Online odečty Maddeo – pro přesné měření vody a tepla

4 min. čtení · měření tepla a vody ·

Systémové řešení přináší výhody pro správce a výbory SVJ. Lze odečíst všechna měřidla jedním USB zařízením a přitom získat kvalitní a přesné měření vody a tepla případně i s rozúčtováním. Nebo je odečítat v Online Systému Maddeo (OSM).

Provádění JEDNODUCHÝCH dálkových odečtů v bytových domech pro

* vodoměry               *poměrové indikátory     *kalorimetry        *bezdrátová čidla na zeď

  1. POCHŮZKOU (walk by) s odečtovým zařízením
  2. ONLINE OSM – počítač, tablet, mobil (internet)
  3. Služba na „klíč“ – uděláme to za Vás

 

 Přesné vodoměry a neovlivnitelné Maddeo

  1. Přesné bytové vodoměry Maddeo, SMARTm C, Q1=16l h-H, Q1=32 l/h-V jsou klasické suchoběžné konstrukce. K přenosu otáček z lopatkového kola do číselníku využívají magnetickou spojku. Zaručený minimální průtok je Q1=16 l/h, ve svislé poloze Q1=31 l/h (odp. tř.B dle EHS).

 

  1. Přesné neovlivnitelné vodoměry Maddeo, PNV SMARTm PNV Exkluziv, Q1=16l/h-H, Q1=20 l/h-V jsou mokroběžné konstrukce s utěsněným počítadlem. Vodoměr se vyznačuje vysokou přesností v pásmu nízkých průtoků a 100% odolností proto ovlivnění magnetem a díky robustnímu mosaznému tělesu poskytuje úpravu antivandal. Přesnost verze Exkluziv se vyznačuje vysokou přesností ve svislé a vodorovné poloze, odpovídá tř. C dle EHS pro vodorovnou polohu (Q1=16 l/hod) a ve svislé poloze se blíží tř. C (Q1=20 l/hod, je určen pro snížení rozdílů.

 

  1. Ultrazvukové vodoměry, Q1=10 l/h – H,V, vynikají svojí bezkonkurenční přesností Q1=10 l/h ve všech polohách instalace. Ve své konstrukci mají rádio modul pro bezdrátové odečty, výhodou je absence mechanických rotujících částí. Více o Online Systemu Maddeo na maddeo.cz/OSM

Naměřené hodnoty slouží pro regulaci na patě s úsporou až 25% nákladů na vytápění

Obecně se podle naměřených hodnot, převážně indikovaných, provádí rozúčtování spotřeby tepla na jednotlivé byty. Kromě rozdělení spotřeby „měření“ nepřináší nic jiného než případný “psychologický” účinek. Naopak s online regulací spojenou s měřením tepla lze kromě zmíněného navíc získat naměřené hodnoty, data pro účinné řízení topení. Dosažitelné úspory s řízením topení, které využívá aktuální data z bytů, je možné dosáhnout úspory na vytápění průměrně s 25% úsporou na nákladech za vytápění.

 

Konečně Vám online systém může ušetřit průměrně až 25% nákladů na vytápění

Teplota v budově se dříve regulovala pouze v kotelně, kde kotelník přikládal více či méně. Později do kotelen nastoupila technika. Ta umožnila automaticky řídit teplotu vody, která proudí do topení. Teplotu vody musel ovšem někdo nastavit ručně. Dalším krokem k automatizaci vytápění bylo zavedení tzv. ekvitermní regulace, kdy se teplota vody do radiátorů řídí na základě venkovní teploty – čím je venku větší zima, tím bude voda v topení teplejší. Takový způsob řízení kotelen je dnes nejběžnější. Ekvitermní regulace však stále neřeší skutečné a aktuální tepelné potřeby objektů. A to je problém, který naše moderní technologie online regulace řeší.

 

Online regulace – z čeho se skládá:

• měření tepla v bytech
• online přístup do systému Maddeo na měřené hodnoty tepla (lze rozšířit i na vodoměry) rozúčtování
• online regulace „na patě“ pro řízení topení
• hydraulické vyvážení otopné soustavy (doporučené), více na www.maddeo.cz/online-regulace

 

Rádi Vám zpracujeme nabídku na výměnu vodoměrů nebo měřičů tepla, 800 778 778

Maddeo CZ s.r.o. – přesné vodoměry a měřiče tepla, Pobřežní 249/46, 186 00 Praha 8, info@maddeo.cz

 

www.NeovlivnitelnyVodomer.cz               www.maddeo.cz/OSM

Další podobné články

Roční vyúčtování spotřeby tepla a vody se blíží. Co…

Odečty spotřeby tepla a vody za loňský rok jsou již provedeny. Jaký je další postup a co bychom měli ohledně blížícího se ročního vyúčtování vědět? Na otázky odpovídá Jarmila Trčková, vedoucí útvaru rozúčtování společnosti ista Česká republika

Pro sledování spotřeby tepla a vody jsou smart technologie…

Úspory tepla a vody jsou tématem, které se bezprostředně dotýká jak majitelů domů, tak i jejich obyvatelů. Právě zde jsou smart technologie nenahraditelné. Vysoce sofistikovaná řešení nám přinášejí výrazné úspory nákladů na bydlení, protože právě spotřeba tepla a vody společně…

Online odečty Maddeo – pro přesné měření vody a…

Systémové řešení přináší výhody pro správce a výbory SVJ. Lze odečíst všechna měřidla jedním USB zařízením a přitom získat kvalitní a přesné měření vody a tepla případně i s rozúčtováním. Nebo je odečítat v Online Systemu Maddeo (OSM).
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter