Nové poradenské centrum Dům plný úspor ve východních Čechách se jmenuje ENEREVIT

5 min. čtení · Dotace · Financování · legislativa · Revitalizace domu · z praxe · Zateplení obálky budovy ·

ENEREVIT je novým poradenským centrem skupiny Dům plný úspor. Cílem poradenských center Dům plný úspor je pomáhat obyvatelům bytových domů orientovat se v oblasti revitalizací, získávání dotací a realizace opatření na úsporu energií. Poradenská centra těží ze zkušeností, které byly nasbírány při revitalizacích objektů za více než 2 mld. Kč jak ve sféře bydlení tak v oblasti budov státní správy. Na několik otázek jsme se zeptali Jaroslava Marka, ředitele poradenského centra.

Proč jste se stali poradenským centrem společnosti Dům plný úspor?

Já osobně se v oblasti úspor energií pohybuji už dlouho, a protože bydlím ve východních Čechách, chtěl jsem se věnovat úsporám hlavně tam. Pro naši společnost jsme hledali partnera, který by do spolupráce dokázal vložit nějakou ověřenou zkušenost a společnost Dům plný úspor takovou zkušenost má. Můžeme tak našim zákazníkům nabídnout nejen přípravu projektů, ale i vzdělávání v oblasti úspor energií, získání dotací a v neposlední řadě i nejmodernější technologie pro vytápění a ohřev teplé vody.

Jakou přidanou hodnotu chcete přinést obyvatelům bytových domů ve východních Čechách?

V této chvíli například pomáháme s přípravou projektů na revitalizace bytových domů s chystanou dotací z programu IROP. Program je očekáván dlouho a kdo ho chce využít, musí přípravu zahájit již teď.

Co je pro přípravu takového projektu důležité?

S dotačními programy mají naši kolegové dlouholeté zkušenosti a proto víme, že důležité je především spolupracovat na revitalizaci už od projektové dokumentace. Často se totiž stává, že projektová dokumentace není připravena tak, aby byla v souladu s dotačními podmínkami.

Jak to tedy řešíte u vás?

U nás děláme všechno takzvaně pod jednou střechou. To znamená, že naši projektanti jsou ve vedlejší kanceláři energetických specialistů a ti jsou ve vedlejší kanceláři kolegů, kteří zpracovávají žádosti o dotace. Všichni se navzájem kontrolují a výsledný produkt – tedy projektová dokumentace, je díky tomu kompaktní a v souladu s podmínkami dotace. To všechno se potom odrazí v hladkém průběhu při vyplácení podpory.

Jakým způsobem se od vás dostávají informace k obyvatelům bytových domů?

Kdokoli nám samozřejmě může zavolat na informační linku +420702168046 nebo poslat dotaz na info@enerevit.cz . Jinak využíváme především semináře, které pořádáme zdarma zpravidla ve spolupráci se správci bytových domů.

Kde se mohou zájemci na takové semináře podívat?

V tuto chvíli například probíhá v Praze ve spolupráci s pražskými bytovými družstvy velmi úspěšný cyklus seminářů Česká akademie bydlení. Tyto semináře jsou ale bohužel již beznadějně plné. Na říjen potom připravujeme semináře o dotačním programu IROP v Chrudimi a Pardubicích. Zájemci se o těchto seminářích určitě dovědí od svých správců nebo mohou sledovat náš internetový magazín www.dumplnyuspor.cz, kde budou podrobnosti o seminářích zveřejněny.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí

 

/Ilustrační foto: 123.rf.com/

klíčová slova:

Další podobné články

Pronajímáte byt? Jak si zajistit maximální výnos a eliminovat…

Pronajímání bytu či domu se často podobá adrenalinovému sportu. Zpožděné či neprovedené platby jsou běžné i při jednání se slušnými lidmi, k dalším starostem patří komunikace s nájemníky, servis a zajišťování oprav, údržby a podobně. Jak pronajímat nemovitost s maximálním…

Vlastnictví bytu a přehled daní 2019: Co a kdy…

S vlastnictvím bytu se pojí hned několik daňových a poplatkových povinností. Je povinností podat včas daňové přiznání a daň v termínu uhradit. Při pochybení přicházejí rychle na řadu sankce. Co a kdy musíte jako vlastník bytové či nebytové jednotky a…

Airbnb a společenství vlastníků jednotek

Službu Airbnb a obdobné služby poskytující krátkodobé pronájmy využívají zejména v Praze statisíce lidí. Na první pohled se zdá, že jde o velice zajímavou formu ubytování jak pro turisty, tak pro vlastníky pronajímaných bytů, kteří si takto přivydělávají. Z pohledu…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter