Nové poradenské centrum Dům plný úspor ve východních Čechách se jmenuje ENEREVIT

5 min. čtení · Dotace · Financování · legislativa · Revitalizace domu · z praxe · Zateplení obálky budovy ·

ENEREVIT je novým poradenským centrem skupiny Dům plný úspor. Cílem poradenských center Dům plný úspor je pomáhat obyvatelům bytových domů orientovat se v oblasti revitalizací, získávání dotací a realizace opatření na úsporu energií. Poradenská centra těží ze zkušeností, které byly nasbírány při revitalizacích objektů za více než 2 mld. Kč jak ve sféře bydlení tak v oblasti budov státní správy. Na několik otázek jsme se zeptali Jaroslava Marka, ředitele poradenského centra.

Proč jste se stali poradenským centrem společnosti Dům plný úspor?

Já osobně se v oblasti úspor energií pohybuji už dlouho, a protože bydlím ve východních Čechách, chtěl jsem se věnovat úsporám hlavně tam. Pro naši společnost jsme hledali partnera, který by do spolupráce dokázal vložit nějakou ověřenou zkušenost a společnost Dům plný úspor takovou zkušenost má. Můžeme tak našim zákazníkům nabídnout nejen přípravu projektů, ale i vzdělávání v oblasti úspor energií, získání dotací a v neposlední řadě i nejmodernější technologie pro vytápění a ohřev teplé vody.

Jakou přidanou hodnotu chcete přinést obyvatelům bytových domů ve východních Čechách?

V této chvíli například pomáháme s přípravou projektů na revitalizace bytových domů s chystanou dotací z programu IROP. Program je očekáván dlouho a kdo ho chce využít, musí přípravu zahájit již teď.

Co je pro přípravu takového projektu důležité?

S dotačními programy mají naši kolegové dlouholeté zkušenosti a proto víme, že důležité je především spolupracovat na revitalizaci už od projektové dokumentace. Často se totiž stává, že projektová dokumentace není připravena tak, aby byla v souladu s dotačními podmínkami.

Jak to tedy řešíte u vás?

U nás děláme všechno takzvaně pod jednou střechou. To znamená, že naši projektanti jsou ve vedlejší kanceláři energetických specialistů a ti jsou ve vedlejší kanceláři kolegů, kteří zpracovávají žádosti o dotace. Všichni se navzájem kontrolují a výsledný produkt – tedy projektová dokumentace, je díky tomu kompaktní a v souladu s podmínkami dotace. To všechno se potom odrazí v hladkém průběhu při vyplácení podpory.

Jakým způsobem se od vás dostávají informace k obyvatelům bytových domů?

Kdokoli nám samozřejmě může zavolat na informační linku +420702168046 nebo poslat dotaz na info@enerevit.cz . Jinak využíváme především semináře, které pořádáme zdarma zpravidla ve spolupráci se správci bytových domů.

Kde se mohou zájemci na takové semináře podívat?

V tuto chvíli například probíhá v Praze ve spolupráci s pražskými bytovými družstvy velmi úspěšný cyklus seminářů Česká akademie bydlení. Tyto semináře jsou ale bohužel již beznadějně plné. Na říjen potom připravujeme semináře o dotačním programu IROP v Chrudimi a Pardubicích. Zájemci se o těchto seminářích určitě dovědí od svých správců nebo mohou sledovat náš internetový magazín www.dumplnyuspor.cz, kde budou podrobnosti o seminářích zveřejněny.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí

 

/Ilustrační foto: 123.rf.com/

klíčová slova:

Další podobné články

Pět nejdůležitějších informací před modernizaci bytového domu

Připravujete modernizaci bytového domu? Začněte s tím, že si zajistíte dostatek informací. Ty vám usnadní rozhodování, ukážou vám, jak modernizace ekonomicky ovlivní budoucnost bytového domu i jeho obyvatel, a v neposlední řadě vám pomohou s procesem schvalování na shromáždění vlastníků.

Nové trendy ve fasádních probarvených omítkách

Svět stavebních materiálů zažívá za posledních deset let poměrně výrazný kvalitativní posun vpřed. Pokud vezmeme například oblast tenkovrstvých probarvených fasádních omítek, tak jejich dnešní charakteristika už se nedá posuzovat výhradně podle použitého druhu pojiva, a to od minerálního, přes silikátové…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter