Bydlení kousek od Prahy, bez hypotéky
a za dostupnou cenu? Proč ne!

3 min. čtení · Družstevní bydlení ·

Dne 8. října 2018 zahájilo SBD Praha jednání se zájemci o byty v připravovaném bytovém domě v Milovicích. Projekt Bytového družstva Park Milovice nabízí celkem 34 bytů ve dvou domech s dispozicí 3+kk a 73 m2 podlahové plochy. Všechny byty mají balkon a sklep, parkování je zajištěno přímo u domu. Projekt je realizován formou družstevní bytové výstavby, která je v současnosti nejdostupnější variantou, jak získat vlastní bydlení.

Družstevní bydlení můžete zvládnout i bez hypotéky

Projekt je svým pojetím zaměřen především na mladé rodiny s dětmi, které pro sebe hledají vhodné dispozice bytu. Stejně tak je družstevní bydlení otevřeno i těm, kteří z nejrůznějších důvodů nesplní podmínky pro získání hypotečního úvěru. O financování se totiž stará samo bytové družstvo za své členy.

Ceny družstevních bytů od 3 do 3,2 milionů korun pro zájemce o tento typ bydlení znamenají, že mu standardně postačí vlastní zdroje ve výši do 800 tis. Kč při budoucích předpokládaných nákladech okolo 12 tis. Kč měsíčně. Za těchto podmínek je obdobný byt v Praze nedosažitelný a ceny jsou srovnatelné s cenami bytů 1+kk v pražských novostavbách.

Těm, kteří nemají pohromadě požadované vlastní zdroje, můžeme navíc nabídnout pomocnou ruku v podobě stavebního spoření, které jim větší část chybějících zdrojů nahradí.

Rozvíjející se lokalita nedaleko Prahy

Výhodou vybrané lokality je výborné dopravní spojení do centra Prahy (necelých 40 min na metro) a dynamicky se rozvíjející obec (např. nová škola, připravovaná poliklinika či výstavba supermarketu, vše v blízkosti projektu). Pro volný čas se nabízí i spousta sportovních či relaxačních příležitostí, pro děti vyhlášený zábavný park Mirakulum.

Chcete-li se dozvědět více o projektu, neváhejte. V nabídce je totiž pouze 34 bytů a již za první dva dny bylo uzavřeno pět závazných rezervací, další jsou učiněny zatím nezávazně. Bližší informace a potřebné kontakty k projektu najdete na www.bydlenisprirodou.cz, kde najdete obecné kontakty nebo spojení na některou ze specialistek družstevní bytové výstavby.

klíčová slova:

Další podobné články

Jak je to s výhodností financování družstevního bydlení?

Začátkem února v deníku Právo vyšel článek o družstevním bydlení na vzestupu. V související diskuzi se nejvíce čtenářů zarazilo nad skutečností, že jsem ve zmíněném článku zmínil výhodnost financování pořízení družstevního bytu, přičemž však tato cesta vyžaduje 25% podíl vlastních…

Kde sehnat dostupný byt v Praze a okolí? Přijďte…

Sehnat byt za dostupnou cenu v Praze nebo v okolí je téměř nadlidský výkon. Bytů se staví málo a velký zájem o bydlení šroubuje nejen ceny bytů, ale i ceny nájmů. Opatření České národní banky navíc výrazně omezují možnost získání…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter