MIBAG zasahuje: Jak napravit škody, které způsobí prasklá přívodní hadička k WC

4 min. čtení · z praxe ·

Čas od času se stane, že hadička přivádějící vodu k WC, která se doposud zdála být plně funkční a naprosto v pořádku, znenadání praskne. Důvodů, proč k takové havárii dojde, může být hned několik: její opotřebování v důsledku dlouholetého používání, poškození při rekonstrukci místnosti nebo třeba její chybná instalace.

Ať už je příčinou prasknutí hadičky a vytopení objektu cokoliv, následky takovéto havárie bývají často velmi nepříjemné. V závislosti na tom, jak rychle majitel objektu vzniklý problém odhalí, dokáže voda napáchat menší i velmi rozsáhlé škody. Pokud se navíc havárie odehrává v poschodí, dokáže voda poškodit i další patra a způsobit nemalé problémy i dalším majitelům či nájemcům.

Vysoušení lze vyřešit rychle a profesionálně

Nejinak tomu bylo i v domě v Roudnici nad Labem. Přívodní hadička k WC zde praskla ve druhém nadzemním podlaží. Voda tak vytopila nejen koupelnu a přilehlou chodbu ve druhém patře, ale také několik místností v prvním poschodí a sklep s garáží v suterénu. Prasklá přívodní hadička tak měla za následek značné poškození omítek ve všech patrech, ale také dřevěných podlah, obkladů a částečně i vybavení.

Odborný zásah, který se vyplatil

Zaměstnanci MIBAGu prohlédli celý objekt a na základě získaných informací zpracovali kompletní cenovou nabídku. Tu předali po domluvě s majitelem domu ke schválení přímo pojišťovně. Po jejím odsouhlasení se ve vytopeném domě prakticky okamžitě rozběhly všechny sanační a související práce. Po vyklizení zasažených místností objektu bylo provedeno oškrábání malby. Zajistili jsme také revizi elektroinstalace a její následnou demontáž. Vodou zasažené místnosti tak byly připraveny na důkladné vysušení zdiva, podlah a stropů. K tomu jsme využili profesionální kondenzační vysoušeče, jejichž účinek byl podpořen velkokapacitními ventilátory.

Poté, co byly všechny prostory důkladně vysušeny a měřícími přístroji byly překontrolovány hodnoty vlhkosti zdiva, zajistili naši technici zednické opravy omítek a štuků a výmalbu všech vodou zasažených prostor. V domě byla provedena také oprava elektroinstalace a její následná revize. Kromě vysoušecích a malířských prací byla součástí oprav také repase poškozených dřevěných dveří a podlah.

Díky našemu včasnému a profesionálně provedenému zásahu nedošlo i přes nemalé poškození objektu vodou k dalším škodám způsobeným neodborným vysoušením či oddalováním sanačních prací. Od prvního kontaktu s naší společností až po provedení celé sanace, potřebných oprav a dalších souvisejících prací tak neuběhlo ani 8 týdnů a objekt mohl být majitelům opět předán k plnému užívání.

Majitel byl s průběhem spolupráce i kvalitou provedených prací velmi spokojen. Ocenil nejen rychlost, ale také eliminaci dalších škod, které by mohly vzniknout v důsledku neodborného zásahu. Současně jsme mu pomohli v komunikaci s pojišťovnou a s návrhem rychlého a jednoduchého řešení, jak škody v domě co nejrychleji opravit.

Je to i váš případ? Ozvěte se nám!

Stalo se vám něco podobného? Potřebujete jednoduše, spolehlivě a rychle vyřešit vytopení svého objektu? Zjistěte o naší službě sanace objektů více, nebo nás přímo kontaktujte. Pravděpodobně vás překvapí, že celý proces sanace nemovitosti je snazší, než jste čekali. Kromě vysoušecích prací za vás rádi vyřešíme i komunikaci s pojišťovnou a než se nadějete, vaše nemovitost bude zase v původním stavu, připravena pro plné užívání.

Sponzor článku logo sponzora

Další podobné články

Interiérový designér pomůže i při rekonstrukci bytu

Někdo je stále toho názoru, že jsou peníze vynaložené za služby designéra zbytečným výdajem navíc a někdo je přesvědčen o tom, že finální výsledek nikdy nemůže zrcadlit vkus a styl obyvatel daného domova, pokud se sami nepodíleli na jeho zařizování.…

Jak na revitalizaci bytového domu s dotací v sedmi…

Chystáte se revitalizovat váš bytový dům? Je to zdlouhavý a náročný proces jehož zvládnutí rozhoduje o tom, jak efektivně investujete vaše peníze a jak dlouho se budete radovat z opraveného domu. Jak revitalizace probíhá a na co si dávat pozor?

​Malý byt a více úložného prostoru. Řešení najdete v…

Problémy s nedostatkem úložného prostoru zná jistě každý, kdo bydlí v menším bytě. Ty jsou totiž v dnešní době stále častěji bez sklepních prostor. Kam uložit vše potřebné, je tak ještě obtížnější. Přesto najdeme i v malém bytě řadu možností,…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter