Odstranění škod po požáru: Proč se amatérská sanace nevyplácí?

6 min. čtení · ochrana a bezpečí ·

Vyhořeli jste? Potřebujete poradit, jak postupovat při odstraňování škod po požáru? Nevíte si rady s elektrickými spotřebiči nebo výrobní linkou, které zasáhly zplodiny hoření? Pak je následující článek určen právě pro vás.

Ať už jste vlastníky bytové jednotky, rodinného domu, nebo velkého průmyslového objektu, pokud vaši nemovitost zasáhl požár, nacházíte se ve velmi nepříjemné situaci. Stavební konstrukci i vybavení objektu totiž při požáru znehodnocuje nejen samotný oheň, ale také kouř a saze. Zplodiny, které vznikají při požáru, jsou navíc velmi agresivní a zdraví škodlivé. I v případě velmi malého požáru je proto nezbytné provést důkladnou sanaci zasaženého prostředí. Jak tedy konkrétně postupovat, pokud váš majetek zasáhl požár?

Amatérská sanace, která se míjí účinkem

Do odstraňování škod se poté, co vaše nemovitost vyhořela, můžete pustit „na vlastní pěst“. Pravděpodobně budete chtít situaci vyřešit co nejrychleji a v zavolání odborné pomoci vám možná zabrání i snaha ušetřit. Pustit se do likvidace škody svépomocí má ale několik zásadních úskalí.

Kromě toho, že v praxi zřejmě strávíte odstraňováním škod mnohem více času a energie, než jste plánovali, pravděpodobně narazíte také na to, že si s napáchanými škodami nebudete úplně vědět rady. Při požáru se navíc do prostředí uvolňují životu nebezpečné toxické látky a agresivní plyny, kterých je potřeba se zbavit rychle a důsledně. Pobytem v takto znečištěném prostředí ohrožujete své zdraví a potažmo také zdraví všech, kteří se budou v prostředí v budoucnu nacházet. Kromě toho při rozhodování, zda poškozené vybavení vyhodit, nebo čistit, zřejmě narazíte na nedostatek svých zkušeností.

Je také velmi pravděpodobné, že se vám bez speciálního vybavení a čisticích prostředků nepodaří dát svou nemovitost a vybavení do pořádku v plné míře. Bez mnohaletých zkušeností s likvidací podobných typů škod nebudete mít jistotu, jestli jste sanaci provedli kvalitně a zda se skutečně pohybujete v nezávadném prostředí.

Zásah odborníků šetří vaše zdraví, čas i peníze

Pokud se rozhodnete, že nechcete podstupovat výše uvedená rizika, přichází na řadu možnost přivolání zkušených odborníků, kteří pro vás kompletní likvidaci škody zajistí. Technici společnosti MIBAG sanace mají se škodami tohoto typu mnohaleté zkušenosti. Znečištěné prostředí navrátí do původního stavu profesionálně a rychle. Ušetří vám tak mnoho času a fyzické námahy.

Pokud máte svou nemovitost pojištěnou, finanční prostředky na profesionální sanaci odbornou společností můžete čerpat ze svého pojistného plnění. S přípravou všech potřebných dokumentů pro pojišťovnu vám rádi pomůžeme.

Sanace vybavení nemovitosti

Rychlým odborným zásahem lze zachránit také velké množství vnitřního vybavení nemovitosti zasažené požárem a kouřem. A to i v případě elektrospotřebičů a vybavení výrobních hal a dalších průmyslových objektů. Jednotlivé prvky elektroinstalace, spotřebičů či výrobních linek jsou rozebrány a očištěny stlačeným dusíkem, zničené části jsou případně nahrazeny novými.

Rozhodnutí, které se vyplatí

Zasáhl vaši nemovitost požár, nebo ve svém bytě máte zplodiny hoření třeba jen v důsledku požáru spotřebiče? Rozhodujete se nyní, zda se pustit do odstraňování škod po požáru svépomocí, nebo za asistence odborníků? Vždy mějte na paměti, že neodborná likvidace škod po požáru může ohrozit vaše zdraví, přinést neočekávané náklady a znehodnotit váš majetek.

Při rozhodování není dobré dělat ukvapené závěry. Poraďte se raději s někým, kdo má s řešením obdobných situací dlouhodobou zkušenost. Kontaktujte nouzovou zákaznickou linku 800 163 547 společnosti Mibag.

klíčová slova:
Sponzor článku logo sponzora

Další podobné články

Vykradený byt a vy si toho ani nevšimnete. Případů…

Kam doma položíte klíče od auta, mobil nebo peněženku? Po příchodu do bytu je to obvykle botník nebo skříňka v předsíni, které máme nejblíže. Pak si pro ně půjdete a – nic. Všichni ostatní přísahají, že je nevzali. Opravdu je…

​Bezpečnost v koupelně často podceňujeme. Jaká rizika a kde…

Co se úrazů týká, je koupelna jedním z nejrizikovějších míst v bytě. Přispívá k tomu často kluzký povrch a omezený prostor s řadou různorodého vybavení. Pak už stačí jenom chvilková nepozornost nebo nešikovnost a lékaři mají práci. Řadu rizik si…

Jste aktivní na sociálních sítích? Vaše sdílnost může ohrozit…

Sociální sítě jsou bezesporu fenomén dnešní doby. Rádi sdílíme fotky z víkendového výletu i z dovolené a neopomeneme připojit nějaký ten komentář. Přitom nějak neřešíme, že tyto osobní informace pouštíme do veřejného prostoru. Po návratu domů na nás může čekat velmi nepříjemné…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter