Kolik zaplatíme za vstupní dveře do bytu?

5 min. čtení · Nezařazené · ochrana a bezpečí ·

Na vstupní dveře do bytu jsou kladeny vysoké nároky. V současné době jsou doporučovány dveře bezpečnostní. Pokud jste dosud měli standardní dveře a zárubně, počítejte, že cena nových bezpečnostních dveří bude tvořit zhruba 50 % celkových nákladů na odpovídající zabezpečení vstupu do bytu. Co vše je nutné udělat?

Ptejte se, co vše cena dveří zahrnuje

Nákup bezpečnostních dveří je jedním z několika nezbytných výdajů, které vás čekají. Vždy se ptejte, co nabízená cena bezpečnostních dveří zahrnuje. I když se vám může zdát samozřejmé, že dveře kupujete kompletní, často je nutný váš výběr a samostatný nákup kování. V každém případě vám seriózní firma vždy připraví komplexní kalkulaci, kde je zahrnuta cena všech potřebných komponentů.

S osazením bezpečnostních dveří souvisí i montážní práce, případně i stavební úpravy

Do nákladů na nové bezpečnostní dveře musíte započítat i práci při jejich osazení. Cena se navýší v případě, že kromě bezpečnostních dveří budete pořizovat i nové zárubně. To je důležité, protože jen tak budou moci nové dveře splňovat bezpečnostní požadavky. Při kompletní výměně byste v rozpočtu měli mít uvedenou cenu i za demontáž dveří a zárubně, přípravu stavebního otvoru, montáž nové zárubně a štukování.

Co všechno cena kompletního zabezpečení vstupu do bytu zahrnuje?

Modelový příklad obsahuje nejen výčet položek, ale ukazuje i výhodnost hromadného objednání v rámci celého bytového domu.

popis položky / rozsah prací kusů jednotková cena
1. Bezpečnostní dveře Sherlock K330/3 1 9 852 Kč
2. Montáž dveří 1 1 800 Kč
3. Zárubeň 1 2 980 Kč
4. Demontáž zárubně příprava stavebního otvoru 1 590 Kč
5. Montáž zárubně + vylití betonem + štukování 1 3 515 Kč
6. Kování + nerez mat klika/madlo 1 1 980 Kč
7. Vložka Mul-T-Lock Integrátor + karta 5xklíč 1 980 Kč
8. Panoramatické kukátko 1 290 Kč
9. Práh BUK s těsněním 1 450 Kč
10. Odvoz a likvidace odpadu (staré zárubně, dveře, suť) 1 150 Kč
11. Doprava celkem Praha 1 100 Kč
Celkem cena dodávky včetně montáže (bez DPH) 1 22 687 Kč
Celkem cena dodávky včetně montáže (bez DPH): 40 907 480 Kč
Celkem cena dodávky včetně montáže (vč. 15%DPH): 40 1 043 602 Kč

Modelový příklad zpracovala společnost Sherlock

klíčová slova:

Další podobné články

Není všechno tak, jak se zdá. Jak bydlíme v…

Evropa stírá hranice mezi státy. Zalíbilo se vám v Londýně, Paříži, či Mnichově? Občasné návštěvy a stálé bydlení si ale jsou hodně vzdálené. I když nás od těchto měst dělí jenom hodiny jízdy, podmínky pro bydlení se liší.

Kolik Vám pronájem bytu skutečně vydělá. Víte, co všechno…

Koupě bytu na investici se stala v posledních letech fenoménem. A není divu. Výnosnost investičních bytů je totiž stále vysoká, přestože prodejní ceny bytů rostou. Naše očekávání a realita je ale často výrazně odlišná. Jaké výdaje nás mohou čekat, ale…

Tři trendy tipy, které by ve Vaší koupelně neměly…

Základní podmínky by bez diskusí měla splňovat každá koupelna. Vy se ale nechte rozmazlit! Pobyt v koupelně si můžeme vysloveně užít. Důležité je jen nechat všechny starosti před dveřmi, o ostatní se už naše tři trendy tipy postarají samy.
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter