Nová zelená úsporám pro bytové domy v Praze se rozhodně vyplatí

5 min. čtení · Revitalizace domu ·

Nová zelená úsporám pro bytové domy v Praze stále běží. Pokud nemáte váš bytový dům v Praze ještě revitalizován, určitě stojí za to si zajistit více informací a pustit se do toho. Dotace Nová zelená úsporám je určena pro vlastníky bytových domů v hlavním městě – SVJ, bytová družstva, fyzické a právnické osoby, včetně městských částí. Maximální výše dotace je 30 % ze způsobilých výdajů. Výše dotace se odvíjí od dosažených energetických úspor. Dotace se vztahuje na zateplení a výměnu oken a dveří, a také  na výměnu kotle na tuhá paliva, instalaci solárního systému, či rekuperaci. Čerpat dotaci lze v poslední výzvě i na vypracování projektové dokumentace a zajištění odborného technického dozoru.

Kde můžete získat informace?

  1. 1. Běžte na seminář

Dne 22. září v 16 hodin proběhne v centru služeb PRE v Jungmannově ulici v Praze bezplatný seminář Akademie pro bytové domy s názvem „Revitalizace bytového domu z pohledu realizace aneb zkušenosti ze stavby“. Na semináři se dovíte čemu věnovat pozornost při revitalizaci bytového domu, ale i jak se na revitalizaci dobře připravit. Na seminář se můžete přihlásit na www.akademiebd.cz .

  1. 2. Informujte se přímo na webu ministerstva

Všechny základní informace najdete na oficiálních stránkách Ministerstva životního prostředí www.novazelenausporam.cz .

  1. 3. Běžte se zeptat na Internetovou diskusi

Pokud byste chtěli nasbírat nějaké zkušenosti od jiných majitelů bytových domů, můžete to zkusit například na diskusním portálu www.okolobytu.cz . Najdete diskuse nejen na téma revitalizace bytových domů, ale i mnoho dalších. Pokud nenajdete diskusi na téma, které právě řešíte, můžete si ho založit. Na dotazy odpovídají jak návštěvníci diskusních fór, tak garanti z řad profesionálů.

  1. 4. Nechte si udělat zdarma posouzení vašeho domu.

Chtěli byste revitalizovat váš bytový dům a nevíte, zda se vám vyplatí žádat o dotaci, zda budete muset navýšit fond oprav nebo kolik prostředků si budete pro revitalizaci muset připravit?  Na stránkách www.revitalizacevasehodomu.cz si můžete zdarma požádat o studii, která vám na uvedené, ale i další otázky odpoví.

Do kdy je možné žádosti podávat?

Změnou v poslední výzvě Nová zelená úsporám pro bytové domy v Praze je i kontinuálnost této výzvy, kdy bude možné žádat o dotaci průběžně až do roku 2021. „Pro žadatele to znamená méně stresu, protože svou žádost mohou podat podle svých momentálních finančních i časových možností a mohou si podklady pro její podání pečlivě připravit. Doporučujeme však připravit revitalizaci co nejdříve, protože objem finančních prostředků na tuto dotaci je omezený.

Dotace Nová zelená úsporám pro bytové domy v Praze určitě patří k těm, které stojí za to využít. Vzhledem k tomu, že se jedná o národní dotaci, není tolik zatížená složitými pravidly jako například dotace, které jsou poskytovány z prostředků evropské unie. Určitě se proto vyplatí se o tyto peníze ucházet, dokud jsou k dispozici.

Další podobné články

Omítkový systém Baumit Klima získal zlatou Známku kvality 2019

„V interiéru trávíme až 90 % svého času, a tak je nutné klást velký důraz na vytvoření podmínek pro příjemné a zdravé bydlení,“ říká Ing. Tomáš Korecký, Ph.D., produktový manažer SOMS společnosti Baumit. „ Dnes se o toto téma zajímají…

Jak na revitalizaci bytového domu s dotací v sedmi…

Chystáte se revitalizovat váš bytový dům? Je to zdlouhavý a náročný proces jehož zvládnutí rozhoduje o tom, jak efektivně investujete vaše peníze a jak dlouho se budete radovat z opraveného domu. Jak revitalizace probíhá a na co si dávat pozor?

Pět nejdůležitějších informací před modernizaci bytového domu

Připravujete modernizaci bytového domu? Začněte s tím, že si zajistíte dostatek informací. Ty vám usnadní rozhodování, ukážou vám, jak modernizace ekonomicky ovlivní budoucnost bytového domu i jeho obyvatel, a v neposlední řadě vám pomohou s procesem schvalování na shromáždění vlastníků.
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter