Online odečty Maddeo – pro přesné měření vody a tepla

4 min. čtení · měření tepla a vody ·

Systémové řešení přináší výhody pro správce a výbory SVJ. Lze odečíst všechna měřidla jedním USB zařízením a přitom získat kvalitní a přesné měření vody a tepla případně i s rozúčtováním. Nebo je odečítat v Online Systemu Maddeo (OSM).

Provádění JEDNODUCHÝCH dálkových odečtů v bytových domech pro

  • vodoměry
  • poměrové indikátory
  • kalorimetry
  • bezdrátová čidla na zeď
  1. POCHŮZKOU (walk by) s odečtovým zařízením
  2. ONLINE OSM – počítač, tablet, mobil (internet)
  3. Služba na „klíč“ – uděláme to za Vás

Přesné vodoměry a neovlivnitelné Maddeo

  1. Přesné bytové vodoměry Maddeo, SMARTm C, Q1=16l h-H, Q1=32 l/h-V jsou klasické suchoběžné konstrukce. K přenosu otáček z lopatkového kola do číselníku využívají magnetickou spojku. Zaručený minimální průtok je Q1=16 l/h, ve svislé poloze Q1=31 l/h (odp. tř.B dle EHS).
  2. Přesné neovlivnitelné vodoměry Maddeo, PNV SMARTm PNV Exkluziv, Q1=16l/h-H, Q1=20 l/h-V jsou mokroběžné konstrukce s utěsněným počítadlem. Vodoměr se vyznačuje vysokou přesností v pásmu nízkých průtoků a 100% odolností proto ovlivnění magnetem a díky robustnímu mosaznému tělesu poskytuje úpravu antivandal. Přesnost verze Exkluziv se vyznačuje vysokou přesností ve svislé a vodorovné poloze, odpovídá tř. C dle EHS pro vodorovnou polohu (Q1=16 l/hod) a ve svislé poloze se blíží tř. C (Q1=20 l/hod, je určen pro snížení rozdílů.
  3. Ultrazvukové vodoměry, Q1=10 l/h – H,V vynikají svojí bezkonkurenční přesností Q1=10 l/h ve všech polohách instalace. Ve své konstrukci mají rádio modul pro bezdrátové odečty, výhodou je absence mechanických rotujících částí. Více o Online Systemu Maddeo na maddeo.cz/OSM

Naměřené hodnoty slouží pro regulaci na patě s úsporou až 25% nákladů na vytápění.

Obecně se podle naměřených hodnot, převážně indikovaných, provádí rozúčtování spotřeby tepla na jednotlivé byty. Kromě rozdělení spotřeby „měření“ nepřináší nic jiného než případný “psychologický” účinek. Naopak s online regulací spojenou s měřením tepla lze kromě zmíněného navíc získat naměřené hodnoty, data pro účinné řízení topení. Dosažitelné úspory s řízením topení, které využívá aktuální data z bytů je možné dosáhnout úspory na vytápění průměrně s 25% úsporou na nákladech za vytápění.

Konečně Vám online systém může ušetřit průměrně až 25% nákladů na vytápění

Teplota v budově se dříve regulovala pouze v kotelně, kde kotelník přikládal více či méně. Později do kotelen nastoupila technika. Ta umožnila automaticky řídit teplotu vody, která proudí do topení. Teplotu vody musel ovšem někdo nastavit ručně. Dalším krokem k automatizaci vytápění bylo zavedení tzv. ekvitermní regulace, kdy se teplota vody do radiátorů řídí na základě venkovní teploty – čím je venku větší zima, tím bude voda v topení teplejší. Takový způsob řízení kotelen je dnes nejběžnější. Ekvitermní regulace však stále neřeší skutečné a aktuální tepelné potřeby objektů. A to je problém, který naše moderní technologie online regulace řeší.

Online regulace – z čeho se skládá: • měření tepla v bytech • online přístup do systému Maddeo na měřené hodnoty tepla (lze rozšířit i na vodoměry) rozúčtování • online regulace „na patě“ pro řízení topení  • hydraulické vyvážení otopné soustavy (doporučené), více na www.maddeo.cz/online-regulace

 

Rádi Vám zpracujeme nabídku na výměnu vodoměrů nebo měřičů tepla, 800 778 778

Maddeo CZ s.r.o. – přesné vodoměry a měřiče tepla, Pobřežní 249/46, 186 00 Praha 8, info@maddeo.cz

 

http://www.NeovlivnitelnyVodomer.cz

www.maddeo.cz/OSM

klíčová slova:
Sponzor článku logo sponzora

Další podobné články

Kontrola nad spotřebou vody se stává velkým tématem

Téma spotřeby vody a hospodaření s vodou se v průběhu několika posledních let stalo celospolečenským problémem. Velkým tématem se stává i pro vlastníky bytových domů, bytová družstva, SVJ a správce. Zájem je především o hi-tech technologie umožňující efektivní hospodaření s vodou a možnost…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter