Nové semináře Akademie pro bytové domy 2018 pomáhají řešit řadu aktuálních témat

5 min. čtení · akademie pro bytové domy ·

Projekt Akademie pro bytové domy odstartoval v roce 2018 další ročník vzdělávacích seminářů. V loňském roce tyto semináře navštívilo 2 173 obyvatel bytových domů. Semináře jsou jedinečné tím, že přestože na nich přednáší vysoce kvalifikovaní odborníci z oblasti práva a bydlení, jsou pro všechny registrované účastníky zdarma. Přijďte zjistit, jak řešit problémy, se kterými se ve vašem bytovém domě setkáváte téměř denně.

Modernizace bytového domu

  1. února 2018; 16.00–19.00 hod., Nadace ABF, Václavské náměstí 833/31, 110 00, Praha 1 (v průchodu)

Váš dům již dávno není v té správné kondici a chystáte se kvůli tomu na jeho modernizaci? Modernizace dnes již není jen zateplení obálky, ale měla by řešit i úsporné technologie pro vytápění, přípravu teplé vody, odpady větrání a další součásti bytového domu. Od odborníků z různých oblastí stavebnictví a technického zařízení budov se účastníci semináře dozví mnoho zajímavých informací, jak postupovat při modernizaci bytového domu od samotné přípravy, přes realizaci až po úspěšné dokončení včetně rad a tipů, jak využít dotace Nová zelená úsporám nebo IROP. Seminář pomůže účastníkům, aby se při modernizaci vyvarovali chyb, které už před nimi udělal někdo jiný.

Rizika v bytovém domě

  1. února 2018; 16.00–19.00 hod., Nadace ABF, Václavské náměstí 833/31, 110 00, Praha 1 (v průchodu)

Z odpovědnosti za vedení správy bytového domu vyplývá řada rizik. Požár, pád stromu, ale i vandalové a zloději mohou ohrozit poklidný život ve vašem domě. Jak těmto rizikům předcházet? Ze statistik České asociace pojišťoven vyplývá, že obyvatelé bytových domů se nejvíce obávají požáru. Patříte mezi ně i vy? Přijďte si ověřit správný chod vašeho domu z pohledu odborníků z oblasti pojištění, požární prevence, kamerových systémů a dalších oblastí spojených s riziky v bytových domech.

Hospodaření v bytovém domě

  1. března 2018; 16.00–19.00 hod., Nadace ABF, Václavské náměstí 833/31, 110 00, Praha 1 (v průchodu)

Stejně jako ve firmě i za SVJ stojí správné hospodaření a bezchybné účetnictví. I zde totiž hrozí kontroly a případné pokuty. Účastníci tohoto semináře získají informace o tom, jak správně hospodařit s rozpočtem, co pro bytový dům znamená vzít si úvěr a jakých chyb se vyvarovat v účetnictví. Přednášející z oblasti správy bytových domů se také dotknou témat jako podnikání v bytovém domě či odměny předsedy a členů výboru za jejich činnost.

SVJ pro začátečníky

  1. dubna 2018; 16.00–19.00 hod., Nadace ABF, Václavské náměstí 833/31, 110 00, Praha 1 (v průchodu)

Jste nováčky v řízení SVJ? Ocitáte se v roli, která vás přivádí do celé řady nových situací. Víte, v jakém stavu je váš dům a jak se o něj a jeho správný chod staralo předchozí vedení, co všechno musíte mít pod kontrolou? Přijďte na seminář, který vás provede krok po kroku od zvolení do výboru přes správné vedení SVJ až k základním problémům, které mohou ve vašem domě nastat. Seminář bude veden formou přednášky se zkušenými odborníky z oblasti řízení chodu bytových domů.

GDPR (ochrana osobních údajů) v bytovém domě

  1. dubna 2018; 16.00–19.00 hod., Nadace ABF, Václavské náměstí 833/31, 110 00, Praha 1 (v průchodu)

V květnu letošního roku vstoupí v platnost nová vyhláška Evropské unie týkající se ochrany osobních údajů. Ta se dotkne i oblasti SVJ a bytových družstev. Stačí totiž, že evidujete osobní údaje jako jsou jména, adresy, e-maily nebo telefonní čísla obyvatel ve vašem domě. Jak být správně připraveni a vyhnout se případným vysokým pokutám, které mohou být až do 20 000 000 eur? Nepodceňte nové nařízení Evropské unie a přijďte na přednáškový seminář pod vedením zkušených právníků zabývajících se oblastí bytových domů.

Technologie bytového domu

  1. května 2018; 16.00–19.00 hod., Nadace ABF, Václavské náměstí 833/31, 110 00, Praha 1 (v průchodu)

Mnoho zrevitalizovaných bytových domů stále zbytečně utrácí za teplo, přípravu teplé vody i elektrickou energii. Například zateplená obálka budovy sice pomáhá, aby teplo neunikalo z domu ven, ale neřeší, jak dodávat do domu tepla méně. A to nehovoříme o tom, v jakém stavu jsou výtahy, odpady, elektroinstalace, vzduchotechnika a další technologie potřebné pro bezproblémové užívání domu. Přijďte se inspirovat, jak pokračovat v modernizaci bytových domů tak, abyste získali ty správné technologie s rychlou návratností a dlouhou životností.  Seminář bude veden formou moderované diskuze s odborníky na technologické novinky z oblasti bytových domů.

Legislativa bydlení

  1. června 2018; 16.00–19.00 hod., MČ Praha 9, Sokolovská 324/14, 19000 Praha 9

Účastníkům semináře budou podány aktuální informace k legislativě bydlení doplněné o nová výkladová stanoviska. Obsah bude soustředěn na oblast bytového spoluvlastnictví a bytová družstva z pohledu členů statutárních orgánů SVJ a BD. Součástí semináře bude i přehled základních právních předpisů pro oblast působení SVJ a BD. Tento seminář je pořádán ve spolupráci s MČ Praha 9.

 

Prvních šest seminářů se koná v Nadaci ABF v horní části Václavského náměstí (viz mapa). Sedmé setkání se uskuteční již tradičně na Městské části Prahy 9. Semináře začínají od 16:00 a prezence se návštěvníkům otevírá od 15:45. Semináře jsou pro registrované účastníky zdarma.

Registrovat se můžete na www.AkademieBD.cz. Informace o seminářích můžete získat také e-mailem na akademie@dumplnyuspor.cz nebo telefonicky na bezplatné lince 800 821 831.

 

 

 

klíčová slova:

Další podobné články

Poslední šance modernizovat bytový dům s dotací IROP I…

Vážíme si vašeho času a přinášíme proto kvalitní informace až k vám domů. Zveme vás na novou formu přednášek Akademie pro bytové domy. Jedná se o seminář vysílaný v reálném čase po internetu takzvaný webinář. Webinář se uskuteční 17. 4.…

Akademie pro bytové domy míří se semináři do Brna…

Akademie pro bytové domy odstartovala další ročník a na v jarní sezóně nevynecháme ani návštěvu regionů. Naše kroky v dubnu a květnu míři do Olomouce a Brna. Přijďte zdarma získat informace, za které byste jinde museli platit.

Bydlení má problémy a je potřeba je řešit

Dostupnost a nedostatek bytů, složitá administrativa pro SVJ či dluhy v bytových domech kvůli neplatícím sousedům jsou natolik ožehavá témata, že je nutné na ně obrátit pozornost politiků. Na problematiku bydlení také poukazuje Mgr. Martin Kroh, vedoucí lektorského týmu Akademie pro…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter