJ a BD. Velký prostor je při semináři věnován diskusi a praktickým radám pro řešení konkrétních problémů.

Přednáší Mgr. Jan Eisenreich a Mgr. Ladislav Drha

Likvidace BD a její nejčastější úskalí

4. 12. 2019 od 17.00

Seminář zaměřený na problematiku likvidace BD, který popisuje nejčastější chyby, kterých se představenstvo při likvidaci dopouští. Důraz je kladen na to co, kdy a jak v průběhu likvidace udělat, a to především s ohledem na daňovou problematiku. Seminář také řeší otázku kdy zvládnou družstvo likvidovat sami členové a kdy je vhodné přivolat odborníka.

Více informací zjistíte zde: https://cmssvj.cz/seminare/  

Další podobné články

Co vás čeká na podzim v Akademii pro bytové…

Podzimní cyklus seminářů i webinářů Akademie pro bytové domy, určených pro statutární zástupce i pro členy družstev a SVJ, má již vypsaná témata i termíny akcí. U jarního cyklu počet zájemců často převyšoval kapacity. Nezmeškejte tedy včasnou registraci, aby vám…

Na východ Čech míříme s dalšími semináři

Projekt Akademie pro bytové domy pořádá další dvě akce ve východních Čechách - konkrétně v Náchodě a Vysokém Mýtě. Oba semináře se zaměří na možnost revitalizace pomocí dotace IROP. Přijďte se zdarma poradit s odborníky, kteří se podíleli na revitalizaci…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter