Pozor na padělky, není Vista jako Vista

2 min. čtení · balkony ·

I zasklívací systémy lákají padělatele

Jako každá úspěšná věc, která se prosadila na trhu, i zasklívací systémy lákají padělatele. Už dlouho se objevují kopie systémů společnosti Alumistr, českého výrobce s téměř dvacetiletou tradicí. Zákazníci bývají podvedení, když jim dodavatel místo požadovaného originálu namontuje napodobeninu, případně dokonce úplně jiný zasklívací systém, ale s dokumentací a smlouvou na vybraný výrobek. Papírově je tedy vše v pořádku, ale pouze zdánlivě. Systém AluVista je totiž patentově chráněn a bytová družstva nebo SVJ se takto snadno mohou dostat do konfliktu se zákonem. Společnost Alumistr jako výhradní uživatel patentu může požadovat demontáž již instalovaného systému a oklamaní vlastníci bytů tak zůstanou bez zasklení i bez peněz, které nezbývá než vymáhat zpět po podvodném dodavateli. Tento případ se právě řeší v Brně.

Jak situaci předejít a získat skutečně kvalitní zasklívací systém?

Investoři – bytová družstva a SVJ – si mohou snadno a rychle ověřit, zda od dodavatele dostanou originál. Stačí jen kontaktovat společnost Alumistr telefonicky 547 236 428 nebo e-mailem alumistr@alumistr.cz. Odměnou jim bude jistota, že neporušují zákon, nepřijdou o své peníze a kupují skutečně originál se všemi zárukami kvality.

 

klíčová slova:
Sponzor článku logo sponzora

Další podobné články

Chcete mít větší lodžii? Žádný problém

Lodžie u bytu v každém případě zvyšuje jeho hodnotu. Také tady ale platí, že každý centimetr se počítá. Podíváme-li se na typického zástupce lodžie – s délkou bychom mohli být spokojeni, avšak díky šířce pouhých 90 cm se tady moc…

Jak si zajistit na terase nebo balkóně stín?

Způsobů, jak si zajistit stín na balkóně či terase, je více. Rychle může pomoci slunečník, mezi vzhledově zajímavější a praktičtější řešení patří markýzy a solární plachty. Při výběru dbejte na to, aby byl příslušný výrobek otestovaný podle UV standardu 801.…

Máte zasklenou lodžii? Na co bychom teď v létě…

Domů se zasklenými lodžiemi a balkóny stále přibývá. Hlavním důvodem je podstatně lepší celoroční využívání. Při vysokých venkovních teplotách se ale mohou zasklené lodžie a balkóny rychle změnit v past. Jaká pravidla bychom měli dodržovat?
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter