V malém bytě vsaďte na multifunkčnost

3 min. čtení · z praxe ·

Velikost bytů se zmenšuje, naše potřeby ale zůstávají stále stejné. Naštěstí dnes existuje nekonečně mnoho variací nábytku, který je pro malé byty jako stvořený a pomůže díky chytrým vychytávkám ušetřit spoustu místa.

Jeden předmět pro více funkcí

Možností, jak využít kus nábytku pro víc účelů, je celá řada. Jeden příklad za všechny: multifunkční konferenční stolek na kolečkách s úložnými prostory nabízí možnost část stolku vysunout a použít pro práci na počítači, spoustu úložného prostoru a dokonce i otvory pro odložení nápoje. Podobných příkladů najdete mnoho a s každým ušetříte kus místa.

Myslete vertikálně

V zemích, kde je vysoká hustota obyvatel, staví města do výšky, aby ušetřili drahocenný prostor. Vezměte si tento nápad za své i při zařizování vašeho interiéru, kde také chcete šetřit místo. „S šikovně řešenými interiérovými prvky můžete proměnit zdánlivě nevyužitelný kus stěny v designově zajímavý prostor, který přitom bude i funkční,“ radí specialisté z e-shopu s nábytkem a bytovými doplňky Bonami.

Představte si skládací křeslo pro návštěvy, které pak jednoduše složíte a zavěsíte na stěnu. Do koupelny pořiďte koupelnový držák s bambusovými košíky, který je geniálně praktický a skladný. Pomocí háčků na něj můžete zavěsit libovolně ručníky a další koupelnové nezbytnosti. Pořiďte botník, který prostě jen opřete o stěnu tam, kde je potřeba. Nic víc pro něj udělat nemusíte. Kromě toho nezabírá mnoho místa.

Dopřejte designovým kouskům vyniknout

Nadčasový design, zejména světlé barvy a přírodní materiály, pomůžou zachovat lehkost a vzdušnost i v malém prostoru a místnost opticky zvětší. Vyvarujte se mohutných kusů nábytku, daleko lepší službu vám udělají modulové kusy. Pamatujte, že designovému kousku bude slušet volný prostor kolem sebe. Daleko více vynikne a do celého interiéru vám jich bude stačit pořídit jen pár. Tak si rozhodně nezruinujete ani peněženku a váš malý byt nebude mít ani jednu chybu.

klíčová slova:

Další podobné články

Pronajímáte byt? Jak si zajistit maximální výnos a eliminovat…

Pronajímání bytu či domu se často podobá adrenalinovému sportu. Zpožděné či neprovedené platby jsou běžné i při jednání se slušnými lidmi, k dalším starostem patří komunikace s nájemníky, servis a zajišťování oprav, údržby a podobně. Jak pronajímat nemovitost s maximálním…

Online odečty Maddeo – pro přesné měření vody a…

Systémové řešení přináší výhody pro správce a výbory SVJ. Lze odečíst všechna měřidla jedním USB zařízením a přitom získat kvalitní a přesné měření vody a tepla případně i s rozúčtováním. Nebo je odečítat v Online Systému Maddeo (OSM).

Není toaleta jako toaleta. Máte doma tu správnou?

Toaleta je tak samozřejmou součástí bytu, že o ní ani nepřemýšlíme. Také mezi toaletami jsou ale velké rozdíly. Nejde jen o design. Některé funkce a technologie toalet mohou přinášet úsporu vody a další bonusy. Můžeme také zvolit toaletu přímo na…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter