Podzimní Akademie už běží

4 min. čtení · akademie pro bytové domy ·

Včera se uskutečnil první odborný seminář podzimní Akademie pro bytové domy. Zájem o místa v zaplněném sálu měl více než dvojnásobný počet zástupců společenství vlastníků jednotek a bytových družstev. Nabitý program podzimní Akademie, která poprvé zavítá i do mimopražských regionů, zřejmě neumožní opakování semináře, ale pořadatelé téma zcela jistě zopakují nejpozději v jarním cyklu.

A co bylo tím zajímavým tématem, které přitáhlo pozornost účastníků? Odpovědnost předsedy SVJ. A samozřejmě i ostatních členů výboru SVJ, případně předsedy a členů představenstev bytových družstev. Téma obohatil hlavní přednášející JUDr. Marek Novotný i o zkrácené příklady z praxe v podobě soudních judikátů a téma tak získalo atraktivitu i pro ty, kteří stejně zaměřený seminář absolvovali již v minulosti.

Ve druhé části semináře se přednášející soustředili na dotazy přítomných zástupců bytových domů a na otázky, které byly doručeny k tématu semináře na adresu Akademie předem. Uspokojena tak byla velká většina těch, kteří chtěli získat odpovědi na konkrétní problémy svého domu. Už proto, že mezi přítomnými jasně převažovali členové statutárních orgánů, kteří nesou hlavní odpovědnost za výkon správy bytového domu v souladu s péčí řádného hospodáře, a tudíž musí mnohé z diskutovaných otázek řešit v praxi.

Dalším dílem pražských seminářů bude „Revitalizace bytového domu z pohledu realizace aneb zkušenosti ze stavby“. Na tento i ostatní semináře Akademie pro bytové domy se můžete přihlásit na www.akademiebd.cz.

Další podobné články

Poslední šance modernizovat bytový dům s dotací IROP I…

Vážíme si vašeho času a přinášíme proto kvalitní informace až k vám domů. Zveme vás na novou formu přednášek Akademie pro bytové domy. Jedná se o seminář vysílaný v reálném čase po internetu takzvaný webinář. Webinář se uskuteční 17. 4.…

Akademie pro bytové domy míří se semináři do Brna…

Akademie pro bytové domy odstartovala další ročník a na v jarní sezóně nevynecháme ani návštěvu regionů. Naše kroky v dubnu a květnu míři do Olomouce a Brna. Přijďte zdarma získat informace, za které byste jinde museli platit.
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter