Nová zelená úsporám pro bytové domy v Praze se rozhodně vyplatí

5 min. čtení · Revitalizace domu ·

Nová zelená úsporám pro bytové domy v Praze stále běží. Pokud nemáte váš bytový dům v Praze ještě revitalizován, určitě stojí za to si zajistit více informací a pustit se do toho. Dotace Nová zelená úsporám je určena pro vlastníky bytových domů v hlavním městě – SVJ, bytová družstva, fyzické a právnické osoby, včetně městských částí. Maximální výše dotace je 30 % ze způsobilých výdajů. Výše dotace se odvíjí od dosažených energetických úspor. Dotace se vztahuje na zateplení a výměnu oken a dveří, a také  na výměnu kotle na tuhá paliva, instalaci solárního systému, či rekuperaci. Čerpat dotaci lze v poslední výzvě i na vypracování projektové dokumentace a zajištění odborného technického dozoru.

Kde můžete získat informace?

  1. 1. Běžte na seminář

Dne 22. září v 16 hodin proběhne v centru služeb PRE v Jungmannově ulici v Praze bezplatný seminář Akademie pro bytové domy s názvem „Revitalizace bytového domu z pohledu realizace aneb zkušenosti ze stavby“. Na semináři se dovíte čemu věnovat pozornost při revitalizaci bytového domu, ale i jak se na revitalizaci dobře připravit. Na seminář se můžete přihlásit na www.akademiebd.cz .

  1. 2. Informujte se přímo na webu ministerstva

Všechny základní informace najdete na oficiálních stránkách Ministerstva životního prostředí www.novazelenausporam.cz .

  1. 3. Běžte se zeptat na Internetovou diskusi

Pokud byste chtěli nasbírat nějaké zkušenosti od jiných majitelů bytových domů, můžete to zkusit například na diskusním portálu www.okolobytu.cz . Najdete diskuse nejen na téma revitalizace bytových domů, ale i mnoho dalších. Pokud nenajdete diskusi na téma, které právě řešíte, můžete si ho založit. Na dotazy odpovídají jak návštěvníci diskusních fór, tak garanti z řad profesionálů.

  1. 4. Nechte si udělat zdarma posouzení vašeho domu.

Chtěli byste revitalizovat váš bytový dům a nevíte, zda se vám vyplatí žádat o dotaci, zda budete muset navýšit fond oprav nebo kolik prostředků si budete pro revitalizaci muset připravit?  Na stránkách www.revitalizacevasehodomu.cz si můžete zdarma požádat o studii, která vám na uvedené, ale i další otázky odpoví.

Do kdy je možné žádosti podávat?

Změnou v poslední výzvě Nová zelená úsporám pro bytové domy v Praze je i kontinuálnost této výzvy, kdy bude možné žádat o dotaci průběžně až do roku 2021. „Pro žadatele to znamená méně stresu, protože svou žádost mohou podat podle svých momentálních finančních i časových možností a mohou si podklady pro její podání pečlivě připravit. Doporučujeme však připravit revitalizaci co nejdříve, protože objem finančních prostředků na tuto dotaci je omezený.

Dotace Nová zelená úsporám pro bytové domy v Praze určitě patří k těm, které stojí za to využít. Vzhledem k tomu, že se jedná o národní dotaci, není tolik zatížená složitými pravidly jako například dotace, které jsou poskytovány z prostředků evropské unie. Určitě se proto vyplatí se o tyto peníze ucházet, dokud jsou k dispozici.

Další podobné články

Pět nejdůležitějších informací před modernizaci bytového domu

Připravujete modernizaci bytového domu? Začněte s tím, že si zajistíte dostatek informací. Ty vám usnadní rozhodování, ukážou vám, jak modernizace ekonomicky ovlivní budoucnost bytového domu i jeho obyvatel, a v neposlední řadě vám pomohou s procesem schvalování na shromáždění vlastníků.

Nové trendy ve fasádních probarvených omítkách

Svět stavebních materiálů zažívá za posledních deset let poměrně výrazný kvalitativní posun vpřed. Pokud vezmeme například oblast tenkovrstvých probarvených fasádních omítek, tak jejich dnešní charakteristika už se nedá posuzovat výhradně podle použitého druhu pojiva, a to od minerálního, přes silikátové…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter