Program veletrhu FOR ARCH
bude letos opravdu nabitý

10 min. čtení · z praxe ·

V pořadí sedmadvacátý ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, který se uskuteční na konci září v areálu PVA EXPO PRAHA v Praze-Letňanech, bude mít letos velmi bohatý program. Poprvé se na něm představí různá denní témata, včetně tematických odborných konferencí a specializovaných poraden.

Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH není pouze jednorázovou akcí, ale naopak projektem s celoroční působností zaměřujícím se na podporu oboru stavebnictví jako celku. Důkazem toho jsou projekty Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO, soutěž mladých architektů Young Architect Award (YAA) nebo cena Architekt roku. Vrcholem sezóny je pak veletrh samotný, který se i letos uskuteční v areálu PVA EXPO PRAHA ve dnech 20.–24. září.

Novinkou oproti předchozím ročníkům budou denní témata věnovaná významným trendům současného stavebnictví. První den veletrhu, úterý 20. září, tak bude ve spolupráci s nadací ABF zaměřen na problematiku kvality výrobků a materiálů, včetně systému ratingu kvality. Ve středu 21. září,  ve spolupráci se společností pro techniku prostředí (STP), bude na programu řízení energetické náročnosti budov a koncepce větrání. Ústředním tématem ve čtvrtek 22. září je stále aktuálnější podpora odborného vzdělávání, přičemž zároveň proběhne čtvrtý ročník dvoustranných obchodních jednání MATCHMAKING BUSINESS MEETINGS, na němž budou podnikatelé ve stavebnictví navazovat nová partnerství se zahraničními společnostmi. Pátek 23. září pak bude věnován fenoménu „chytrý dům“, jenž svou konstrukcí, užitou technologií a řídicími systémy zajišťuje optimální a komfortní prostředí svým obyvatelům. Závěrečný den, sobota 24. září, představí téma stavby svépomocí, včetně specifických pracovních postupů.

Zároveň také bude k dispozici nezávislé STAVEBNÍ PORADENSKÉ CENTRUM, ve kterém odborníci v rámci jednotlivých denních témat zdarma poradí, jak na věc. Další poradenskou podporu poskytne ve své expozici Státní fond životního prostředí, kam se mohou lidé obrátit s otázkami ohledně státních dotací a podmínek jejich poskytnutí.

Po celou dobu veletrhu si budou moci návštěvníci v hale číslo 3 prohlédnout expozice firmy SULKO nabízející ucelený systém řešení otvorových výplní, dveří a oken i pro náročné zákazníky. Seznámí se s výrobcem stínicí techniky a technologickým lídrem oboru firmou ISOTRA a budou si moci prohlédnout nabídku plotových systémů firmy Pilecký. Nebude chybět ani přední výrobce vrat, dveří, zárubní a pohonů – společnost Hörmann. Hala číslo 5 pak bude mít připravené expozice firmy ESCO, jednoho z největších výrobců masivních a třívrstvých dřevěných podlah v Evropě, představí se zde největší a nejstarší výrobce dveří v Česku, firma Sapeli, a zkrátka nepřijdou ani zájemci o interiérová řešení, která nabízí mezinárodní společnost Admonter.

Další podobné články

Zařizujete si interiér? Nedopusťte se nejčastějších chyb

Přestože se vkus každého z nás může mírně lišit, naše snahy o zařízení interiéru spojuje jedno, a to touha cítit se doma komfortně. Každému však vyhovuje něco jiného a slepé kopírování jednotlivých stylů je tak dávno pasé. Promyslet musíme barevnost,…

Za kolik dnes koupíte nový byt v Praze?

Růst cen nových bytů v Praze neskončil, pouze mírně zpomalil. Průměrná cena za jeden metr čtvereční nového bytu v nabídkách developerů na konci prvního pololetí vzrostla na 97 838 korun, což představuje meziroční nárůst o 5,3 procenta. Za průměrný 55metrový byt zájemce nyní…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter