V malém bytě vsaďte na multifunkčnost

3 min. čtení · z praxe ·

Velikost bytů se zmenšuje, naše potřeby ale zůstávají stále stejné. Naštěstí dnes existuje nekonečně mnoho variací nábytku, který je pro malé byty jako stvořený a pomůže díky chytrým vychytávkám ušetřit spoustu místa.

Jeden předmět pro více funkcí

Možností, jak využít kus nábytku pro víc účelů, je celá řada. Jeden příklad za všechny: multifunkční konferenční stolek na kolečkách s úložnými prostory nabízí možnost část stolku vysunout a použít pro práci na počítači, spoustu úložného prostoru a dokonce i otvory pro odložení nápoje. Podobných příkladů najdete mnoho a s každým ušetříte kus místa.

Myslete vertikálně

V zemích, kde je vysoká hustota obyvatel, staví města do výšky, aby ušetřili drahocenný prostor. Vezměte si tento nápad za své i při zařizování vašeho interiéru, kde také chcete šetřit místo. „S šikovně řešenými interiérovými prvky můžete proměnit zdánlivě nevyužitelný kus stěny v designově zajímavý prostor, který přitom bude i funkční,“ radí specialisté z e-shopu s nábytkem a bytovými doplňky Bonami.

Představte si skládací křeslo pro návštěvy, které pak jednoduše složíte a zavěsíte na stěnu. Do koupelny pořiďte koupelnový držák s bambusovými košíky, který je geniálně praktický a skladný. Pomocí háčků na něj můžete zavěsit libovolně ručníky a další koupelnové nezbytnosti. Pořiďte botník, který prostě jen opřete o stěnu tam, kde je potřeba. Nic víc pro něj udělat nemusíte. Kromě toho nezabírá mnoho místa.

Dopřejte designovým kouskům vyniknout

Nadčasový design, zejména světlé barvy a přírodní materiály, pomůžou zachovat lehkost a vzdušnost i v malém prostoru a místnost opticky zvětší. Vyvarujte se mohutných kusů nábytku, daleko lepší službu vám udělají modulové kusy. Pamatujte, že designovému kousku bude slušet volný prostor kolem sebe. Daleko více vynikne a do celého interiéru vám jich bude stačit pořídit jen pár. Tak si rozhodně nezruinujete ani peněženku a váš malý byt nebude mít ani jednu chybu.

klíčová slova:

Další podobné články

Dálkové odečty tepla a vody začínají být v českých…

Ještě před několika lety jsme museli při odečtu vody či tepla vpustit do bytu cizí osobu. To však bylo jak pro ubytovatele bytu, tak pro SVJ komplikované. Dnes se běžně instalují měřiče, které fungují na principu radiové komunikace a dokážou…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter