MIBAG zasahuje: Jak napravit škody, které způsobí prasklá přívodní hadička k WC

4 min. čtení · z praxe ·

Čas od času se stane, že hadička přivádějící vodu k WC, která se doposud zdála být plně funkční a naprosto v pořádku, znenadání praskne. Důvodů, proč k takové havárii dojde, může být hned několik: její opotřebování v důsledku dlouholetého používání, poškození při rekonstrukci místnosti nebo třeba její chybná instalace.

Ať už je příčinou prasknutí hadičky a vytopení objektu cokoliv, následky takovéto havárie bývají často velmi nepříjemné. V závislosti na tom, jak rychle majitel objektu vzniklý problém odhalí, dokáže voda napáchat menší i velmi rozsáhlé škody. Pokud se navíc havárie odehrává v poschodí, dokáže voda poškodit i další patra a způsobit nemalé problémy i dalším majitelům či nájemcům.

Vysoušení lze vyřešit rychle a profesionálně

Nejinak tomu bylo i v domě v Roudnici nad Labem. Přívodní hadička k WC zde praskla ve druhém nadzemním podlaží. Voda tak vytopila nejen koupelnu a přilehlou chodbu ve druhém patře, ale také několik místností v prvním poschodí a sklep s garáží v suterénu. Prasklá přívodní hadička tak měla za následek značné poškození omítek ve všech patrech, ale také dřevěných podlah, obkladů a částečně i vybavení.

Odborný zásah, který se vyplatil

Zaměstnanci MIBAGu prohlédli celý objekt a na základě získaných informací zpracovali kompletní cenovou nabídku. Tu předali po domluvě s majitelem domu ke schválení přímo pojišťovně. Po jejím odsouhlasení se ve vytopeném domě prakticky okamžitě rozběhly všechny sanační a související práce. Po vyklizení zasažených místností objektu bylo provedeno oškrábání malby. Zajistili jsme také revizi elektroinstalace a její následnou demontáž. Vodou zasažené místnosti tak byly připraveny na důkladné vysušení zdiva, podlah a stropů. K tomu jsme využili profesionální kondenzační vysoušeče, jejichž účinek byl podpořen velkokapacitními ventilátory.

Poté, co byly všechny prostory důkladně vysušeny a měřícími přístroji byly překontrolovány hodnoty vlhkosti zdiva, zajistili naši technici zednické opravy omítek a štuků a výmalbu všech vodou zasažených prostor. V domě byla provedena také oprava elektroinstalace a její následná revize. Kromě vysoušecích a malířských prací byla součástí oprav také repase poškozených dřevěných dveří a podlah.

Díky našemu včasnému a profesionálně provedenému zásahu nedošlo i přes nemalé poškození objektu vodou k dalším škodám způsobeným neodborným vysoušením či oddalováním sanačních prací. Od prvního kontaktu s naší společností až po provedení celé sanace, potřebných oprav a dalších souvisejících prací tak neuběhlo ani 8 týdnů a objekt mohl být majitelům opět předán k plnému užívání.

Majitel byl s průběhem spolupráce i kvalitou provedených prací velmi spokojen. Ocenil nejen rychlost, ale také eliminaci dalších škod, které by mohly vzniknout v důsledku neodborného zásahu. Současně jsme mu pomohli v komunikaci s pojišťovnou a s návrhem rychlého a jednoduchého řešení, jak škody v domě co nejrychleji opravit.

Je to i váš případ? Ozvěte se nám!

Stalo se vám něco podobného? Potřebujete jednoduše, spolehlivě a rychle vyřešit vytopení svého objektu? Zjistěte o naší službě sanace objektů více, nebo nás přímo kontaktujte. Pravděpodobně vás překvapí, že celý proces sanace nemovitosti je snazší, než jste čekali. Kromě vysoušecích prací za vás rádi vyřešíme i komunikaci s pojišťovnou a než se nadějete, vaše nemovitost bude zase v původním stavu, připravena pro plné užívání.

Sponzor článku logo sponzora

Další podobné články

Trápí vás vedro v bytě? Vyzkoušejte tipy, jak horko…

Pro většinu z nás není rozpálený byt místo, kde bychom rádi pobývali. Přitom bychom doma mohli mít minimálně o několik stupňů méně. Kde nastávají ty největší prohřešky týkající se přehřívání bytů a jak se jim vyvarovat?

Bezplatné služby pro SVJ a BD usnadňují rozhodování

Řešíte rekonstrukci bytového domu, financování nebo potřebujete například právní pomoc?  To všechno stojí spoustu peněz. Přesto je, při troše hledání, možné získat mnoho informací zdarma. Řada dodavatelů dnes nabízí různé základní služby, posouzení, a dokonce i jednoduché právní poradenství zcela…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter